Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

Zglosilem do pomocy technicznej ale ciagle mam nadzieje ze cos moze zle robię. Działało i przestało. Dziwne rzeczy się dzieją, nie moge dodac portow do forwardu, ciagle pojawia sie wykrzyknik a jak juz sie uda to numer portu po prawej stronie zmienia sie na jakis czerwony.  Przeciez to jest prosty port do openvpna. Testowalem na wszystkie strony i cos jest po stronie orange, czekam na serwis. 2. Czy warto prosic a Funboxa 6? Chyba ten jest najnowszy, moze lepszy? 3. Czy w tym Funboxie moglo sie samo pobrac oprogramowanie i zepsuć to co dzialalo?

Screenshot 2021-08-24 at 20.57.14.pngScreenshot 2021-08-24 at 17.19.06.pngScreenshot 2021-08-24 at 17.32.05.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik + edycja wpisu – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

@Orangutano zrób teraz backup w razie czego. Bardziej nie zepsujesz, a login i hasło jest bez zmian w starym backupie ( jeśli w tym czasie nie robiłeś cesji) 

Koniecznie zrób fabryczne, aby wyeliminować bugi

Napisz jakie masz wersję softu na nowym i starym oprogramowaniu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

@Orangutano samo z siebie nic się nie dzieje. Szkoda, że przy autorskiej konfiguracji nie zrobiłeś backupu. Jeśli pamiętasz jak ustawialeś, to wywal do fabrycznych i ustaw na nowo. Będzie szybciej niż dochodzić problemu

Upgrade mógł pomieszać w ustawieniach, ale czy dla FB3 były jakieś zmiany wprowadzane, to nie słyszałem.. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

O dziękuję za sprawną odpowiedź, to budujące! Może mam jakiś backup, da się w nim cos podczytać tekstowo? Ale popatrz na screeny wyżej, co to u licha jest to pownno tak działać? Kiedys zrobilem bez żadnego problemu te forwardy. A dwa to raz dzwonili do mnie ze chca mi wymienic na nowszego Funboxa, bo czegos tam w pełni nie wykorzystuję, bodajże o prędkość chodziło. Nie mialem wtedy czasu, ale jak teraz przyjdzie technik to brać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

@Orangutano  są jak zwykle dwie szkoły.. Ja bym brał.... FB 6 jest ( znając jego mankamenty) lepszy od 3-ki

Co mogło wykrzyczyć? Trudno powiedzieć. Może ktoś z użytkowników zauważył zmiany w sofcie? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

mam backup ze stycznia 2021 ktory nie robil problemu. Zrobilem backup tez terazniejszego. Pytanie bo nie pamiętam loginow uzytkownika itd, jak zaczne odtwarzac z backupu to skonczy sie tym ze bede musial fizycznie biegac do Funboxa czy on poprostu przywroci połączenie? (wtedy mogl byc stary soft, nie instalowalem nigdy updata softu ręcznie a wiem że mam teraz najnowszy, więc może to jednak update cos spieprzył)?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

@Orangutano zrób teraz backup w razie czego. Bardziej nie zepsujesz, a login i hasło jest bez zmian w starym backupie ( jeśli w tym czasie nie robiłeś cesji) 

Koniecznie zrób fabryczne, aby wyeliminować bugi

Napisz jakie masz wersję softu na nowym i starym oprogramowaniu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

Bracie, pomogłeś, on zwyczajnie zgłupiał, dodalem pare rzeczy i na razie dziala. Teraz mam 

SG30_sip-pl-03.17.12.17
 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Funbox 3 przestal dzialac VPN i przekierowania portow

@Orangutano no to się cieszę.. Soft najnowszy