Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@bajolo  dobrze że się przypomniałeś, więc sprawdziłem i u mnie ten sam błąd co u Ciebie, niestety ☹️


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 22
  • 1

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@slav72wielkie dzięki, to oznacza że rzeczywiście jest jakiś problem z softem... Czy są jakieś bardziej oficjalne kanały zgłaszania tego typu błędów, czy mam się modlić żeby ktoś z Orange przeczytał ten wątek i przekazał do odpowiednich ludzi?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@bajolo  to nie jedyny bug w sofcie, kilka już wyszło "w praniu", ale jak to z nowościami bywa, są to tzw. "choroby wieku dziecięcego" które na pewno będą z aktualizacjami eliminowane.

Co do kanałów do zgłaszania błędów to oficjalnych nie ma, proponuję wysłać wiadomość na priv do któregoś z moderatorów forum z opisem błędu i prośbą o przekazanie do sekcji ekspertów od FB 6.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2158
  • 7964
  • 32

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

To nie jest żadna nowość ani wiek dziecięcy, tylko staroć obrosły poprawkami i łatami przez wszystkie kolejne wcielenia urządzenia.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@pirenej napisałem to w kontekście ogólnym o FB 6, jeżeli zaś chodzi o menu konfiguracyjne i soft które są ściągnięte z trójki to masz rację.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Nadal nie zostało naprawione, mam ten sam problem


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Potwierdzam ten sam problem z Funbox 6. Miałem Funbox 3 i było wszystko w porządku.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

Dokładnie to samo mam od kiedy wymieniłem FB3 na FB6.

 

Każda hostowana domena/subdomena jest dostępna z zewnątrz. Wewnątrz serwer DNS nie zna tych adresów i chyba loopback się gubi. Zwracany jest curl (60), czyli FB6 próbuje swoje witryny pokazać przez loopback?? Wpisując na sztywno zarówno w windows jak i linuchu adresy serwerów 192.168.xxx.xxx wszystko działa poprawnie.

 

Gdyby jeszcze można było dodać własne adresy A i CNAME do DNSa FB6 to pół biedy. A tak będę musiał ręczenie wszędzie podawać pihole jako główny DNS.... jak go już uruchomię. I tak, wiem że można nadać sztywną nazwę w panelu FB6, lecz tylko jedną dla jednego IP.

 

Albo może niech nam orange da opcję ustawienia własnych adresów serwerów DNS. To by był cud, ale jednak lubię w coś wierzyć!


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1854
  • 8975
  • 75

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@tomasz_kaz  Jeżeli chcesz używać Pi-hole to włączasz w nim serwer DHCP a wyłączasz ten w FB i problem z DNS, w tym własne wpisy do niego, masz rozwiązany.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Funbox 6 - dostęp do serwera HTTP(S) z sieci lokalnej używając zewnętrznego adresu IP

@Samotnick Nigdy nie próbowałem wyłączać DHCP w routerze i korzystać z własnego. Serwer domowy leży na szafie i jest połączony kartą wifi6 z routerem. Pihole w dockerze korzysta ze zmostkowanego interfejsu sieciowego z tą kartą. Też mam z tym problem bo wirtualizacja leci po Hyper-V, ale to inny temat.

 

Więc jak włączę DHCP w tym pihole, to wszystkie urządzenia łączące się z FB6 czy to przez eth czy wifi dostaną adres sieciowy wraz z konfiguracją serwerów dns? No to tylko muszę netplan przekonfigurować, żeby resolver się nie pluł i będę mieć port 53 wolny. Postaram się dzisiaj/jutro to sprawdzić i powiem co mi wyszło z tego galimatiasu...