Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

Witam. Czy w FB6 da się też odsłuchać głosowe wersje komunikatów o błędzie z poziomu słuchawki telefonu stacjonarnego? Taką możliwość ma FB 3.0, a wg. "orendżowego" Omnibooka w artykule dot. FB6 też jest napisane, że "można też odsłuchać komunikatów o błędach głosowo przez słuchawkę telefonu stacjonarnego". Pytam się tylko czy rzeczywiście jest taka możliwość w przypadku FB6.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

Niespodziewany restart routera dał mi okazję do sprawdzenia jak brzmi komunikat o błędzie głosowo. I tak on brzmiał w przypadku nieprawidłowego loginu i/lub hasła do połączenia z internetem. https://streamable.com/9lxt1r (Nagranie przedstawia urywek komunikatu). Poprosiło zwyczajnie, aby wejść na stronę konfiguracyjną routera bla bla bla, i tak dalej.

Do @j131, tak, usłyszysz komunikat zamiast sygnału gotowości, który zwróciła centrala, a głos w komunikacie jest żeński. Co do głosu czy nagrane, czy tekst na mowę, to nie mogę odróżnić niestety.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox 6 - Komunikaty głosowe słyszalne przez słuchawkę tel. stacjonarnego

@nzmc_06 aleś chłopie wymyślił wątek.. Mistrz świata w kombinatoryce.. Nigdy bym nie przypuszczał, że FB 3 ma taką opcje ( jeśli ten ma to i FB6 na 100%ma)  dość niszową w funkcjonalności... Podziwiam szczerze... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Komunikaty głosowe słyszalne przez słuchawkę tel. stacjonarnego

O tej funkcji dowiedziałem się czytając o FB 3.0 w omnibooku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Funbox 6 - Komunikaty głosowe słyszalne przez słuchawkę tel. stacjonarnego

@nzmc_06  takie Yeti... Wszyscy wiedzą, bo czytają, ale nikt nie widział... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - Komunikaty głosowe słyszalne przez słuchawkę tel. stacjonarnego

@nzmc_06  masz rację, jest coś takiego 

slav72_0-1634056851592.png

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

@nzmc_06 

Zaintrygowałeś mnie. Nie na tyle jednak by psuć modem dla sprawdzenia tej funkcjonalności. Wobec tego mam pytanie: czy komuś udało się zetknąć z tym "na żywo"? Jak to działa? Nie ma internetu, podnoszę słuchawkę i zamiast sygnału słyszę komunikat? Nagrany czy może syntetyczny? Głos jest kobiecy czy męski?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?


Czy komuś udało się zetknąć z tym "na żywo"?


@j131 Niestety nie, ale jak np. wystąpią problemy z linią telefoniczną (gdzie dioda telefonu na routerze będzie powoli migała na biało), to może mi się przydarzy okazja, by sprawdzić taką funkcjonalność.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

Niespodziewany restart routera dał mi okazję do sprawdzenia jak brzmi komunikat o błędzie głosowo. I tak on brzmiał w przypadku nieprawidłowego loginu i/lub hasła do połączenia z internetem. https://streamable.com/9lxt1r (Nagranie przedstawia urywek komunikatu). Poprosiło zwyczajnie, aby wejść na stronę konfiguracyjną routera bla bla bla, i tak dalej.

Do @j131, tak, usłyszysz komunikat zamiast sygnału gotowości, który zwróciła centrala, a głos w komunikacie jest żeński. Co do głosu czy nagrane, czy tekst na mowę, to nie mogę odróżnić niestety.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

@nzmc_06 

Dzięki!

Ciekawe czemu wybrali żeński głos?

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - Czy ma też możliwość odsłuchania głosowych komunikatów o błędzie?

Według mnie głos żeński jest przyjemniejszy dla ucha i bardziej kojący np. nerwy zszargane awarią. 

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga