Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 72
  • 0

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

Ktoś powie na jakie mogę liczyć prędkości na światłowodzie przez wifi gdy router mam w jednym pokoju jest korytarz na 1.3 metra i pokoj w którym chce mieć wifi. Zaznaczam że mam w komputerze kartę sieciową wifi 6.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

Sądzę, że realnie możesz liczyć na prędkości średnio około 250Mb/s nie licząc porywów, kiedy to może być więcej.

Zachęcam, żebyś to moją odpowiedź oznaczył jako rozwiązanie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

@Kd2307 

 

Wszystko zależy od grubości ścian oraz ilości innych sieci WI-FI w okolicy 🙂. Ważne też jest pasmo z jakiego korzystasz (2.4 GHz czy 5 GHz) oraz w jakiej technologii usługa jest świadczona. Jest zbyt wiele czynników aby opiniować.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

Sądzę, że realnie możesz liczyć na prędkości średnio około 250Mb/s nie licząc porywów, kiedy to może być więcej.

Zachęcam, żebyś to moją odpowiedź oznaczył jako rozwiązanie.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

@Kd2307  po opisie lokalu, 5Ghz będzie słabe w tym pomieszczeniu, pozostaje stabilne 2,4Ghz, ale prędkości będą mniejsze, jakby FunBox był korytarzu to co innego.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 72
  • 0

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

 

A jakby w przypadku 5 GHz w korytarzy zastosować wzmacniacz sygnału ten od orange? 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

Chyba nie będzie lepiej. Ja swoje oszacowanie podałem Ci na podstawie własnych doświadczeń z zestawem Deco M9 Plus (nota bene nie polecam). Dwa talerzyki widzą się pomiędzy pokojami po przeciwnych stronach domu wąskim przesmykiem przez otwarte drzwi i w tej relacji osiągam w porywach do 300Mbps. A średnio 250Mbps. Stąd moja odpowiedź.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 prędkości wi-fi


@Kd2307napisał(-a)

 

A jakby w przypadku 5 GHz w korytarzy zastosować wzmacniacz sygnału ten od orange? 


Będzie lepiej jak ten wzmacniacz od Orange zastosujesz w korytarzu 😉

Może nie max  prędkość 5Ghz ale o połowę szybciej niż na 2,4GHz (tak koło 400Mb/s lub ciut szybciej).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Funbox 3.0 prędkości wi-fi

@Kd2307 wzmacniacz od Orange ma max przepustowość 750Mb/ sek 

W zależności jak ustawisz go daleko od modemu, tak on będzie coraz mniej dawał na wyjściu. Do każdego pomieszczenia i układu ścian trzeba podchodzić indywidualnie i nikt Ci nie powie w ciemno, że będzie 300Mb/ sek.

Poza tym zależy na czym odbierasz. Na jednym łapki będziesz miał 150, a na innym 300. To zależy od ilości anten, i klasy odbiornika wifi wraz z softem