Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 1

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

Dzień dobry,

mam problem z routerem Funbox 6. Do tej pory działał bardzo fajnie i wydajnie. Niestety jakieś 3 miesiące temu w zagregowanym SSID wifi przestało działać pasmo 2,4. Moja drukarka łączy się sie na tym paśmie i przestało być ono widoczne a także dla urządzeń smart home. Router został wymieniony. Ponieważ jednak tych smart gadzetów mam dość sporo, wydzieliłem dla nich sieć na osobnym routerze aby nie obciążać funboxa. Mimo wszystko po 3 miesiącach wymieniony funbox także stracił pasmo 2,4ghz (analogiczna sytuacja). Nie pomaga przywracanie ustawień fabrycznych (sieć na 2,4 pojawia sie na moment i znika) niepomaga też rozłączanie agregacji 2,4 i 5, zmiany nazwy SSID, wyłączenie wifi 6.... Czy router jest znowu do wymiany ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 1

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

Dzień dobry, okazało się że server NAS ktory był obok routera i został lekko przestawiony powodował zakłócenia sygnału. po przestawieniu urzadzeń wszystko wróciło do normy i wrocił zakres wifi 2,4.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13137
  • 53977
  • 634

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

@Bruneros Zerknij jeszcze na szyfrowanie WPA3. Zmień na WPA2-PSK. Tak na test. Zerknij też na apce WifiAnalyzer czy sieć całkiem przestała być widoczna czy tylko na Twoich urządzeniach i w połączeniu. Sprawdzisz jednocześnie otoczenie sieciowe na 2,4, czy coś nie zakłóca Twojego nadajnika. Masz podłączony dysk zewnętrzny po USB? Jeśli tak, odłącz i zresetuj urządzenie, a z dysku nie korzystaj przez USB, a po ethernecie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 1

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

wszystko sprawdzanie 🙂
- szyfrowanie WPA2-PSK/AES
- USB puste
- podpięte 3x lan - odłączałem na próbę.
- sieć zupełnie nie jest widoczna.

dodatkowo z obserwacji - nie działa możliwość wyłączenia wifi guzikiem na routerze. mozna sobie go dusić i nic się nie zmienia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13137
  • 53977
  • 634

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

@Bruneros Urządzenie do wymiany. Jeszcze zadzwoń na infolinię i poproś o reset systemowy wifi z poziomu systemu. Można coś takiego zrobić...

Poprzedni był wymieniany z zasilaczem? To ważne...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2411
  • 10007
  • 86

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

Cześć @Bruneros 

Próbowałeś wyłączyć i właczyć Wifi poprzez zalogowanie się na stronę Funboxa http://192.168.1.1/

Może to pomoże 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 1

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

tak. włączałem i wyłączalem z poziomu panelu:
- rozłączając zagregowanie pasm 2,4 i 5
- wyłączając pasmo 5 zostawiając pasmo 2,4

- wyłączałem wifi 6.

 

jedynie po ustawieniach fabrycznych na moment siec 2,4 była widoczna.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 1

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

tak, było wymieniane całe pudło, z zasilaczem, kabelkami itd.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13137
  • 53977
  • 634

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

@Bruneros Już mieliśmy przypadek uszkodzenia seryjnego w partii modemów na forum 🙂

Może warto zerknąć na upgreade modemu i jakbyś podał nr softu, to ci, którzy mają najnowszy porównają...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2086
  • 11756
  • 53

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

@Bruneros  masz wyjątkowego pecha na FunBox 6, zgłoś problem z wifi 2,4GHz i wymień go ponownie, innej rady nie ma.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5502
  • 22286
  • 183

Funbox 6 nie działa wifi 2,4

@Bruneros 

Może coś zakłóca? Ta częstotliwość jest wrażliwa na słabo ekranowane USB3.0... Albo faktycznie masz pecha.