Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 piszczy


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3205
  • 7430
  • 135

Funbox 6 piszczy

Kilka osób nie zrobi wrażenia. Odgłosy jak przy zwarciu diody... 🙄 Pewnie cała masa klientów zgłasza, bo większość nie zagląda na forum. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Ron być może dioda, ja raczej stawiam na cewki - piski to ich przypadłość, ale kto wie trza by dorwać taki felerny rozłożyć i sprawdzić 😉.

Być może jak piszesz jest dużo więcej przypadków ale tego się raczej nie dowiemy, nie wszyscy jak mówisz siedzą na forum 🙁


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3205
  • 7430
  • 135

Funbox 6 piszczy

Kusi mnie zmiana dostawcy. I może sprawdzę, ale muszę to przemyśleć. FunBox 3 podobno był gorący (grzał się), a ten zaś piszczy. 😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Ron FB 3.0 grzał się ale w granicach rozsądku, z kolei FB 6 to zależy jak trafisz ( ja i kilku innych trafiło dobrze i nie narzekają).

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 piszczy

Powiem wam, że u mnie też idzie słyszeć piszczenie, najmocniej w nocy. Przyjrzałem się sprawie głębiej i doszedłem do wniosku, że piszczy tylko podczas... transmisji Wi-Fi. Jeśli wyłączę Wi-Fi - jest cisza. Przy tylko rozgłaszanych sieciach, lekko piszczy ale nie jest to uciążliwe. Natomiast przy przesyłaniu dużej ilości danych po Wi-Fi po prostu słychać taki lekki pisk. Nie przeszkadza, ale jest wyraźnie słyszalny. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Anonim  to chyba jestem szczęśliwcem, a może pierwsza partia była bez wad ? (dostałem mojego FB 6 24 stycznia) teraz w nocy testuje na wifi (włączony laptop, na fonie żonusia coś ogląda na YT) resztę sprzętów powyłączałem żeby nie zakłócać ciszy i jakbym nie przykładał ucha do FB 6 to żadnych pisków czy innych dźwięków które miałyby się wydobywać z wnętrza modemu nie słyszę (a słuchu nie mam przytępionego, badanie z przed miesiąca u laryngologa to potwierdza 😉).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Funbox 6 piszczy

Mam sztuka nówka internet 600Mbit, dopiero co założony, potwierdzam pisk, który słychać w pewnej odległości i raczej przeszkadza, oraz cichy szum, który żeby usłyszeć trzeba praktycznie przyłożyć ucho, więc raczej nie będzie problemem.

 

Apka na telefonie do rozpoznawania częstotliwości pokazuje stabilnie ~5500 Hz i 50-60 dB, to już da się słyszeć, tym bardziej że router jest w dość centralnej części mieszkania.

 

Potwierdzam też, że sam internet rakieta, pełne 600/100 po wifi i chciałby szybciej, ogranicza już raczej przepustowość po drugiej stronie 🙂

 

Skoro niektórzy na to trafiali, niektórzy nie (częstotliwość 5kHz raczej jest słyszalna dla wszystkich, więc raczej by słyszeli gdyby było), to będę się upominał przez infolinię o wymianę routera na inną sztukę, może w końcu trafi się cichy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@kluczek1  oczywiście jeśli dźwięki są słyszalne i przeszkadzają to wymieniaj, tak jak pisałem w poprzednich postach mój FB 6 jest bezgłośny, nawet gdy przyłożę ucho do niego (mam go ponad 3 miechy).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12916
  • 53078
  • 611

Funbox 6 piszczy

@kluczek1 wymień i tyle. To jest usterka z którą nie pierwszy raz się stykamy i jedyna rada to wizyta w BOK i podmiana na  inny. Pierwszy jednak raz widzę ten pisk na wykresie 😁


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Funbox 6 piszczy

Wartość dB zaznaczona na wykresie i wspomniana w późniejszym poście jest odczytana i zinterpretowana nieprawidłowo. Skala jest podana w nieszczęsnych ujemnych dB. Przy prawdziwych 62 dB, nawet mierzonych tuż przy Funboxie, dźwięk o częstotliwości 5600Hz spowodowałby szybki lincz ze strony użytkownika. Jest to częstotliwość, z którą mikrofon telefonu jeszcze jako tako daje sobie radę, więc przyjmijmy, że odczyt jest ok. Zakładając stosunkowo niski poziom szumów własnych jak na telefon, "podłoga" bedzie w okolicach -85 lub -90dB, czyli hałas to 23-28 dB. Istotne jest z jakiej odległości dokonano pomiaru. Jeżeli bezpośrednio przy urządzeniu, to z własnego doświadczenia przy sprawdzaniu piszczenia cewek o zbliżonej częstotliwości z mikrofonem pomiarowym przy zasilaczu, hałas 23dB w nocy był słyszalny do 3m.