Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - czy może leżeć?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki właśnie tego czy z samym FB6 będziesz miał lepsze Wi-Fi (i to jeszcze schowanym w szafce) nikt nie jest w stanie Ci zagwarantować (oczywiście FB6 ma lepsze parametry od FB 3.0), ale czy u Ciebie to akurat zadziała...do tego potrzebne są testy. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki tak jak pisaliśmy, może sobie i poradzi, ale wydaje mi się,  że trzeba mu pomóc wystawiając jak  najbardziej na całe mieszkanie i pokój z wątpliwym zasiegiem, co możesz sprawdzić na apce WifiAnalyzer ze sklepu play 

Tam widać poziom sygnału w miejscu ustawienia telefonu z androidem z apką podczas odbierania od FB6, oraz wszystkie inne sieci wokół z kanałami nadawania. Analiza sieci to podstawa 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - czy może leżeć?

FunBox 6 nie może leżeć 😎

Wi-Fi 5GHz prawie nie będzie i słabe 2,4GHz, na upartego pochylony może być 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@Anonim  no coś Ty,  testowałem szóstkę na leżąco (oczywiście na otwartej przestrzeni, na półce) i nie było prawie różnicy w zasięgu Wi-Fi (oczywiście w tym samym pomieszczeniu co modem).

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - czy może leżeć?

@slav72  to daj do szafki na leżąco, będzie kiepski zasięg, ba szybkość po wi-fi niestabilna, zresztą co tu dyskutować, mam router za TV i 1/2 mocy wi-fi, więc elektroniczne przeszkody są najgorsze, choć szafki też 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@Anonim  post powyżej napisałem odnosząc się do wpisu kolegi @Anonim  i opisałem jak to testowałem (bez żadnych przeszkód po drodze sygnału). W temacie w innym moim wpisie odniosłem się również do konkretnej sytuacji kolegi @michal_radecki  z wątku, tu cytat fragmentu:

 


@slav72napisał(-a)

@agat13  kolega @michal_radecki pisze że minimalnie brakuje aby FB6 się zmieścił na stojąco, więc tu bym zasugerował aby go nie kłaść płasko lecz lekko oprzeć aby się zmieścił. Co do zasięgu Wi-Fi to popieram aby na razie zostawić SWB, a gdy nie będzie potrzeby używania to oddać,  w przeciwnym razie wymienić SWB 6.


 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 54
  • 0

Funbox 6 - czy może leżeć?

Jako, że Orange wciąż mnie nagabuje na internet 600mb, postanowiłem pożyczyć na chwilkę Funboxa 6.0, by sprawdzić, jak się (nie) mieści do szafki. Wygląda to tak (załącznik), że do szafki brakuje dosłownie 3-4mm by stanął prosto, jedyne co da się zrobić, to pochylić go jak na zdjęciu - czy będzie to miało wpływ na jego pracę i osiągi?

Do szafki teletechnicznej niestety go nie schowam i nie postawię - nie ma miejsca. Alternatywnie mogę go postawić na toaletkę w sypialni w miejsce smart boxa, ale wtedy nie podłączę telewizora w salonie do światłowodu (w skrzynce teletechnicznej mogę wybrać tylko jeden kontakt do podłączenia - albo salon, albo sypialnia). Najmniej kłopotliwa byłaby szafka, ale czy ma to sens?

 

333869593_159806010277467_3718133625031271580_n.jpg333970671_1103749384349479_5750448497988047135_n.jpg333520586_611220047518329_6897213495501939729_n.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2372
  • 9830
  • 84

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radeckijedynie w czym będziesz miał problem to z zasięgiem WIFI. Będziesz miał słaby zasięg. Według Poradnika WIFI Orange Gdzie postawić modem? Ustaw mode na otwartej przestrzeni na wysokości około 1,5 metra, mniej  więcej w centru mieszkania: 

* nie stawiaj  modemu na podłodze,

* nie chowaj go do szafek,

* nie zastawiaj ksiązkami.

Tutaj masz informacje w linku o sygnale WIFI https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/czy-wiesz-jak-wzmocnic-sygnal-wi-fi/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki  to trzecie zdjęcie to szafka pod TV w salonie? Czy w tym miejscu masz podciągnięty światłowód, czy w szafce technicznej na zdjeciu 2 maszONT-a, a FB zasilasz sygnałem po kablu  ethernet z szafki technicznej?? Czyli jak wchodzi sygnał do Funboxa 3?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki  wszystko "rozbija się" o to czy i w jakim stopniu zależy Ci na wifi bezpośrednio z modemu, bo wiadomo że chowając go do szafki wifi będzie słabe lub w ogóle. Jeśli tylko ethernet z FB to śmiało chowaj go do szafki, jeśli zaś wifi to FB jak najbardziej centralnego punktu lokalu.