Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 513
  • 2119
  • 4

Funbox 6 aktualizacja

U mnie nadal nie ma aktualizacji a chętnie bym te diody powyłączał od 23 do 8 rano. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5513
  • 22343
  • 184

Funbox 6 aktualizacja


@_Artek_napisał(-a)

U mnie nadal nie ma aktualizacji a chętnie bym te diody powyłączał od 23 do 8 rano. 


Zaklej czarną taśmą izolacyjną.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@_Artek_  jak pisałem do reszty kolegów, cierpliwości, na Twój modem też przyjdzie pora. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

Dziś o 01:09 była jakaś aktualizacja softu FB 6, obecny numer to SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21 

co łatka wniosła tego nie wiem, na pierwszy rzut oka nie widać, może ktoś coś zauważy 🤔


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 69
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Cześć, wczoraj wymieniłem Funbox 3 na Funbox 6. Znalazł i zainstalował oprogramowanie SGF6-pl-02.05.05.17_20.04.16 (!) Teraz wyświetla komunikat, że jest najnowsze i brak aktualizacji. Czy zgłaszać to gdzieś czy muszę czekać z nadzieją, że sam w najbliższym czasie zaktualizuje się do 03.03.11.17? Zależy mi na nowym oprogramowaniu, bo chcę przez sieć IoT lub dla gości odseparować smart sprzęty od komputerów używanych do pracy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@micros  przeczytaj moje posty,  Ty tak samo jak inni użytkownicy musicie cierpliwie czekać na swoją kolej, żadne zgłaszanie gdziekolwiek nic nie da. Oprogramowanie "idzie" partiami na poszczególne modemy i na każdy przyjdzie pora, co można powiedzieć to tylko to że do końca roku wszystkie FB 6 powinny już mieć nowy soft. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 69
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Ok, widziałem Twoje wcześniejsze posty, ale nie byłem pewien czy dotyczą one również sprzętów, które pojawiły się w międzyczasie w infrastrukturze. Mam nadzieję, że system uwzględni również to "nowe" urządzenie. Pozostaje cierpliwie czekać.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 32
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Ty już zdążyłeś mieć 2 aktualizacje a inni jeszcze nie mieli pierwszej 🙂

Ale widać że mieli jakiś feedback i to duży, skoro 'tak szybko' wydali nową wersję.


Ja wczoraj dostałem update od razu do wersji SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21

Wrocław jak by co 🙂

Całość oceniam na duży plus, nie spodziewałem się niczego więcej niż poprawka błędów, a tutaj sieć gościnna i IoT bardzo pozytywnie zaskoczyła.


Wygląd też oceniam na plus, wreszcie jakaś zmiana i widać że jest to teraz szablon responsywny i wreszcie na komórce/tablecie można się tam łatwiej poruszać.


Jedyne co na razie jest popsute to menu "Podłączone urządzenia".

Jak w przypadku widoku drzewa jest wszystko ok

 

 

to już widok widok listy zawiesza się od razu, albo po jednej akcji, np. zmianie nazwy/typu.

Po edycji jednej pozycji przejście na inną skutkuje tylko zmianą podświetlenia na lewej agendzie, ale w prawej strony już zostaje 'stara zawartość'.

 

 

To samo nie wiem co z tymi 'strzałeczkami/trójkątami', niby da się na nie kliknąć, ale nic się nie zmienia.

"Chyba wiem" po co to miało być bo raz się coś poprawnie i zaskakująco pokazało, a mianowicie były to 'węzły' pod którymi były inne urządzenia.

ALE raz mi się to w miarę poprawnie pokazało, ponieważ na jednym z komputerów miałem odpalone dwie wirtualki i były one podpięte to ten komputer 🙂 ale to tylko raz się pokazało, teraz nawet nie ma ich na liście ani drzewie (ustawione na bridge więc każda miała swój własny IP).

Zostały tylko znaczniki że to mogą być jakieś węzły, ale to raczej jakiś błąd wyświetlania, bo nie wiem co by mogło być 'pod' amplitunerem czy telewizorem 🙂


Na razie wszystko działa, całą poprzednią konfigurację zapamiętał i wszystkie reguły zostały.


Pozdrawiam

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1741
  • 8494
  • 65

Funbox 6 aktualizacja

@Plonking Jesteś w stanie sprawdzić czy do sieci IoT jest przepuszczany mDNS z podstawowej sieci LAN/WiFi? Zakładam, że jest to również oddzielna sieć tak jak dla gości ale nie mam pojęcia w jakim stopniu jest odizolowana od reszty. Można na przykład pingować znajdujące się w niej urządzenia z LAN?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 32
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Odpowiem na szybko, jestem w pracy więc tyle mogę na razie przetestować.

Na razie nie mam żadnych urządzeń podłączonych do tej sieci więc nie wiem jak to działa w praktyce.

Jednak w ustawieniach sieci IoT jest takie "coś"

 

Plonking_0-1701248440060.png

 

Co to robi to niestety można się tylko domyśleć, dokumentacji brak.

Może ktoś inny wie to odpowie, bo czekanie 1h na infolinii Orange aby otrzymać odpowiedź 'nie wiem' to nie mam czasu.:P

Jak w domu znajdę czas to może coś potestuje i dam znać.

 

Pozdrawiam