Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 1

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące przekierowania portów.
Postawiłem na swoim serwerze Home Assistant, skonfigurowałem DuckDNS.org, a na końcu potrzebuję przekierować port 8123 z zewnątrz na 8123 na Home Assistant w mojej sieci lokalnej. Mam jednak problem - przekierowanie nie działa.
Moje podejrzenia padają na to, co widzę na FunBoxie - wpisany przeze mnie port zewnętrzny 8123 po zapisaniu zamienia się na inny, napisany na czerwono 39xxx. Co to oznacza?
Na wszystkich screenach dot. przekierowania portów znalezionych w internecie jest wpisany wewnętrzny 8123 i zewnętrzny 8123 wyświetlane na czarno. A u mnie ten zewnętrzny po zapisaniu zmienia się na inny i wyświetla na czerwono. Usunięcie i dodanie na nowo oczywiście nie pomaga, port zewnętrzny zmienia się na inny-czerwony.
O co chodzi?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

przekierowanie.png

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 1

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

@j131 Nie doradzałeś, to ja sam uprzedziłem ewentualne pytania - restartowałem/testowałem wszystko, co przyszło mi do głowy. 🙂

Przyznam się, że puściły mi nerwy, a nie chciałem tracić czasu na reset do fabryki i ewentualne przekonanie się, że mam uszkodzonego Funboxa, więc zadzwoniłem na Infolinię i poprosiłem o wymianę routera na nowy. Po wymianie jak gdyby nigdy nic... działa i porty mogę przekierowywać bez problemu.

Problem więc został "rozwiązany". Dziękuję za pomoc!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5374
  • 21526
  • 173

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

@Hxhx 

To dziwne. Mogę jedynie napisać że u mnie tak się nie dzieje - port normalnie się zapisuje. Próbowałeś restartować FB3? UPnP IGD masz włączone? Konfiguracja łącza jest na IPv4?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 1

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

Wymuszone IPv4 dla połączenia z internetem.

Nie ma znaczenia, czy UPnP jest włączone, czy wyłączone - testowałem na obu opcjach.

Oczywiście wielokrotne restarty Funboxa nie pomagają. Zmiana przeglądarki też nie (co by to mogło mieć do rzeczy...).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5374
  • 21526
  • 173

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

@Hxhx 

Nie doradzałem zmiany przeglądarki...

Nie cierpię tego doradzać, ale przed zgłoszeniem problemu do BOK pozostaje tylko zresetować FB do ustawień fabrycznych i sprawdzić raz jeszcze. Może jakieś ukryte badziewie się w konfiguracji gdzieś schowało.

PS. Zachowuje się tak, jakby już coś na tym porcie było... Sprawdzałeś stan tego portu jakimś skanerem?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 16
  • 1

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

@j131 Nie doradzałeś, to ja sam uprzedziłem ewentualne pytania - restartowałem/testowałem wszystko, co przyszło mi do głowy. 🙂

Przyznam się, że puściły mi nerwy, a nie chciałem tracić czasu na reset do fabryki i ewentualne przekonanie się, że mam uszkodzonego Funboxa, więc zadzwoniłem na Infolinię i poprosiłem o wymianę routera na nowy. Po wymianie jak gdyby nigdy nic... działa i porty mogę przekierowywać bez problemu.

Problem więc został "rozwiązany". Dziękuję za pomoc!


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - przekierowanie portów na FTTH

Hej,

miałem dokładnie ten sam problem - nagle przekierowanie portu przestało działać.
Udało mi się to naprawić poprzez usunięcie sufiksu IPV6 z loginu (zaawansowane -> połączenie z internetem -> login Neostrady)
https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Internet-domowy/Problemy-z-protoko%C5%82em-quot-IPv6-quot/ta-p...