Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 wifi 5ghz

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz

Przestała działać mi sieć 5ghz. Dioda na routerze sygnalizuje że jest włączona. Niestety ale po wejściu na konfiguracje routera jest odznaczona i nie idzie jej zaznaczyć. Mam telefon który obsługuje takie pasmo i nie łączy się z nią

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz

@Biniol15Jak nie pomaga reset do ustawień fabrycznych to pozostaje wymiana na nowy możesz to zgłosić w poniedziałek do BOK przez czat chyba że zależy Ci na czasie to dziś telefonicznie 510 100 100 koszt polaczenia według taryfy.

Edit Nie ma kanału 0 dla 5GHz ewidentnie uszkodzony 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz

@Biniol15Na takie problemy jak opisujesz tylko przywrócenie ustawień fabrycznych


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz

Szkoda ale niestety nie pomogło. Po nacisnieciu przycisku wlacz wylacz wifi znika tylko 2,4 ghz.Dodam że zawsze znikaly mi obie

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Funbox 3.0 wifi 5ghz

@Biniol15, jeśli dobrze zrozumiałem to modem wydaje się rozgłaszać WiFi także na częstotliwości 5GHz, ale telefon łączy się i tak przez 2.4

Proponuję wejść w zaawansowane ustawienia WiFi, znaczy tu: http://192.168.1.1/advConfigWifiF2.html
Tam wybierz "wspólna konfiguracja" - NIE.
A potem poniżej skonfiguruj sobie osobno częstotliwości, nazwij je inaczej i dzięki temu będziesz mógł ręcznie "zmusić" telefon do wybrania odpowiedniej częstotliwości. Też w domu część urządzeń u mnie obsługuje 5GHz, a część nie i to bardzo pomaga w przekonaniu ich do współpracy 🙂

Tylko pamiętaj, że gdy zapiszesz nowe ustawienia to wszystkie urządzenia zostaną odłączone od WiFi i będzie trzeba ponownie wskazać sieć (jeśli widzi 5GHz to właśnie tę, a jeśli nie widzi to pewnie nie obsługuje i wtedy 2.4).

Daj znać czy to pomogło.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz

  • status Wi-Fi
    aktywne
  • 4.2
    MAC adres Wi-Fi 2.4 GHz
    84:A1:D1:CE:5F:C0
  • 4.3
    MAC adres Wi-Fi 5 GHz
     
  • 4.4
    SSID
    Orange_Swiatlowod_5FC0_2.4GHz
  • 4.5
    kanał 2.4 GHz
    6
  • 4.6
    kanał 5 GHz
    0
  • 4.7
    standard
    802.11bgn
  • 4.8
    maksymalna przepustowość
    144 Mb/s
  • 4.9
    szyfrowanie
    WPA/WPA2 Mixed
  • 4.10
    rodzaj szyfrowania
    TKIP+AES
  • 4.11
    filtrowanie MAC
    wyłączone
  • 4.12
    bajty wysłane
    99506173
  • 4.13
    bajty odebrane

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 wifi 5ghz

Niestety Nie idzie tego włączyć gdyż po naciśnięciu wifi 5ghz i włącz samoistnie odznacza się

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 wifi 5ghz

@Biniol15Jak nie pomaga reset do ustawień fabrycznych to pozostaje wymiana na nowy możesz to zgłosić w poniedziałek do BOK przez czat chyba że zależy Ci na czasie to dziś telefonicznie 510 100 100 koszt polaczenia według taryfy.

Edit Nie ma kanału 0 dla 5GHz ewidentnie uszkodzony