Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

cześć,

posiadam w Orange światłowód + najnowszy Funbox 6 (usługa Love). Sieć WiFi w tym modelu tak dziwnie się zachowuje (nie spotkałem się z tym wcześniej), że smartphony pod nią połączone nie chcą o niej "zapomnieć", tzn. jak wyjdzie się poza obszar jej zasięgu nadal uparcie twierdzą, że są do niej podłączone. skutkuje to tym, że telefon nie chce przełączyć się na transmisję danych GSM.

czy ten problem jest może znany (jeśli tak, to sorry za dublet) i czy ktoś zna rozwiązanie tego (chętnie linka, itp.)? 🙄

dzięki z góry, pozdrawiam

38 ODPOW. 38

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53259
  • 618

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw To smartfon decyduje o trybie transmisji, a nie modem i wifi. Jeśli wychodzisz z zasięgu sieć jest niewidoczna to smartfon podtrzymuje chęć łączenia się z czymś czego nie widać, a nie modem (niewidoczny) zmusza do podtrzymania łączności z nim...Może po prostu nie wychodzisz z zasięgu np 2,4GHz tylko z 5-ki, to wtedy SMART automatycznie zmieni częstotliwość nie rozłączając się. Masz rozdzielone sieci wifi czy wspólne? Rozdziel i zobacz jak się zachowuje podłączony do rozdzielonych 2,4 i 5GHZ po wyjściu z zasięgu obu

Zerknij w smartfonie na ustawienia wifi i danych komórkowych. U mnie w Samsungu w opcjach "przełącz na dane komórkowe" i włącz wifi automatycznie" (nawet pokazuje typowane sieci wifi) w zakładce Ustawienia -> Połączenia-> wifi -> Zaawansowane są do wyboru ustawienia odpowiednio do potrzeb.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

cześć,

na pewno wychodzę z zasięgu, bo jestem w samochodzie gdzieś daleko w drodze i nadal pokazuje sieć domową (ale bez żadnej kreski).

sieci WiFi 2,4/5 są wspólne, mam włączoną tę opcję na routerze dynamicznego przydzielania częstotliwości.

też mam Samsunga i tę opcję przełączenia na dane komórkowe mam włączoną w przypadku braku WiFi i właśnie dlatego nie przełącza, w efekcie jestem bez internetu.

co ciekawe, taka sama sytuacja jest w przypadku innego telefonu (też Samsung), więc nie wiem, czy to jednak nie kwestia routera


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53259
  • 618

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw Przecież to nie router podtrzymuje połączenie smartfona po wifi...tym bardziej jak jesteś bardzo daleko. FB nie ma mechanizmu na stałe przydzielającego swoje wifi urządzeniom...To smartfon nie zrzuca niewidocznego źródła sygnału i nie przełącza się automatycznie na dane mobilne. Rozumiem, że jak w samochodzie wyłączasz wifi, to net mobilny włącza się automatycznie? Samo wyłączenie ikonką wifi to powoduje?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw podtrzymywanie sesji połączenia z siecią wi-fi, to kwestia telefonu, powinien przełączyć się na Dane Mobilne, jak tego nie robi, to wystarczy wyłączyć wi-fi w telefonie, przyoszczędzisz trochę energii z akumulatora, ja tam wyłączam wi-fi i BT jak z tego nie korzystam 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

tak, dokładnie, jak chcę mieć internet w telefonie (poza domem) to muszę pamiętać o wyłączaniu WiFi (wystarczy ikonką), co mnie trochę denerwuje 😒

dlatego postanowiłem tu napisać 😄

a ponieważ wcześniej nigdy z żadną siecią WiFi mi się to w tym telefonie nie zdarzyło, a zaczęło się to dokładnie od tego nowego routera Orange, to stwierdziłem, że coś Funboxem jest nie w porządku 😀

nie muszę dodawać, że w tym telefonie w przypadku innych WiFi ten problem nie występuje - rozłączają się od razu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53259
  • 618

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw  a jak wygląda np synchronizacja  a samsung Cloud? Może jakiś program pracuje tylko na wifi I nie pozwala z automatu przełączać na mobilne? Fakt, to by się tyczyło wszystkich punktów dostępu...

Proponuję zapomnieć sieć z FB i podłączyć ją od nowa...można resetnac router jeśli sądzisz, że to jakiś błąd oprogramowania 

Nie zaszkodzi...a może pomoże 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2057
  • 11607
  • 52

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

Być może miesza przełączanie sieci w FunBox6, ale z tym nie zrobisz nic, trzeba albo porozdzielać sieci i wyłączyć co zbędne w ustawieniach wi-fi FunBox, albo wyłączać wi-fi, zresztą w aucie i tak wi-fi raczej nie masz czy poza domem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

nie używam Samsung Cloud, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

zresztą, gdyby tak było, to przy innych sieciach WiFi to występowało (a przełączam się między wieloma).

podkreślam, takie dziwne zachowanie występuje tylko w przypadku podawania (połączonego) WiFi przez Funboxa.

hard reset jakoś niechętnie, bo trochę ustawień własnych już naniosłem.

miękki reset robię regularnie co jakiś czas.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53259
  • 618

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw To ja zaproponuję dziwne rozwiązanie. Wypożycz na weekend SWB6 i porównaj sposób przełączania na obu urządzeniach. To ten sam typ AP i nadajnika...To będzie kosztować kilka złotych. 

Jeśli znasz kogoś z FB6 zweryfikuj to na innym telefonie (na swoim modemie) i na swoim telefonie na innym FB6. Rozdziel sieci, nazwij je inaczej, zmień szyfrowanie, wyłącz każda z nich z osobna... Testy, testy, testy...i reset. Jeśli nie, pozostaje wyłączanie wifi...