Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

► Wątek został wyodrębniony z tematu Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa - Moderator Wiktor ◄

 

wczoraj zmieniłem vdsla na ftth 300Mb/s, technicy wymienili mi funboxa 2.0 na 3.0, i wystąpił dziwny problem, po wifi na dwóch telefonach przycięło mi download do 20Mb/s (s6edge i LG G6) a upload jest na poziomie 50Mb/s, w tym samym czasie sprawdzam na S10 i mam maksymalne wartości lekko ponad 300 i 50,
wcześniej na funboxie 2.0 miałem na wszystkich maksymalnie pobieranie 30Mb/s i wysyłanie 3Mb/s, czyli takie jak mi vdsl wyciągał,
ciekawe jest to, że jak się podłącze do wzmacniacza sygnału TP-LINK RE200, no na tych dwóch telefonach prędkość pobierania wzrasta do 70, czyli pewnie maksymalnej dla tych urządzeń,
wygląda na to że funbox 3.0 przycina mi transfer na te urządzenia, można coś, gdzieś zmienić w ustawieniach aby działały z pełną prędkością?

14 ODPOW. 14
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

@pferd  może na początek rozdziel sieci wi-fi, dopisz _2.4Ghz i _5Ghz na końcu 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

rozdzielilem i na obu działa, idzie 315 Mb/s  nastepnie znów złączyłem i dalej działa :), zauważyłem, że zmienił się wygląd po zalogowaniu do funboxa, czyli sie zaktualizował, może to była przyczyna...

szkoda tylko, że ping aż 12ms, myślałem, że będzie lepiej

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

@pferd  sieci wi-fi powinny mieć inne nazwy, tak jak napisałem, ping jest ok, jak liczysz na połowę lepszy, to trzeba by o połowę więcej płacić za łącze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

było dobrze, a teraz z powrotem mi przycina do 20, tak samo jak na początku, sieci rozdzielone i nic to nie daje, kurcze na funboxie 2.0 nie było takich cyrków, co to może się dziać i dlaczego?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

@pferd  Dobrze rozumiem, że po 5GHz też idzie 20 Mbit/s ? Ja bym proponował wyzerowanie ustawień sieciowych w telefonach(ja coś takiego w iPhone mam).

Na przykładzie Huawei Y6 mam tak:

System -> Resetowanie -> Resetowanie ustawień sieciowych

IMG_2312.JPG

Czasami jest tak, że po zmianie routera niektóre urządzenia świrują. W końcu pamiętają sporo danych cache.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach


@pferdnapisał(-a)

było dobrze, a teraz z powrotem mi przycina do 20, tak samo jak na początku, sieci rozdzielone i nic to nie daje, kurcze na funboxie 2.0 nie było takich cyrków, co to może się dziać i dlaczego?


Właśnie co się u ciebie dzieje... Nic nie dałeś w "Temacie", jakieś mało istotne dane, zrzuty z FunBox, skan wi-fi, są aplikacje na telefon, może masz zaszumione pasmo, jeśli w bloku mieszkasz, jest aplikacja Mój FunBox, tam można zarządzać wi-fi, wybierze ci najlepszy kanał, twardy reset fonów i FunBox, jak nie ogarniasz tematu, to poszukaj kogoś kto się na tym zna, tak wirtualnie to pomoc prawie niemożliwa, chyba że postarasz się i ruszysz z tematem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

aktualnie mam przy sobie screen zaawansowanych ustawień sieci w s6egde i zrobiony w tym czasie speed test, wygląda na to że połączenie 5GHz po wi-fi mam wystarczające, ale prędkość jest taka jak na załączonym obrazku, w tym samym czasie na s10 jest maksymalna 319 i 56,

mieszkam w domku jednorodzinnym i w zasięgu mam tylko swoje wi-fi,
jakie dodatkowo zrobić zrzuty z FunBoxa?

 

 

20191022_081509.png20191022_081407.png

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

@pferd  zrzuty z ustawień wi-fi w FunBox, tak na marginesie testy są mało przekonujące, liczy się prędkość pobierania w telefonie czy wysyłanie, inna sprawa to wykorzystanie sieci wi-fi i pasma, jak sporo sprzętu korzysta w danym momencie, to prędkość spada.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 46
  • 1

Funbox 3.0 - przycięty download do 20Mb/s na dwóch telefonach

ok, jak tylko wrócę do domu, to wrzucę te ustawienia,

w czasie tych testów reszta sprzętu wifi była wyłączona, więc nic nie zabierało transferu, jeszcze przedwczoraj na wszystkim telefonach było bez problemu powyższej 300, nic nie zmieniałem a spadło...