Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To nie do końca tak wygląda, że DHCP jest tylko wewnętrzne. 

W Orange we Francji właśnie w ten sposób jest zestawiana sesja. Router pracuje jak dhcp client:

ethernet eth1 {
        description "Internet (PPPoE)"
        duplex auto
        speed auto
        vif 835 {
            address dhcp
            description FTTH
            pppoe 0 {
                default-route auto
                mtu 1492
                name-server auto
                password secret
                user-id fti/********
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To wygląda jak Router z ustawieniami na AP klient, dostawca netu zarządza wszystkim, ale to Francja widać blokują majsterkowiczów, przy takiej konfiguracji to własny router na nic się zda, ale u nas nie jest tak żle (jeszcze) @Felipe.

 

Edit:

@Felipe jak coś podajesz z sieci to opis dawaj poprawny, tak na marginesie pisz o FB3 nie o sprzęcie z Za Granicy!


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

"@BORAX dzięki za podsumowanie. W pelni się z Tobą zgadzam i zobaczę co możemy zrobić. Niezależnie chcemy bardziej zaaktywizować Nasz Orange abyście mogli tutaj wplywać na to co będziemy robić z naszymi routerami i dekoderami Emotikon: Szczęśliwy Także daj chwilę Emotikon: Szczęśliwy."

 

jedynie co możemy zrobić to olać orange,mam jeszcze 10 dni do odstąpienia i kolejne udogodnienie na orange, kwestionariusz i sprzęt wysyłamy-odbiorca może stwierdzić że jest uszkodzony i płacimy

 

Vektra-formularz odstąpienia wysyłamy z ich strony a sprzęt zdajemy w najbliższym punkcie


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

W Orange też możesz zdać sprzęt w salonie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jako potencjalny klient Orange FFTH przedarłem się m. in. przez to forum i resztki włosów nadal jeżą się na głowie. Dodatkowy bałagan spowodowała przymusowa migracja mnie jako klienta usługi Neostrada do nowego MyOrange [który to serwis akurat nie działa] co miał zastąpić stary login - ale jak widzę fora wymuszają użycie starego loginu i hasła 🙂

 

Pomijam że jakiś dyletant ustawił propozycję podwójnego NATa jako rozwiązanie problemu konfiguracji bridge na FB3.

 

Rozumiem że na chwilę obecną jedyne rozwiązanie to wymuszenie na Orange dostarczenia ONT (od Huawei) +Fun Box 2 (który od razu idzie do szuflady) i konfiguracja PPPoE i VLANów na własnym routerze.

Czy coś się według waszej wiedzy zmieniło?

 

Mogę liczyć na jakąś podpowiedź, jak zachęcić Orange do spełnienia moich jasno zdefiniowanych oczekiwań jako klienta, żeby ograniczyć koszty obsługi reklamacji (i odstąpienia od umowy) po ich stronie?

Jakieś słowa klucze które działają na pracowników w salonie lub przez callcenter?

 

Mam alternatywę w postaci Vectra która czekała aż Orange puści światłowód by zaoferować pakiet z internetem po koncentryku, ale zdecydowanie wolę już to jeśli Vectra pozwoli po prostu włączyć bridge na modemie kablowym.

Używam własnego routera tp-link Archer C7 z LEDE - bo lubię, jestem bardzo zadowolony, wystarczająco się na tym znam i nadal chcę go używać, stąd motywacja by posiadać FB3.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ja mam Archer C1200 na oryginalnym sofcie, zadne LEDE i smiga na neostradzie 300mb bez najmniejszego problemu.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 30
  • 21
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


@PieRógnapisał(-a)

 

 

Mam alternatywę w postaci Vectra która czekała aż Orange puści światłowód by zaoferować pakiet z internetem po koncentryku, ale zdecydowanie wolę już to jeśli Vectra pozwoli po prostu włączyć bridge na modemie kablowym.

 


Po 4 miesiącach po zmianie z Vectry na Orange mogę stwierdzić, że wolę podwójny NAT w Orange zamiast trybu bridge w Vectrze. W Vectrze miałem 150Mbit, ale chyba nigdy nie przekroczyłem 130Mbit realnego transferu, z tym, ze w godzinach szczytu wieczornego najczęściej było poniżej 100 Mbit. W Orange bez względu na porę dnia nie ma problemu z wyciągnięciem 300Mbit, co do dziś mnie zadziwia 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Router TP-Link Archer C7 V4 wybrałem specjalnie pod kątem kompatybilności z OpenWRT/LEDE. Wcześniej używałem Archer D7 (to samo tylko zintegrowane z modemem ADSL2) ale jak po kilku latach padł to dokupiłem wolnostojący modem ADSL2 D-Link. C7 wybrałem jako docelowy modem pod szybszy Internet - da się z niego nawet bez sprzętowego wsparcia NAT wycisnąć 500MBps po stronie WAN. Sam router ma 2+3 antenki 2,4 i 5Ghz i bardzo dobry zasięg, dużo lepszy niż Linksys wrt-160NL (G+) którego używałem wcześniej. Najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie bo łatanie luk przez TP-Link się odbywa tylko dla modeli które nadal sprzedają, o aktualizacji w kolejnych latach zapomnij - a takie LEDE co dwa tygodnie wypuszcza aktualizacje.

Dziękuję za feedback, spokojnych świąt!

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@PieRóg Dobry wybór, używam Archer C7 v2 od kilku lat. Stabilne urządzenie. Gdyby brakowało przepustowości na LEDE przez brak sprzętowego NATowania, to instalujesz soft oryginalny(z sprzętowym NATowaniem) i jedziesz dalej do ~900 Mbit/s 🙂 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Firmware TP-Link na C7 v4 jest, w porównaniu do tego co oferuje LEDE+dodatki, jak przyciasne gacie. Na początku jest bardzo ciężko bo nawet dostępu przez web nie ma (LuCi nie jest dostępne w forkach rozwojowych) i najpierw trzeba odpalić na routerze internet używając samej konsoli przez SSH, co przy PPPoE nie jest banalne dla kogoś kto nie używa linuxa na co dzień. Ale po przebrnięciu router po prostu śmiga i to dokładnie tak jak ty tego chcesz.

Przy czym absolutnie nie polecam LEDE komuś kto nie ma doświadczeń z grzebaniem w linuksie i co najmniej podstawowej wiedzy na temat TCP/IP.

Wesołych świąt!