Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem

Cześć,

Mam problem z WiFi, który jest dla mnie wielką zagwozdką.

Mianowicie, Funbox 6 z Orange światłowód, wszystkie urządzenia WiFi 6, sieć stabilna.

Jedno urządzenie — Legion Go (no powiedzmy, laptop), połączenie jest niestabilne, tzn. np. niby jest połączenie z WiFi, ale okazjonalnie nie ma dostępu do internetu, jakby problem z DNS, ale zmieniłem DNS i to nie pomogło. Ustawienia Funboxa — standardowe. Kontaktowałem się, niepocieszony, z supportem Lenovo, doradzili mi sprawdzenie połączenia z inną siecią. Skorzystałem z routera w telefonie, połączenie bez zakłóceń, nic nie zrywa, żadnych przerw. Zupełnie nie mam pojęcia jak temu zaradzić.

Raz tylko, lata temu doświadczyłem podobnego problemu, telewizor, wtedy jeszcze z Funboxem 3, no za żadne skarby nie chciał utrzymać stabilnego połączenia, ale z innym WiFi działał bez problemu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

5 ODPOW. 5

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 187
  • 659
  • 1

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem

@Anonim  sprawdź ustawienia karty sieciowej laptopa, czy standard połończenia  wi-fi w laptopie jest taki sam jak w ruterze.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem


@Anonimnapisał(-a)

...

Ma ktoś jakiś pomysł?


Tak, jest kilka standardowych działań do sprawdzenia.

Wszystkie sprowadzają się do grzebania w ustawieniach WiFi FB6.

Po pierwsze można sprawdzić, czy problem będzie występował po rozdzieleniu sieci WiFi na dwie, po jednej dla każdej częstotliwości (2,4GHz i 5GHz).

Po drugie można wyłączyć WiFi6, bo ten protokół jest najmniej wstecznie-kompatybilny. Czyli nie zawsze działa ze starszym sprzętem tak jak trzeba.

Najskuteczniejsze jest wyłączenie WiFi w FB6 i zakup własnego AP, takiego który nie będzie sprawiał takich problemów. IMHO to najlepsze rozwiązanie.

Zanim zacznie się coś robić, warto też upewnić się że klient (czyli to co się nie chce łączyć), ma wszystko najnowsze i aktualne, szczególnie sterowniki karty bezprzewodowej.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem

@Anonim  wyłącz wifi 6 i zobacz czy będzie stabilnie 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem

Nie to nie, Twoja strata manveru86.

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2212
  • 8269
  • 33

Funbox 6 - WiFi niekompatybilne (?) z jednym urządzeniem

coś zadymiło?