Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 piszczy


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Gazza jedyny ratunek to wymiana na następny egzemplarz, mój FB 6 od końca stycznia działa i jest tak cichutki jakby był wyłączony 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Funbox 6 piszczy

Tak też zrobię. Ratuje mnie fakt, że urządzenie stoi w ciągu komunikacyjnym więc presji (póki działa) nie ma, ale wyobrażam sobie frustrację użytkowników którzy nie mają tego komfortu. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Funbox 6 piszczy

Dobrze wiedzieć, że takie coś ma miejsce. 🙄 Ciekawe jaka jakoś w środku.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Gazza być może jakaś partia felerna wyszła z fabryki, kilku użytkowników na forum łącznie ze mną posiada FB 6 i się nie skarżą.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Funbox 6 piszczy

U mnie to jedyny "problem". Sama usługa (światłowod 600mb) działa wzorowo. 😉 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Funbox 6 piszczy

Dobrze jest zrobić zgłoszenia od kilkunastu osób, bo modem ma być cichy (2021rok). Zobaczymy czy jeszcze ktoś zauważył takie problemy. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Funbox 6 piszczy

@slav72 wierzę. Na początku myślałem, że pisk się uspokoi z czasem (urządzenie się wygrzeje) ale nie ustąpiło więc zgłosiłem. Drugi przez 30 minut był ok, ale po tym czasie odpalił inną gamę odgłosów i zdecydowanie bardziej słyszalną. Zgłoszę i dam znać co z tego wyjdzie. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Gazza te dźwięki piski, szeleszczenie wywołują najczęściej cewki, dlatego pewna partia tej części zastosowana w FB 6 mogła być z uszkodzeniem i to sprawia problem, nie wpływając na prawidłowe działanie modemu. Dokładniej mówiąc chodzić może o rdzeń który powinien być "uszczelniony" np lakierem technicznym i to "uszczelnienie" wykonane niechlujnie powoduje emisję dźwięków powstających pomiędzy rdzeniem a drutem nawojowym.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Ron  kilku forumowiczów miało tą przypadłość w FB 6 z dźwiękami, na infolinii zalecano wymianę, więc Orange zna problem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Funbox 6 piszczy

@slav72 z obserwacji wnioskuję, że to element(y) obsługujący wifi - po wyłączeniu i włączeniu jest cichy, a dopiero gdy zaczyna rozsyłać sygnał bezprzewodowo (zapala się właściwa dioda) zaczyna bzyczeć 😉 Ale jak już wspominałem - odgłos to jedyny problem, zasięg i transfery są wzorowe.