Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

Mam problem z pasmem 2,4 GHz. Jest ono bardzo kapryśne- raz działa, ale powoli, po paru minutach potrafi przyspieszyć kilku(nastu)krotnie, a następnie kompletnie przestaje działać. Pasmo 5 GHz i Ethernet działają normalnie. Reklamować router czy da się coś z tym zrobić bez interwencji serwisu?

 

► W temacie zaktualizowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

@scarct Czy po podłączeniu dekodera przez kabel problem z Wi-Fi 2,4 GHz ustąpił ? Można było kiedyś czytać, że to dekoder powodował wysypywanie się Wi-Fi.

P.S. Zjawisko, że na 5GHz jest 100 Mbit/s a na 2,4 GHz jest 15 lub 40 Mbit/s jest normalne i zależy od natężenia innych sieci w okolicy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

@scarctA jakie urządzenia masz podłączone po 2.4GHz do FB 3.0 ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

Laptop (karta nie obsługuje 5 GHz), telewizor i dekoder orange (Samsung ICU 100)

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

Czy sprawdzałeś na jakim jest kanale wifi ? jak daleko jest od FB 3.0 do laptopa ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

WiFi 2,4 GHz jest na kanale 1, ale nie ma znaczenia jak daleko laptop jest od routera- 20 cm od niego i tak wifi teraz nie działa.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

@scarctJak masz telefon to pobierz aplikacje Wifi Analyzer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=pl

Edit napisz jaki masz system Windows i kartę WIFI w laptopie 

Screenshot_2017-11-06-13-42-45.png

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz


Screenshot_2017-11-06-14-22-20.png

Jest jeszcze kanał 14, który ma 5 gwiazek, ale nie mogę go w panelu admina wybrać (jest opcja od 1 do 13). Co do systemu to mam Win 10, karta to Qualcomm Atheros AR956x


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

Z tego co widać na screenie na górnym pasku telefonu, coś jest nie tak z wifi. Albo jesteś za daleko, albo antena jest za słaba albo są jakieś zakłócenia. Jeśli znajdując się blisko routera też nie masz wszystkich kresek na zasięgu wifi na pasku telefonu, to raczej router do wymiany/naprawy.

A nie masz w domu jakieś starej lodówki, starego tv z kineskopem, anteny do tv naziemnej lub sat?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

A nie masz w domu jakieś starej lodówki, starego tv z kineskopem, anteny do tv naziemnej lub sat?

 

Nie, nic takiego nie mam, niedawno się wprowadziłem do mieszkania. Wifi ma do pokonania ~3,5 metra i 1 ścianę


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3- problem z pasmem 2,4 GHz

A z czego ściana?