Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ech ... 🙂 ... jak kupowałem to nie były dostępne ... dopiero teraz są ... i dzięki temu, że są to macie 2 do testów 🙂 tak jak kiedyś OBIECAŁEM ... a ja naprawdę dotrzymuję słowa.

 

Jak od Was wrócą to przetestuje u mnie ale mam trochę bardziej skomplikowaną sieć w tym dużo urządzeń opartych o PoE i to co mi się w Ubiquiti podoba to naprawdę fantastyczne przełączenie pomiędzy różnymi AP.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Remi, Wiesz, że jeżeli będziesz miał już w nowym mieszkaniu Orange Światłowód wraz z Funboxem 3.0 bez trybu bridge, to twój świetny sprzęt Ubiqiti stanie się de facto takim drogim lejkiem, a nie wołem roboczym ? Cały ten zestaw będzie się nudził, bo będzie tylko dawał dostęp do Funboxa i całą robotę zamiast robić USG będzie robił Funbox. Trochę szkoda...

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@RemiJak dla mnie nie wiesz co odpowiadasz ?


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jest to możliwa opcja ale do tego jeszcze chwila a sprzęt przy mojej cenie zakupu bez problemu się zamortyzuje.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Anonim konkretniej? Na poprzednim mieszkaniu miałem Funbox 3.0 i spokojnie wystarczał (teraz musiałbym go sprawdzić) i extender nie był potrzebny ani dostępny.

 

Przy okazji będę zaraz miał Asusa RT-AC5300 i zobaczymy czy jeden router jest w stanie pokryć całe mieszkanie i z jaką jakością.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Remi napisał(-a):

Z vpn'ami może być gorzej 🙂 ... ale dość dużo rzeczy tak 🙂 .. pytanie co jest ważne. Jak konfiguracja to zgadzam się są zdecydowanie lepsze systemy i routery (obecnie w domu mam sieć w oparciu o Ubiquiti Controller z USG i 2 AP) ... jeśli chodzi o antenę i zasięg to jestem pod bardzo miłym wrażeniem tego co moi koledzy zrobili w Funbox 3.0


@Remi

dość dużo rzeczy czyli co? będę ze smartfona zmieniał ustawienie na głowicach termostatycznych? Nie robię tego zbyt często ale się zdarza a sezon tuż tuż. VPNy nie ma nawet mowy aby ich nie było bo to moja dodatkowa praca. Fritzbox nie jest lekiem na całe zło i też ma swoje wady. Przy tej ilość VPN i jednocześnie przy 2 rozmowach VoIP w HD słychać, że chyba procek się nie wyrabia.Tak było w 7390 i 7490, zobaczymy czy 7590 daje sobie lepiej radę ale obecnie nie mam dla niego alternatywy a mój jak mało który pracuje.

Napisałem co jest ważne...ma działać mój sprzęt. Na obecną chwilę tylko to ale dla Orange

 

@Remiale jednego koledzy nie zrobili i naprawdę trudno to wytłumaczyć bo przecież konkurencja jest, no nie?

 

 

 


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Hejka, nie do końca rozumiem co ma router do zmiany ustawień na głowicach termostatycznych. Jedyny co widzę przydatne to przekierowania portów. Do części głowic wogóle nie jest to potrzebne ale nie wiem co masz.

 

Rozumiem case z vpn ale musimy wziąć pod uwagę fakt że ten router ma inne przeznaczenie i grupę odbiorców. Osobiście (bo jestem w specyficznej grupie odbiorców) zgadzam się, że tryb bridge warto aby było dostępny. Po do dołożymy Funbox 3.0 w sekcji "Pomysły" abyście mogli temat lobbować. Obiecuję, że organizacja będzie wtedy do tego bardzo poważnie podchodzić.

 

Zawsze jest coś do poprawy. W tym wypadku gdzie indziej położona był nacisk (jakość i moc anten) i moim skromnym zdaniem miało to sens biorąc pod uwagę grono odbiorców.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Właśnie problem w tym, że Orange usługi kieruje tylko do "Januszy"... a gdyby tak oprócz Funboxa 3.0 w oficjalnej dystrybucji był tylko ONT, ewentualnie ONT + Router dla usługi TV.  Podejrzewam, że nie byłoby tematu. Największą zaletą kablówek jest a) że dają sam modem b) Jak dają modemorouter(odpowiednik FB 3.0), to można w panelu włączyć tryb bridge i podłączyć własny sprzęt.

 

@Remi, Fritzbox ma widocznie wbudowane funkcje typu "Smart dom" i router wraz z głowicami tworzy ekosystem.

 

@ASSsik aby Fritzboxa użyć z Orange musisz się dowiedzieć czy ma możliwość zdefiniowania VLAN 35 dla połączenia PPPoE (interfejs WAN).  Bez ustawienia VLANu i połączenia PPPoE loginem i hasłem nie będzie działać. Istotna jest też wydajność NATowania między WAN a LAN...bo jak zamówisz usługę 600, routerowi włączysz VPN, Smart dom, telefony itd. to się okaże, że CPU nie da rady i będzie np. 300 z tego 🙂 TP-Linki na oryginalnym sofcie mają sprzętowe wspomaganie NATowania...ciekawe czy Fritz ma też Hardware NAT.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAXVLAN jest i PPPoE z loginem i hasłem również. Z tych 12 VPN to na stałe lata 6 reszta jak potrzebne to się zestawią. AVM chwali się, że sprzęt sobie radzi a jak nie to w ostateczności oddam 🙂

Mały zrzut o ile wejdzie - 2 głowice i gniazdo.

 

O kablówkach już było więc się nie powtarzam. 

Netia Spot - tryb bridge

Orange Fiber dla firm - tryb bridge i stały IP

Kowalski i Nowak - a po co im to???

 

 


smart.JPG

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Trochę tak jest że to nie funkcje dla Kowalskiego ale polobbowac warto.

Co do Smarthome to ciekawe rozwiązanie z Fritz ale chyba wolę jak router skupia się na czymś innym. Do Smarthome to wolę rozwiązania do tego dedykowane. Z ciekawości jakiego typu to glowice?