Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

Mam pytanie ponieważ posiadam FunBox 3.0 z wejściem  światłowodowym.

Czy mogę kupić powiedzmy na allegro zewnętrzen urz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

@ctworzewski1 Jak już wielokrotnie pisaliśmy na forum nie ma możliwości kupienia i podłączenia do sieci własnego ONT. Jest to konwerter ściśle zaewidencjonowany w systemach Orange i nie wolno podłączać innych (niecertyfikowanych i dopuszczonych przez operatora) urządzeń, gdyż może to grozić awariami w górę sieci. Takie są reguły i ich nie przeskoczysz. ONT musi być dodane do bazy urządzeń obsługujących Twoją usługę, inaczej nie zadziała. Sam nie dodasz, a Operator nie zechce, to pewne.

Nawet jakbyś kupił na Allegro (czego nie polecam) to i tak nie zadziała.

Można zamówić dodatkową płatną asystę monterską w czasie której monter założy zamówione wcześniej ONT brandowane przez Orange i uruchomi usługę. 

Sam też tego nie zrobisz, bo to monter pobiera dla Ciebie ONT z magazynu i je przywozi. W żadnym biurze obsługi tego nie odbierzesz. 

Później zarówno ONT jak i modem z ONT są przypisane do systemu i działają oba. Kwestia przepięcia

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

@ctworzewski1  nie kupuj ONT, bo go Orange nie autoryzuje, zgłoś potrzebę posiadania ONT i ci go zainstalują!


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

Czy mogę wziąć ONT z orange i sam go podpiąć ?

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

@ctworzewski1  zewnętrzne ONT tylko od Orange, zgłoś potrzebę dobrze uzasadniając (np. mam zdalną pracę i potrzebuję routera z większymi możliwościami niż funbox). Niestety jeśli zgodzą się na zewnętrzne ONT to musi być wizyta/montaż z asystą technika, a koszt tego to 129 zł (takie mają przepisy, nie przeskoczysz).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

no własnie tyle zawołali, że 129 zł chcą i myślałem że jak kupie sam ONT to mogę sam wymienić, albo kupić ONT takie jakie oni używają. 

 

Czy jesli założą mi z Orange ONT to potem np moge wrócić do samego funboxa, w sensie wyłączyć całkowicie zewnętrzne ONT  ?

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

@ctworzewski1  wypinasz ONT, podpinasz FunBox 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

@ctworzewski1 Jak już wielokrotnie pisaliśmy na forum nie ma możliwości kupienia i podłączenia do sieci własnego ONT. Jest to konwerter ściśle zaewidencjonowany w systemach Orange i nie wolno podłączać innych (niecertyfikowanych i dopuszczonych przez operatora) urządzeń, gdyż może to grozić awariami w górę sieci. Takie są reguły i ich nie przeskoczysz. ONT musi być dodane do bazy urządzeń obsługujących Twoją usługę, inaczej nie zadziała. Sam nie dodasz, a Operator nie zechce, to pewne.

Nawet jakbyś kupił na Allegro (czego nie polecam) to i tak nie zadziała.

Można zamówić dodatkową płatną asystę monterską w czasie której monter założy zamówione wcześniej ONT brandowane przez Orange i uruchomi usługę. 

Sam też tego nie zrobisz, bo to monter pobiera dla Ciebie ONT z magazynu i je przywozi. W żadnym biurze obsługi tego nie odbierzesz. 

Później zarówno ONT jak i modem z ONT są przypisane do systemu i działają oba. Kwestia przepięcia


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT

@ctworzewski1  odłączasz światłowód od ONT, wpinasz do FB i gotowe.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT


@ctworzewski1napisał(-a)

no własnie tyle zawołali, że 129 zł chcą i myślałem że jak kupie sam ONT to mogę sam wymienić, albo kupić ONT takie jakie oni używają. 


Kolego, dają Ci ONT (tak, dają!), nie żądają wyjaśnień, a Ty jeszcze kaprysisz, że za drogo, zamiast brać z pocałowaniem ręki? Nie zawsze jest łatwo mieć zewnętrzny ONT.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + zewnętrzny ONT


@ctworzewski1napisał(-a)

no własnie tyle zawołali, że 129 zł chcą i myślałem że jak kupie sam ONT to mogę sam wymienić, albo kupić ONT takie jakie oni używają. 

 


Przecież dobry ONT kosztuje podobnie jak ten od Orange i konfiguracja cię omija, więc w czym problem.... 😐