Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@demolish1985 - czy ja wiem czy tylko AX, na swojej karcie Asusa AC88 w standardzie AC uzyskuje prędkość 620Mbps, (opcja internetu 600Mbps) (router FB 3.0 a karta w innych pokojach) a transfer po sieci LAN do serwera NAS po tej karcie osiąga ~90MB/s, takze duzo nie brakuje mysle zeby wyścisnąc te ~900Mbps łącza.

Z tego co pamiętam to 600Mbps łącza to transfer ~75MB/s, no to moze troche jednak zabraknie :):) bo 900Mbps to powinno to być gdzieś transfer na poziomie ~110MB/s


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Odebrałem właśnie FB 6. po zamianie z FB 3.0, sprawdzam właśnie prędkości Internetu połączenia.

Coś nie jest do końca poprawnie z tym FB 6, mianowicie, z komputerem i kartą Asus AC88 (4 kanałowa) łączy się perfekt, predkośc w speedtest ponad 600Mbps (opcja interentu do 600Mbps), predkośc połączenia w Windows pokazuje 1.6Gb/s 😄 a router w innym pokoju, takze jest poprawa zasięgu widzę to od razu, na FB 3.0 pokazywało 1.0Gb/s,-1.3Gb/s

 

Natomiast jest problem z telefonem Galaxy S7 który łączy sie na zaledwie 433Mbs pod samym routerem, gdzie na FB 3.0 łączy się od razu jak zawsze na 866Mbps czyli max jaki być powinno, czyli jakby łączy sie na jednym kanale jednej antenie 433Mbps zamiast x2.

 

Coś tu jest nie tak z oprogramowaniem FB 6, moze to całe teraz wprowadzone Smart-WiFi w FB 6 coś miesza.

 

Dodam ze oczywiście łącze sie na sieci 5GHz, rozdzieliłem sieci naturalnie.

 

Testy trwają, ale tu nic chyba innego nie wymyślę. Jak macie pomysły to bede bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMac  FunBox6 inteligentny jest i przydziela największą prędkość karcie wi-fi urządzeniu ją posiadającemu, reszta ma ograniczoną prędkość, zresztą sam to sprawdź, tylko telefon na wi-fi połącz, będzie dużo szybciej. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ja na Samsungu a51 też mam prędkość sieci 433 a wyciągam 100mb/s na aplikacji speedtest ookla zaś na ich stronie internetowej 170mb/s. Na starej sonyxz1 są lepsze wyniki czyli chyba max 250mb/s

Na laptopie bieda max 350mb/s prz karcie ax.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  bieda na karcie ax, bo pewnie nie rozdzielone sieci i WPA 2 PSK nie masz, mix jedynie WPA/WPA 2 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

irek6311 - Nie jest tak jak piszesz, podlaczony mam tylko telefon, tzn pierwszego go łączylem z FB 6 i od razu zauwazylem ze cos jest nie tak ze tylko 433Mbps.

 

Przez to predkosc jest slabsza, w speedtest okolice 340Mbps, gdzie przy połaczeniu 866Mbps osiągalem max mozliwosci sprzetowych Galaxy S7 - ok 520Mbps.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@PeterMac  jeśli nie ma max prędkości, to coś nie tak z oprogramowaniem, zgłaszać niech to poprawią, nie może mieć gorszych prędkości po wi-fi niż FunBox 3.0.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

No dokladnie tak. Gdzie polecasz zglosić ? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Ja jestem właśnie po rozmowie kolejny raz z infolinią . Problem mam zgłoszony i wysłany podobno gdzieś "wyżej". Czekam na ich odpowiedź. Jak chcesz możesz do nich zadzwonić i zgłosić. Zawsze to więcej informacji.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


@PeterMacnapisał(-a)

No dokladnie tak. Gdzie polecasz zglosić ? 


Zgłoś to na czat i dołącz jakieś zrzuty z testów. 

Na kolejnej AMA Funbox6 można to też poruszyć.