Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 1

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

Witam, mam nietypowy wydaje mi sie problem. Po podlaczeniu zewnetrzego dysku do funboxa 6 przez port usb niektore urzadzenia w domu traca polaczenie z internetem. Mam dostep do plikow na dysku z urzadzen w mojej domowej sieci, tutaj wszystko dziala normalnie. Niestety urzadzenia typu smart zarowki, listwy led sterowane za pomoca aplikacji smart life, odkurzacz roborock i bramka xiaomi traca polaczenie z internetem. Natomiast smartfony, laptopy i telewizory maja ciagle dostep do internetu. W momencie kiedy odlacze dysk twardy od funboxa internet na urzadzenia ktore stracily dostep nagle wraca. Czy to kwestia jakis ustawien funboxa?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 1

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

Używałam pendrive nie dysk podłączany kablem, po kilku testach wyszło że łączność traciły tylko urządzenia które korzystały z wi-fi 2,4. Chyba znalazłam rozwiązanie. Po zmianie ustawień USB w zakładce zaawansowane z USB 3.0 na 2.0 od dwóch dni wszystko działa normalnie. Dzięki za podrzucenie pomysłów na rozwiązanie

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

@katarzynamichal  przyczyną jest dysk usb bez zewnętrznego zasilania, zasilacz FunBox nie wyrabia i masz takie efekty. Dysk sieciowy polecam 😊


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 1

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

funbox nie radzi sobie z pendrivem?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18680
  • 53504
  • 728

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

@katarzynamichal może taka sytuacja występować. Uważam, że routery z portami USB nie zawsze dobrze sobie radzą z podpięty urządzeniem USB, dlatego tak jak @Anonim polecam dysk sieciowy. Wtedy cała sieć działa stabilnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54688
  • 644

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

@katarzynamichal  ważną informacja będzie to na jakim zakresie wifi 2,4 czy 5GHz pracują urządzenia które się odłączają od sieci wifi ( bo rozumiem, że te właśnie tak się łącza z modemem) 

Powiedz czy masz sieci rozłączone czy połączone i spróbuj je rozdzielić. Czy wszystkie które zostają połączone mają zakres 5GHz? Czy inny pendrive zachowuje się tak samo odcinając część urządzeń? 

Próbuję złapać jakąś zależność, wtedy podkombinuję dalej


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1804
  • 8753
  • 67

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

Może być tak jak pisze @Anonim a może kiepskiej jakości przewód połączeniowy od dysku sieje w pobliżu routera i zakłóca radio 2.4GHz. Mam taką kieszeń na USB 3, która po podłączeniu do komputera odcina mi bezprzewodową mysz. Spróbuj wymienić ten przewód albo może zrób mu dodatkowy ekran z folii aluminiowej 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

Teraz to się trochę pogubiłem - pendrive z przewodem przyłączeniowym? 🤔... no chyba że @katarzynamichal  łączy go z FB poprzez huba 🤔


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2130
  • 7853
  • 31

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb


@katarzynamichalnapisał(-a)

funbox nie radzi sobie z pendrivem?


nie tylko


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 1

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

Używałam pendrive nie dysk podłączany kablem, po kilku testach wyszło że łączność traciły tylko urządzenia które korzystały z wi-fi 2,4. Chyba znalazłam rozwiązanie. Po zmianie ustawień USB w zakładce zaawansowane z USB 3.0 na 2.0 od dwóch dni wszystko działa normalnie. Dzięki za podrzucenie pomysłów na rozwiązanie


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 34
  • 0

Funbox 6 brak internetu dla niektorych urzadzen po podlaczeniu dysku prze port usb

Jest to ewidentny błąd oprogramowania FB6. Z chwilą przełączenia portu z trybu USB2.0 na USB3.0 wyłączone zostaje radio na 2,4 GHz. Nawet jak nic nie jest włączone do portu. Widać to dobrze w aplikacji wifianalizyre ze sklepu Googla. Podobno Orange miało to szybko naprawić ale jak widać, różnie pojmujemy szybkość. Szkoda, że nie ma możliwości korzystania z oprogramowania producenta. Przeróbki nie bardzo udają się specom z Polskiego ORANGE.d705900b-4577-4af6-8834-0e79caf725df.jpg