Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX

Heh no to nie pocieszyłeś mnie z wydajnością tego routera. Mam ER-X bez SFP.

Swoją drogą Linksys i ER-X mają procki dual core 800 MHz a to jedne z szybszych konfiguracji konsumenckich na rynku.. Dziwne że nie wyrabiają. Gdzieś mi się obiło że Router Ubiquiti wyciąga spokojnie gigabit. No cóż... trza sprawdzić na własnej skórze.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Spokojnie ER-X powinno dać radę. Ja co prawda używałem Edge router lite, a obecnie Unifi USG i śmiga elegancko. Walczę jeszcze tylko, żeby działał dual stack.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Edge Router 3 Lite daje radę na 600 MB . Ja używam USG. Chodzi bardzo dobrze. Jedynie w nowej wersji jeśli włączymy aktywny Intrusion Prevention System to wydajność spada do 85 MB/s.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To jest główna różnica między Linksys i ER-X a np Unifi USG.

Screen Shot 2018-03-01 at 03.23.39.png


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ER-X dawał radę bezproblemowo ze sporym zapasem na 300 Mbit/s, na 600 nie miałem możliwości sprawdzić. Teraz leży w szafie. Według ludzi z Internetu daje radę z 600-800 up/down. 😉

 

@Felipe ER-X obsługuje hardware offload od wersji 1.9.1. 😉 

 

Trzecia (i czwarta) próba uzyskania FB2 spełzła na niczym. Salon "pewnie, mamy, chętnie wydamy, tylko trzeba zgłoszenie na dziale technicznym", na co dział techniczny odpowiada: "nie wydajemy, nie można, nie da się!"...

 

Ja się poddaję. Wytrzymam do końca umowy z urządzeniem, na którym nie mogę nawet ustawić własnego adresu DNS (bo "Serwery DNS są ustawiane automatycznie i nie mogą być modyfikowane", pewnie, po co to użytkownikowi...), a potem się zastanowię co dalej.

 

 

 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Weź mnie teraz nie załamuj. Na dniach mam miec instalowany swiatlowod i prosilem na infolini o funbox 2 i mowili ze nie ma problemu a teraz mi mowisz ze monterzy na to leja i sie nie zgadzaja? To ja mam to gdzies i chrzanie ten swiatlowod. Chyba ze monterzy sie zgodza jak 100 zl im doplace ale watpie. Zalamales mnie 😞 😞


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Radi, wszystko zależy od regionu i firmy - partnera technicznego obsługującego zlecenia.

U mnie się dało od ręki. Monterzy mają na zleceniu jaki sprzęt mają Ci dać. To nie ich wybór. Po prostu jak przywiozą Funboxa 3.0, to się nie zgadzasz i powiedz, żeby pojechali po 2.0 z ONT albo niech nie robią instalacji.

P.S. Monterzy nie biorą żadnych pieniędzy, to łapówkarstwo.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Z tym 100 zl to oczywiscie zart 😉 No mam nadzieje ze u mnie w Elblągu się zgodzą na fb2


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Może ktoś wyjaśnić dlaczego  2.0 z ONT jest lepszym wyborem niż 3.0??


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Radi W Elblągu myślę, że spoczko 🙂