Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

Walczę z przekierowaniem portów w funboxie 3:

 

Konfiguracja NAT/PAT otworzone porty 29967-29969 (3 oddzielne reguły)

Zapora poziom niski / próbowałem też użytkownika i ręcznie dopisać akceptowalne zasady

połączenie z internetem - próbowałem dopisywać "bez-ochrony-", wymuszałem ipv4

Ustawiony dynamiczny dns No-IP (ip się aktualizuje na stronie noip)

 

Cały czas porty zamknięte.

 

Po ustawieniu dmz działa - ale jest problem taki że to są 3 oddzielne komputery, więc to rozwiązanie mnie nie "ratuje"

 

Komputery działały w UPC, w Netii - udawało mi się to ustawić bez problemowo.

Coś jeszcze można sprawdzić samemu czy wydzwaniać na infolinię mając nadzieję że jakoś pomogą? (umowa internetu nie jest na mnie i ciężko mi będzie wyjaśnić właścicielowi o co ma prosić)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5540
  • 22441
  • 185

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

@Ferissis 

Jeśli nie dajesz rady sam, to może BOK pomoże, ale będzie się trzeba autoryzować.

Co do meritum, to w zasadzie powinno działać na domyślnym ustawieniu zapory, nie widzę żadnego zysku w zmianie na niski. Czy sprawdzasz stan portów po IP czy po nazwie? Innymi słowy: czy nie działa przekierowanie przychodzących pakietów czy też coś jest nie tak z rozwiązywaniem nazwy na IP? Próbowałeś innych portów: czy któryś w ogóle daje się "otworzyć", czy też ustawienia w zakładce PAT/NAT nie dają żadnych efektów? Możesz pokazać co tam masz wpisane? Ustawienia zapory nie wystarczą żeby porty się przekierowały.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2427
  • 10059
  • 86

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

Cześć @Ferissis 

Przesyłam linki do filmów Orange Ekspert dotyczących przekierowanie portów w Funboxie

1) 💡ORANGE EKSPERT - 👉Przekierowanie portów w Funbox – IPv4 i DHCP– część 1 - PJM https://www.youtube.com/watch?v=naQlMs5nHk8

2) 💡ORANGE EKSPERT - 👉Przekierowanie portów w Funbox – przekierowanie portów i DMZ– część 2 - PJM https://www.youtube.com/watch?v=wMuihTW16_w

Obejrzy poradniki. Powinny pomóc

Pozdrawiam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

@Pablo5,

 

Sorry, ale przeczytałeś cały mój post ? Zrobiłem i przetestowałem już chyba wszystko co znalazłem dotyczącego funboxa 2 i 3 (siedzę od 2 godzin na tym forum i nie tylko). Jedyny moment kiedy urządzenie pojawiło mi się online był moment jak wrzuciłem go do DMZ

 

W załączeniu zdjęcia z konfiguracji

1.PNG2.PNG3.PNG

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5540
  • 22441
  • 185

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

@Ferissis 

Jeśli nie dajesz rady sam, to może BOK pomoże, ale będzie się trzeba autoryzować.

Co do meritum, to w zasadzie powinno działać na domyślnym ustawieniu zapory, nie widzę żadnego zysku w zmianie na niski. Czy sprawdzasz stan portów po IP czy po nazwie? Innymi słowy: czy nie działa przekierowanie przychodzących pakietów czy też coś jest nie tak z rozwiązywaniem nazwy na IP? Próbowałeś innych portów: czy któryś w ogóle daje się "otworzyć", czy też ustawienia w zakładce PAT/NAT nie dają żadnych efektów? Możesz pokazać co tam masz wpisane? Ustawienia zapory nie wystarczą żeby porty się przekierowały.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

Więc tak, zdjęcie z zakładki nat/pat dałem w poprzednim poście, dalej idąc z twoją pomocą

 

1. Mój adres noip działa - poprawnie zamienia go na aktualny adres ip (kontrolnie robiłem 3 restarty, za każdym razem było ok)

 

2. Postawiłem na szybko domyślny windowsowy serwer open ssh, otworzyłem port 22, działa.

czyli teoretycznie z zakładką NAT/PAT też jest w porządku. (zarówno po adresie ip, jak i noip).

 

Spróbuję zaraz to poustawiać na innych portach.

Spróbuję wybrać jakieś inne porty i zobaczyć


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2103
  • 7729
  • 31

Funbox 3.0 - przekierowanie portów


@Ferissisnapisał(-a)

 

2. Postawiłem na szybko domyślny windowsowy serwer open ssh, otworzyłem port 22, działa.

 


na wolno, do wystawienia na zewnątrz, wymyśl sobie inny port. 22 to bardzo popularny wśród włamywaczy port, podobnie jak kilka innych "dobrze znanych portów".


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Funbox 3.0 - przekierowanie portów

Jak pisałem, to było pierwsze co mi przyszło do głowy żeby sprawdzić czy w ogóle to działa (serwer openssh z windowsa).

 

Zmieniłem na jakieś inne porty które są nieużywane, przerobiłem wpisy w zaporze na kompie i magia, zaczęło działać

 

4.PNG

 

quic też więc działa i tcp i udp.

 

Dzięki za trop i pomoc, w takim razie orange ma jakiś problem z tymi portami ? okolice 29967/29968/29969

 

Nie mam gdzie sprawdzić w innym punkcie z orange, ale jak komuś się chce na innym urządzeniu spróbować otworzyć któryś z tych 3 na funboxie 3 to można to szybko zweryfikować