Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3, prędkość WiFi

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

Nużący jesteś tu i tu, WLAN 5 GHz 802.11ac 4*4 (4 anteny*4kanały), więcej w sieci, ale kto to czyta, ja ci tego przepisywać, streszczenie, nie będę robić.

 

Edit:

Napisałem jak jest na 2,4Ghz i 5Ghz z szybkością, ilość anten/kanałów ma wpływ na szybkość, chipset routera i jego bebechy też, FB3 to nie top router więc nie ma co pisać o zawrotnym transferze na 5Ghz, to nie realne. To co producent pisze czy specyfikacja standardu AC czy N oferuje to jedno, realnie jest dużo wolniej, nie pociskaj mi bajek, sieci to moja 2 praca.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

 

Jak jestes pewien ze jest to 600Mbps to wytlumacz mi skąd programy testowe typu AIDA64 pokazuje predkość od 780-866Mbps dla mojego urządzenia, czy tez telefon ktory rowniez pokazują takie wartości np. bedąc w pomieszczniu gdzie router niemal caly czas jest to wartośc 866Mbps (tak pokazuje system Android w telefonie)

Te wartości nie biorą sie z nikąd, poza tym tak jak mowilem inne routery tak samo mają 4x4 i predkośc podaje sie 866Mbps dla 5GHz ac a nie 600 a jak juz to byloby to dokladnie 640.

O jakim wciskaniu bajek mowa proszę nie oslabiaj mnie, napisalem tylko jak siec z FB 3.0 radzi sobie w moich warunkach ze strumieniowaniem materialu w 4K 60fps. Tyle odemnie.

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

Tak jak w tym teście zachowuje się większość routerów klik, jak ma być szybko na 5Ghz w ac to trzeba wydać około 1k zł na router, tu ciekawa rozpiska jak to jest jak tani router ac i ten z najwyższej półki klik.

 

Edit:

4k to starczy 600Mbps, ba w standardzie N to uzyskuje @PeterMac83, ale ac też mam to wolę mieć zapas na wi-fi by filmy nie przycinało w 4k.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Funbox 3, prędkość WiFi

@PeterMac83Niestety ale muszę się zgodzić z Irkiem, takie są realne tylko w warunkach jakby to ująć teoretycznych.  Nawet mój były router Asusa RT-AC56U nie był najgorszy osiągał max 400mbit po WiFi w sieci lokalnej. Chociaż nie wiem jak działa TV Shield od Nvidii o której wspominałeś, i może częściowo działa jak reperter czy wzmacniacz sygnału co by mogło tłumaczyć takie prędkości.

 

@AnonimOczywiście przed założeniem tematu szukałem info on Funbox'ie i natknąłem się na tą recenzję ale podeszłemu do niej sceptycznie z 2 powodów.

Po pierwsze  - zazwyczaj sceptycznie podchodzę do recenzji sprzętu dostarczonego recenzentom przez dostawców - ciekawe co by było jakby recenzent co drugi sprzęt oceniał jako słaby? Koniec z dostarczaniem sprzętu do recenzji, więc realnie rzecz biorąc prawda jest taka że większość recenzji pomija część słabych stron i zazwyczaj wymienia tylko te dobre.

A po drugie - test prędkości WiFi do Funbox'a z laptopem jest praktycznie bezstratny, gdzie w większości testów rzadko można się natknąć na tak znikomą różnicę pomiędzy Kablem a WiFi, i trochę za pięknie ten wynik wyglądał. Coś jak koszykarski trick shot - 70 rzutów żeby odbiło się od 4 ścian i wpadło do kosza, ale publikują tylko ten jeden udany, który wygląda jakby udało się za pierwszym razem.

 

@AnonimSzczerze powiedziawszy to nie rozumiem jaki związek ma prędkość internetu u mojego obecnego dostawcy, do prędkości WiFi w Funbox'ie?

Równie dobrze można też udostępniać pliki w bezprzewodowej sieci lokalnej, i prędkość dostarczanego internetu w tym momencie nie ma żadnego znaczenia bo sam router pomija ten aspekt i korzysta tylko z sieci lokalnej.

 

 

Tak czy inaczej, dziękuję wszystkim za wypowiedzi i mniej więcej wiem na czym stoję.

Na razie się wstrzymam z routerem i podepnę skrętki do PC/amplitunera z starego routera, który leży gdzieś tam w szafie,  działającego w 2,4Ghz.

Dzieciaki na telefonach i tak wielkiej różnicy nie zobaczą.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

 @Irek6311 - naczytales sie o drogich routerach a sprawa jest tu podobna jak z zasięgiem sieci WiFi są normy i czy drogi router za 1k czy taki tani za 100zł to zasięg z reguly sieci jest podobny, przerabialem to juz.

 

Tak jak pisalem, castowanie u mnie materiału z telefonu czy z komputera pliki testowe 4K 60fps, HEVC, bitrate 120Mbps, kolor 10bit, stream idzie jak po maśle do Shield TV w drugim pokoju od routera.

Nic więcej nie potrzebuje, bardziej wymagające pliki wideo nie istnieją.

 

will7 - osiagał 400Mbps ale na jakiej odległosci od routera ile ścian itd, chyba nie powiesz ze bedąc w tym samym pomieszczeniu co router nie osiągałeś maks czyli 866Mbps ?

 

U mnie w pokoju gdzie router trzyma niemal caly czas max 866, czasami nieco spadnie, jak wyjde do drugiego pokoju to spada do tych 585-520. 

 Screenshot_20180619-011325_Settings.jpg

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 1

Funbox 3, prędkość WiFi

@PeterMac83Screen który dałeś nie pokazuje rzeczywistej prędkości, tylko dane diagnostyczne sieci.

Urządzenia komunikując się ze sobą wysyłają informacje pomiędzy sobą z czym się łączą i tak jak na screenie - urządzenie daje znać że jest siecią o przepustowości 866mbit, ale to czy tą prędkość rzeczywiście może osiągnąć to już inna sprawa.

 

Podłączyłem stary router żeby w domu dzieciaki nie marnowały LTE, i tak jak zaznaczone na screenach poniżej prędkości w WiFi 2,4Ghz i przez kabel są tylko informacjami urządzeń jakie mają przepustowości, rzeczywiste prędkości są inne, bo 802.11 N w życiu nie wyciągnie 300mbit/s oraz ethernet w domowych warunkach nie wysyła z prędkością 1000mbit/s - to są tylko informacje o rodzaju sieci.

 

A w przypadku sieci WiFi prędkości te ulegają zmianie bo np. występuję zakłócenia itp.

 

Poniżej perfekcyjne diagnostyczne prędkości.

Ale już na 3 screenie było jakieś zakłócenie i diagnostyka pokazała że sieć ma mniejszą przepustowość.

net.jpgnet2.jpgnet3.jpg

 

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

Oczywiście to jest podana informacja z danej chwili połączenia i nie bierze ona pod uwagę zakłoceń itp które mogą wystąpic pozniej i predkosć moze spaść, ale jesli predkość ustanowiona bedzie nizsza w danej chwili to taka tez bedzie podana.

Włacz sobie program AIDA64 który pokazuje predkość na daną chwilę i odswieza sie co chwilę, jak tylko jest wahanie sily sygnału w dBm to od razu zmienia sie predokość polączenia. Róznice nawet występują z jakim kanałem sie łaczy urządzenie i są pewne różnice na predkośći. Tak jak napisałem u mnie predkość nie spada ponizej 702Mbps dokladnie na Shield TV w drugim pokoju przez sciane od FB 3.0 a w wiekszości czasu utrzymuje sie na poziomie 780 czasem wskoczy i 866, siła sygnału Doskonała.

Tak jak pisałem mialem router Netgeara DGND3700 czyli to WDR3700 z modemem, i w porównaniu do FB 3.0 to niezly szmelc jesli chodzi o predkości, wiadomo tamten byl w n300 ale na Shield ledwo co miałem predkość 150-170Mbps, a teraz z FB 3.0 mam okolice 800.

 

Jak ethernet nie osiągnie 1Gb/s, po kablu oczywiście ze osiagnie, moze nie ksiązkowe 125 ale bliskie tego okolice, wiem bo przesyłam duze pliki po gigabicie to transfery idą pod 120MB/s

 

Poza tym nie wiem czy FB 3.0 nie ma czasami WiFi na 5GHz o predkości 1300Mbps

Bez nazwy-2.pngTo by sie i zgadzalo bo jak widać wartość dla sieci 2.4GHz jest podana prawidlowo jeden kanal i 144Mbps i tyle wlasnie ma FB 3.0, to czemu dla 5GHz mieliby podać błędnie.

Mało tego, mój desktop z kartą ac Asusa schowaną troche pod biurkiem który jest z 1 metr od routera ustanawia polączenie WiFi na 1,0-1,3Gb/s, wartość ta jest dynamiczna i oscyluje w tych okolicach.

Bez tytułu.pngSzerokosć pasma akurat ma * i autor programu pisze ze jest nierozpoznawalna, pisze to zeby nie bylo zbednego tematu.

Tu z polaczenia z Windows

Bez nazwy-3.png


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3, prędkość WiFi

@PeterMac83 @Anonim Fizycznie w 802.11ac kanał jest 1 - 80 MHz szerokości pasma i nie ma sensu w tym przypadku przeliczanie go na przepustowość.

Prawda jest taka, że Gdy połączenie pomiędzy routerem a komputerem zepnie się na 1,3Gbit/s, to prędkość Wi-Fi będzie około te 600 Mbit/s.

Jeżeli zepnie się na 866 Mbit/s - realnie około 400 Mbit/s

U mnie się zapina na 527 Mbit/s co daje realne około 300 Mbit/s

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Funbox 3, prędkość WiFi

Borax nie jest tak jak piszesz do końca, juz pisze dlaczego, desktop zapina się u mnie na ~1,1-1.3Gb/s, i jak przesyłam pliki po LAN z tego komputera na drugi (drugi wpięty po kablu gigabit) to predkość przesyłu jedneo duzego pliku przekracza spokojnie 80MB/s to takie minimum, ale sprawdzę dokladne wartości.

To jesli jest to 80MB/-90MB/s to nie moze to być 600Mbps tylko minimum ~750Mbps, bo przy sieciówce w standardzie 100Mbps predkość przesylu po LAN to max ~12MB/s. To jesli byłoby to tylko 600Mbps to transfer nie przekraczałby tych 72MB/s, a przekracza spokojnie.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3, prędkość WiFi

A czy są karty WIFI AC które maja powyżej 867 Mbps ? Bo ja jeszcze nie widziałem ?