Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 69
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Dzięki za info. Czy dostałeś aktualizację z wersji SGF6-pl-02.05.05.17_20.04.16? Sprawdzałeś aktualizacje ręcznie czy pewnego dnia zalogowałeś się i zauważyłeś zmiany? Od dawna masz Funbox-a 6?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@Plonking ten całkiem nowy soft i wygląd menu konfiguracyjnego FB 6 wniosła już aktualizacja z numerem 03.03.05.17 którą otrzymałem 23.08, a 03.03.11.17 była łatką stabilizującą tę wcześniejszą. Nawiasem mówiąc posiadam FB 6 od początku wprowadzenia na rynek (styczeń 2021) i od tej pory doczekałem się 6 aktualizacji softu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 32
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Witam

 

Krótkie info odnośnie sieci IoT.

 

Wygląda na to że działa, jak pisałem wyżej są 3 tryby izolacji:

 

  • Pełna - każde urządzenie podłączone jest w pełni izolowane, tylko wyjście w świat - tak samo ja sieć gościnna
  • Częściowa - wyjście w świat i widoczne inne urządzenia TYLKO z sieci IoT
  • Wyłączona - widać wszystkie urządzenia w całej sieci

 

W żadnym przypadku nie da się dostać do Funboxa z tej sieci niezależnie od trybu.

 

@slav72  Czy u ciebie działa zakładka 'Sterowanie pasmem' ? Jak ja próbuję wejść na tę zakładkę mam tylko kręcące się kółko ...

 

 

Pozdrawiam


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@Plonking  u mnie działa:

slav72_0-1701384713048.png

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Witajcie,

 

Czy po aktualizacji działa wam usuwanie urządzeń z dopisanymi na stałe adresami ip? 

Mam kilka urządzeń podpiętych w taki sposób. Niestety jednego AP WiFi nie mogę usunąć. Jest jakiś inny sposób usunięcia z listy takiego urządzenia/mac adresu?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Funbox 6 aktualizacja

@ptasiekk1982 że stałym IP to urządzenia nie usuniesz, jak działa oczywiście, bo straci dostęp do sieci, to było by a normalne, jak chcesz usuwać tego ap klienta, to dynamicznie przyznawane IP mu ustaw i tyle.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 69
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

@Plonking Sprawdzałeś aktualizacje ręcznie czy pewnego dnia zalogowałeś się i zauważyłeś, że router się zaktualizował? Od dawna masz Funbox-a 6?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

@IreneuszCD próbowałem przy wyłączonym AP nie działało. Zadziałało po wyłączeniu AP i restarcie FB6. Dziwne.

Najlepsze jest to, że miałem konfigurację FB6 + Xiaomi AX3600 jako AP WiFi podłączonym pod sieć 5Ghz. Po aktualizacji AP rozłączył się z siecią i już nie chce się z nią połączyć. AP przywracane do ustawień fabrycznych wielokrotnie i nie idzie. Działa tylko podłączony do sieci w 2.4Ghz. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 32
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

 

Sam się zaktualizował i klikanie raczej nic nie da, trzeba swoje odczekać w kolejce.

FB6 mam od samego początku, czyli to już będzie ponad 2 lata.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

@Plonking powtarzam to jak mantrę każdemu z osobna, ale nie czytają bądź nie chcą tego zrozumieć, niektórzy próbują szukać jakichś ukrytych związków między poszczególnymi wydaniami FB 6, a aktualizacjami... a tu nic takiego nie występuje. Trzeba cierpliwie czekać na swoją kolej, niczego samemu się nie przyspieszy, oczywiście można sprawdzać w menu klikając w aplet "Aktualizacja modemu" lecz soft leci "z automatu", a jego kolejność dla poszczególnych urządzeń jest znana tylko inżynierce z Orange i tego na pewno się nie dowiemy.