Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 69
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Do mnie również o 4-tej w nocy dotarła automatycznie aktualizacja SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21

 

micros_0-1702372848431.png

 

Zauważyłem błąd polegający na tym, że w sekcji "Podłączone urządzenia" nie działa opcja "blokuj Internet przez cały czas". Po kliknięciu "Zapisz" strona się odświeża, ale ustawienie nie jest zapisywane. Można to obejść ustawiając w harmonogramie "zaplanuj czas dostępu do internetu" wszystkie sloty czasowe jako "zablokowane".

 

micros_1-1702373189843.png

 

Dla sieci IoT nie można wyłączyć pasma 5GHz, co powoduje rezerwację pasma, nawet jeśli urządzenia IoT korzystają tylko z 2.4GHz. Zgłosiłem pomysł tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Funbox-6-dodanie-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-wy%C5%82%C4%85czenia-pa...

 

micros_2-1702373383688.png

 

Poza tym zmiany oceniam na plus, choć menu wydaje się trochę zbyt rozproszone, niepotrzebnie rozdmuchane. Trzeba się naklikać, żeby przejrzeć wszystkie opcje. Pełna separacja sieci IoT na wielki plus.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2390
  • 9898
  • 85

Funbox 6 aktualizacja

U mnie też dzisiaj w nocy o godzinie 4:11 dotarła aktualizacja Funboxa SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21. Duża zmiana wyglądu interfejsu menu ustawień Funboxa na duży plus. Pojawiła się nowe funkcje takie jak  sieć gości, loT WIFI, harmonogram led, harmonogram wzmacniacza tutaj w tym dziale chodzi o wzmacniacz WIFI, pojawiła się też historia połączeń telefonu VOIP (stacjonarnego), wybór języka ustawień Funboxa na angielski i polski a także nota prawna. Nowa aktualizacja firmware Funboxa 6 na duży plus

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2080
  • 4

Funbox 6 aktualizacja

2 dni temu wystraszyłem się kiedy o 3 w nocy zobaczyłem że mój FB 6 "świeci" mimo że według harmonogramu LED nie powinien.

Myślałem że ktoś mi się włamał do sieci i do panelu administracyjneg o, zalogowałem się do panelu administracyjnego i okazało się że w harmonogramie led nikt nic nie zmienił... włączyłem i wyłączyłem jedną godzinę kliknąłem zastosuj i FB zgasł. 
Być może w nocy dostałem jakieś poprawki i harmonogram LED nie zadziałał. 
Pisze wam o tym żebyście się nie przestraszyli tak jak ja:)

Co do nowego panelu administracyjnego, faktycznie trzeba się "naklikać" ale tylko pierwszy raz bo potem można ustawić potrzebne opcje w zakładce "ulubione". 
 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Funbox 6 aktualizacja


@Pablo5napisał(-a)

Duża zmiana wyglądu interfejsu menu ustawień Funboxa na duży plus. Pojawiła się nowe funkcje takie jak  sieć gości, loT WIFI, harmonogram led, harmonogram wzmacniacza tutaj w tym dziale chodzi o wzmacniacz WIFI, pojawiła się też historia połączeń telefonu VOIP (stacjonarnego), wybór języka ustawień Funboxa na angielski i polski a także nota prawna.🙂


dobry, prosty i niezawodny router od operatora to taki, który się ustawia raz i o nim zapomina. A nie wyczekuje z rumieńcami coraz to nowszych nowości. A potem poprawek tego, co napsuli nowościami. Bardziej rozbudowane i zaawansowane potrzeby powinien zaspokoić własny router, instalowalny bez przeszkód i różnych sztucznych barier stawianych przez operatora. Jeżeli zamiast tego decyduje się bez końca gmerać w firmwarze u dziesiątek tysięcy klientów, każdego dnia przybliża się o jeden dzień do dnia  wielkiej wpadki.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 501
  • 2080
  • 4

Funbox 6 aktualizacja



A dlaczego  Twoim zdaniem nie można i nie warto połączyć jednego z drugim, przecież podłączony funbox bez grzebania działa w miarę optymalnie ale jak chcesz, umiesz grzebać i wiesz co robisz to możesz. czy to nie jest idealne połączenie. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 69
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Aktualizacja nie powinna ruszać istniejącej konfiguracji, a tu niestety tak nie było - mnie po aktualizacji router podłączył kamery do Internetu, chociaż miałem je odcięte w konfiguracji routera.

 

Jestem za to bardzo za dodawaniem nowych opcji i ulepszeń - zgodnie z tym, co napisał @_Artek_ 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@micros  no niestety tak już jest po każdej aktualizacji softu, zawsze coś w konfiguracji jest "pochachmęcone" i najlepiej zawsze sprawdzić wszystkie własne ustawienia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

W nowym oprogramowaniu jest parę 'literówek', np:

ptr1_0-1702417726739.png

Jednak, jako całość, wypada lepiej od starego software'u.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 aktualizacja


@nzmc_06napisał(-a)

Więc także no w moim egzemplarzu na razie aktualizacji jeszcze nie otrzymałem.


No to soft w wersji 20.04.21 trafił w końcu do mojego egzemplarza.
Nikt jeszcze nie wspomniał o nowej stronie logowania, dla dociekliwych - tak ona wygląda:

nzmc_06_0-1702479657565.png

Nowością jest aktualny czas pokazany w prawym górnym rogu.
Dodatkowo można też już samoobsługowo zresetować hasło w każdej chwili (o tym też nikt chyba nie wspomniał):

nzmc_06_1-1702479708769.png
Przy czym należy to potwierdzić przyciskiem WPS na ruterze

nzmc_06_0-1702479776301.png

A to wszystko bez wymagania resetowania do ustawień fabrycznych.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 aktualizacja

co ja odkryłem...

nzmc_06_0-1702491775418.png


i jeszcze to...

nzmc_06_0-1702492070977.png
a nawet i to

nzmc_06_0-1702492193468.png

(tutaj w angielskiej wersji odnośnik kieruje już na właściwy adres (funbox))