Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Witam! Jak w temacie szukam użytkowników Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F), w celu przeprowadzenie testów połączenia tych dwóch urządzeń przez WIFI 5 GHz, w takiej konfiguracji routera:
1.

wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2.4 GHz i 5 GHz
NIE


2. 

Włączona częstotliwość
 Wi-Fi 2.4 GHz  Wi-Fi 5 GHz

 

3.

2,5 GHz

rozgłaszaj SSID - NIE
 
3.
5 GHz
rozgłaszaj SSID - NIE
 
4.
Standard WiFi 6
 aktywny na 2.4GHz
 aktywny na 5GHz
 
5.
filtrowanie adresów MAC
włączone 2.4GHz
włączone 5GHz
(oczywiście trzeba dodać adres MAC swojego telefonu 😉 )

Czy telefon bez problemów łączy się z WIFI Funbox 6?
12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

@grobo Proponuję w testach zmienić nazwę SSID na 2,4, zostawić tylko ten stary PC na 2.4GHz i 

wówczas urządzenia nie przełączą się na 2.4GHz (warto sprawdzić) i będą się łączyć do 5-ki


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

@grobo  przyznam że trochę mnie zainteresowałeś swoimi problemami i testowałem podobnie jak Ty te konfiguracje. Po moich testach stwierdzam że to chyba nie jest wina FunBoxa 6 lecz Samsungów (znaczy telefonów tej marki), co prawda nie posiadam akurat tego modelu co Ty ale mam w domu cztery inne Samsungi - S20, A52s 5G, A22 5G, A40 i wszystkie sobie nie radzą z ponownym łączeniem po ukryciu SSID, problem ten nie dotyczy laptopów które posiadam Acer i Toshiba oraz dekodera 4K Ultrabox+ od Canal+ (one po ukryciu SSID łączą się bez problemów).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Cześć slav72

 

Właśnie, samym problemem jest wyłączenie rozgłaszania SSID. 

Skoro wina Samsunga to jakim cudem Galaxy S5 Neo z 2015 r. nie ma z tą opcją żadnego problemu? Poza tym ten sam  S10 Lite nie ma żadnego problemu z tą samą opcją w routerze Huawei B818-263 :-), także zrzucanie winy na samego Samsunga jest trochę niesprawiedliwe, biorąc pod uwagę, że iPhone też miały lub nadal mają problemy z WIFI.

 

Jak na razie wychodzi na to, że tylko nowe Samsungi mają problem z wyłączonym rozgłaszaniem SSID z Funboxa 6.

 

Można napisać do wsparcia Samsunga i zobaczyć, czy też oleją temat :-).

 

Ja pomysłów już nie mam. Jedyne ułatwienie, które sobie wymyśliłem to ten kod QR :-).

Ciekawe też, jak Samsungi radzą sobie z innymi routerami w takiej konfiguracji?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Cześć agat13.

Na 2,4 jest tylko stary PC - wyciąga aż 18 Mb/s po WIFI hahaha i sprzęt, który tylko i wyłącznie może lecieć na 2,4.
MAC S10 Lite jest dodany tylko do 5 Ghz. O to Ci chodziło?
Na siłę S10 Lite chodzi na MAC losowym. Na MAC telefonu, czyli na sztywno też się nie łączył.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

@grobo  jakoś tak mi przyszło zwalić winę na Samsunga (może faktycznie masz rację że dotyczy to nowszych modeli) gdyż tylko one u mnie mają problem z ponownym połączeniem po ukryciu SSID, inne moje sprzęty nie mają tego problemu. Ogólnie to nie zgłębiałem tej wady od zeszłego roku, kiedy to pojawił się wątek z owym problemem, Ty odświeżyłeś jakby ten zapomniany temat, więc dlatego postanowiłem potestować i widać że błąd nadal nie został naprawiony (osobiście nie zgłębiałem tematu, nie ukrywam SSID), poza tym FB 6 ma sporo innych błędów na sumieniu i niedoróbek, a specjaliści nie bardzo kwapią się do wypuszczania łatek softu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Szybciej doczekam się Androida 13, niż aktualizacji firmware Funboxa 6 :-). Nawet nie ma konta "GOŚĆ" - kolejna niby pierdoła, ale jednak :-).
Na tę chwilę skończyły mi się opcje. Mogę jeszcze podpiąć Huawei do FB 6 i przez niego łączyć telefon z WIFI. Rzadko korzystam z Internetu w telefonie, będąc w domu, ale .... 😉 nie po to mamy XXI wiek, by żyć na siłę w średniowieczu 🙂 - choć to wcale nie byłoby takie złe i głupie :-).

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

@grobo  napiszę krótko, sporo sprzętów ma problem z ukrytym SSID sieci wi-fi, telefony szczególnie i to nie wina routerów, ba FunBox też, dla mnie to nie wada oprogramowania routera, problem w sprzętach jest, zmienne IP je ogłupia, jak doda się do tego ukrywanie SSID sieci wi-fi, to katastrofa, więc nie ukrywaj SSID sieci wi-fi, sensu nie widzę, można filtrować po MAC, jak boisz się włamania 😉


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Cześć @Anonim 

Dobra, masz rację. Sam bawiłem się kiedyś programami do hackowania sieci i ukrycie SSID "działa" tylko przed tymi, którzy nic więcej nie potrafią ustawić w swoim routerze, czy AP, etc. Wiem, że nawet MAC można podmienić, ale w dobie WEP to była jakaś dodatkowa namiastka ochrony i ukrywałem od zawsze :-), a po co, a no po to by być niewidzialnym, innym od innych hahaha 🙂 i mieć tą wiarę, że jest lepiej. Dobra, poddaję się po przeczytaniu tego artykułu. https://pl.if-koubou.com/articles/how-to/debunking-myths-is-hiding-your-wireless-ssid-really-more-secure.html 
Jednak dalej będę próbował w jakiś sposób zmusić tego Samsunga do tego by to on się poddał ;-), pewnie Android 13 lub aktualizacja FB 6 wchodzi tylko w grę ;-).

Tylko krowa nie zmienia zdania. Na razie wyłączam ukrywanie SSID, bo pewnie i tak w końcu mi się znudzi to ręczne podłączanie się do sieci, po każdej jej utracie.

Także dziękuję Wszystkim za wsparcie 🙂 i pozdrawiam.


Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Ukrywanie SSID nic nie daje 😃

Bez problemów haker to ogarnie i to nawet małolat 😁

Więc trzeba się inaczej zabezpieczyć, ja sygnał wi-fi mam na średni i poza domem brak zasięgu 😎

Wi-Fi sporadycznie włączam w całym domu, korzystam z kabli LAN i to najbezpieczniejsza opcja, telefony z LTE korzystają przeważnie i laptop często też, bo ogródek bez wi-fi, sąsiadów mam dziwnych i lepiej jak sieci nie ma, choć mam monitor intruzów w sieci i blokuje ich, własny router daje sporo możliwości, jak chcesz wzmocnić ochronę, to FunBox trzeba odstawić do szafki i kupić jakiś porządny router, im droższy tym lepszy.