Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - czy może leżeć?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 54
  • 0

Funbox 6 - czy może leżeć?

Hej,

zastanawiam się nad upgradem prędkości internetu i wzięciem nowego Funboxa 6. Jest jeden problem - moje poprzednie urządzenie, Funbox 3, spokojnie mieściło się do dedykowanej szafki (w której jest wyjście ethernet na światłowód), lecz stojący Funbox 6 jest dosłownie o parę milimetrów za wysoki, by zmieścił się domyślnie pionowo. Inne lokalizacje w moim domu niestety odpadają, stąd pytanie - czy jeśli go położę na skos i oprę o coś/ całkowicie poziomio, jak bardzo wpłynie to na pracę urządzenia, jego zasięg i transfer? Czy jest to duży problem?

30 ODPOW. 30

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki  w zasadzie to nie ma problemu aby FB6 "leżał" lub był oparty o coś. To że jest w pozycji stojącej wynika z umieszczenia anten, są po bokach na obu stronach modemu no i z takiego a nie innego designu. Głównie chodzi o to aby nie zasłaniać za bardzo boków FunBoxa i tyle, pozycja w której będzie posadowiony nie wpłynie na jego pracę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki  przeciwskazań nie ma prócz technicznych. W środku są anteny wifi I optymalne  ich funkcjonowania,  zasieg, polaryzacja jest testowana i podawana dla ustawienia pionowego.

Jeśli zasieg I transfer nie zmienia Ci się w obu położeniach, to ok. Może być poziomo. Niepokoi mnie tylko zamknięcie w szafce. Te modemy ogólnie są dla otwartych przestrzeni i wziąwszy pod uwagę  możliwość przegrzania w zamkniętym czy ograniczonym dla wentylacji otoczeniu, to raczej nie jest  wskazane. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@agat13 skoro kolega @michal_radecki  do tej pory miał FB 3.0 w szafce i nic się nie działo to raczej FB 6 też ona nie zaszkodzi (oczywiście nie jest wskazane chowanie tych sprzętów w szafkach), a z moich doświadczeń z obydwoma modemami wynika że to właśnie trójka grzała się bardziej od szóstki. Druga sprawa to że FB 6 ma lepsze anteny i zasięg Wi-Fi od poprzednika więc i ten problem jest raczej rozwiązany.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Funbox 6 - czy może leżeć?

@slav72  tyle, że tu na płasko i w szafce. Ja tylko piszę na co zwracać uwagę, aby I zasieg był i zwisów cieplnych nie było...

Z doswiadczenia...

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 54
  • 0

Funbox 6 - czy może leżeć?

W szafce mam sporo wolnej przestrzeni i FB 3 spokojnie daje radę. Co do zasięgu, do FB 3 musiałem domówić Smart Wifi Box, bo w sypialni sygnał był już kiepski, więc mam nadzieję, że przy 6 nie będzie to koniecznie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Funbox 6 - czy może leżeć?

@michal_radecki  ok, jak nie będzie się grzał.. tylko każdy mebel wpływa na wifi I to przetestuj

P.S. Może być konieczne. Sprawdź w szafce i wyjęty z szafki. To może robić różnice. Spróbuj skręcać modem wokół osi  pionowej i sprawdzać zasieg. SWB nie oddawaj, ale warto wymienić na SWB6 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 - czy może leżeć?

@agat13  kolega @michal_radecki pisze że minimalnie brakuje aby FB6 się zmieścił na stojąco, więc tu bym zasugerował aby go nie kłaść płasko lecz lekko oprzeć aby się zmieścił. Co do zasięgu Wi-Fi to popieram aby na razie zostawić SWB, a gdy nie będzie potrzeby używania to oddać,  w przeciwnym razie wymienić SWB 6.

@michal_radecki oczywiście zdajesz sobie sprawę że po zmianie regulaminu,  czy to przy przedłużeniu umowy czy podniesieniu prędkości lub wymianie na nowszy sprzęt jest pobierana opłata 3,99zł/mies.?, opłata ta nie dotyczy tylko gdy pozostajesz przy sprzęcie który posiadasz.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 54
  • 0

Funbox 6 - czy może leżeć?

Tylko przy pozostawieniu SWB koszt zamianki (przy okazji chcę wrócić do Orange w kwestii numerów) robi się już trochę zbyt duży, liczyłem na to, że FB6 swoimi lepszymi osiągami sprawi, że SWB nie będzie już konieczny. Przy FB3 w salonie w szafce zasięg w sypialni był już kiepski (z SWB jest super), stąd obstawiałem, że FB6 poradzi sobie bez wzmacniacza.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 54
  • 0

Funbox 6 - czy może leżeć?

Nie wiedziałem o tym nowym koszcie, ale szerszy background jest taki, że obecnie w Orange mam tylko światłowód + SWB, a myślę o powrocie z TMobile do Orange jeśli chodzi o numery moje i żony (z karty na abonament) + multisimka do mego iWatcha. Po rozmowie z Panią z Orange, całościowy koszt ma niby wynosić tylko ciut więcej co obecnie płacę za telefony i net (ale chyba tutaj nie jest uwzględniony SWB, bo skoro FB6 jest lepszy, to niby nie ma potrzeby wzmacniacza), stąd ten dodatkowy koszt za SWB może przeważyć, czy w ogóle będę w to szedł, mimo szybszego łącza 🙂