Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

A jednak wariat 🙂

 

Miałem sprawdzić, jak daleko mnie widać, ale zapomniałem 🙂 . Huawei B818-263 to moja największa padaczka, jeśli idzie o zasięg WIFI, bo nawet do króla chodzącego piechotą nie sięgał, a co ciekawe przez szybę leciał niecałe 8-10 metrów, ale dawali w Play to wziąłem 😉

Nie pracuję dla putina, także WPA2 powinno wystarczyć, szczególnie, że hasła mam wszędzie najdłuższe z możliwych 58 znaków 🙂 .

Mam ONT w razie fanaberii kupienia latającego routera - Archer AXE200 Omni hahaha - to już przesada i zapomnieli o kółkach 🙂 , ale taki ASUS ROG Rapture GT-AXE16000 WiFi 6E AX tylko że nie chodzi 🙂 - tak wiem, to też przesada, bo światło wypadałoby mieć wtedy 10 Gb/s 😉 tylko po co?

LAN tylko w przypadku remontu chaty. Na razie dam radę, a jeśli chodzi o router to się zobaczy, na pewno nie będę kupował z powodu SSID, choć byłem wtedy taki ukryty 😉 .



Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników


@grobonapisał(-a)

A jednak wariat 🙂

 

Miałem sprawdzić, jak daleko mnie widać, ale zapomniałem 🙂 . Huawei B818-263 to moja największa padaczka, jeśli idzie o zasięg WIFI, bo nawet do króla chodzącego piechotą nie sięgał, a co ciekawe przez szybę leciał niecałe 8-10 metrów, ale dawali w Play to wziąłem 😉

Nie pracuję dla putina, także WPA2 powinno wystarczyć, szczególnie, że hasła mam wszędzie najdłuższe z możliwych 58 znaków 🙂 .

 


Tak na poważnie to i 120 czy 500 znakowe hasło nic ci nie da w FunBox, bo są generatory haseł, kwestia czasu i to małego jak haker ma mocny komputer, tu przydała by się blokada po 3 czy 5 błędnych, ale tego operatorski sprzęt nie ma.

tak na poważnie jeszcze, jak komputer nie ma dobrej zapory, to z sieci włam będzie i tyle.

Najlepsza opcja to sieć gościnna, ale takowej FunBox nie ma, szkoda wielka.

Ja tam jak goście są, odpalam sieć gościnną po wi-fi, bez hasła i dostępu do sieci wewnętrznej, tylko Internet.

Tak poza tym, to dobry router, można wyrwać za 200zł już, jak trafisz na promocję, lepsze wi-fi i więcej zabezpieczeń.

Taka ciekawostka dla wymagających i posiadających duży dom ... https://www.x-kom.pl/p/509180-system-mesh-wi-fi-asus-rt-ax92u-6100mb-s-a-b-g-n-ac-ax.html


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Funbox 6 i Samsung Galaxy S10 Lite (SM-G770F) szukam użytkowników

Odświeżyłem trochę swoją wiedzę i żeby ktoś się do mnie włamał to najpierw by mu na prąd zabrakło :-). Wszystko jest łatwe przy atakach słownikowych, a ja takich haseł nigdzie nie stosuję. Atak brutal-force przy tak skomplikowanych hasłach to wciąż gra nie warta świeczki, szczególnie, że co mi wtedy taki hacker ukradnie, ZERO na koncie :-), skasuje mi dane (a co z danymi na dyskach nie będących w sieci 🙂 ), ukradnie zdjęcia i będzie mnie szantażował 🙂 - serio ... ? Każda ingerencja w czyjąś sieć jest przestępstwem i nie ma hackerów, których nie da się złapać, a już szczególnie domorosłych.

Poza skomplikowanymi hasłami - niesłownikowymi, wyłączeniem WPS - ile razy tego używamy - ja raz 🙂 (jak będę chciał użyć drugi to włączę na chwilę) i filtracją MAC tu chyba więcej nie da się zrobić. Zresztą na upartego da się shakować sieć LAN Kowalskiego 🙂 tylko w jakim celu?  Generalnie wszystko da się zrobić tylko koszty muszą wciąż być mniejsze od przewidywanych zysków.

 

Najwięcej zależy od naszych zachowań, naszej ciekawości (np. bezmyślne klikanie linków, które są nawet od naszych znajomych) i jak długi mamy język :-). 

 

Jeśli używamy haseł słownikowych (mam m.w. pojęcie jak banalne są to hasła hahaha nawet w .... (i tu właśnie dł. języka się kłania) (tu dziwię się adminom, od razu bym takich zwalniał) I wciąż ułatwiamy sobie życie, bo nam się nie chce zdobyć nawet odrobiny wiedzy o tym czego używamy i jesteśmy bardzo ciekawscy (klikanie linków) to wtedy nie wiem skąd to zdziwienie, że mamy kredyt w banku choć go nie braliśmy, że pieniądze z konta zniknęły albo ktoś zaszyfrował nam dyski.