Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@KERMIz napisz po kolei, szczegółowo co robisz. Jestem pewien, że gdzieś robisz błąd.

Podaj model routera.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAXJeżeli funbox ma 192.168.1.1 to na drugim routerze/AP ustawiasz 192.168.1.2 Nie. @KERMIzBo na drugim ustawiasz 192.168,2.1 taki mały błąd 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Anonim No właśnie nie, Ty się mylisz. 

@KERMIz Jeżeli funbox ma adres 192.168.1.1 i DHCP nadaje adresy z tego "obszaru" to UWAGA!: Przypomniała mi się jedna rzecz: 

Funbox może nadawać adresy z szerszego zakresu jak 192.168.1.100-254. W tym celu w ustawieniach zmieńcie początkowy adres IP na 192.168.1.100 a końcowy na 192.168.1.254. Gdzie znaleźć ustawienia DHCP pokaże załączony obrazek.

Jak już DHCP w funboxie będzie nadawało zakresy z obszaru 192.168.1.100-192.168.1.254 to przechodzicie do drugiego routera. I tak:

UWAGA! WASZ ROUTER ma być połączony tylko z gniazdem w ścianie kablem zasilającm i kablem RJ45 w gnieździe LAN routera z waszym komputerem, jak nie macie/chcecie kabla możecie konfigurować po Wi-Fi

1) logujecie się do swojego drugiego urządzenia np. 192.168.1.1

2) zmieniacie adres urządzenia na 192.168.1.2, maskę podsieci wpisujecie taką jak w funboxie(najprawdopodobniej 255.255.255.0), adres bramy wpisujecie taki jak adres IP funboxa 192.168.1.1

3) zapisujecie ustawienia, router(drugie urządzenie) najprawdopodobniej się zrestartuje.

3) Logujecie się do routera za pomocą adresu 192.168.1.2 i wyłączacie DHCP. Zapisujecie ustawienia i router się zrestartuje. UWAGA! W tym momencie nie dostaniecie się do waszego routera przez adres 192.168.1.2, ponieważ router nie nada waszemu komputerowi adresu IP. Nic się nie mart, wszystko jest OK!

4) Odłączasz swój router od komputera i łączysz kablem RJ45 z funboxem. Mają być połączone porty LAN a nie WAN lub LAN z WAN!

5) Voila, masz drugą sieć Wi-Fi i dodatkowe 3 gniazda RJ45 do wykorzystania!

 

 

MUSI DZIAŁAĆ!

 


zaawansowane_konfiguracja_sieci.png
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@BORAX To co opisałeś jest to normalne podlączenie routera. Pokazuje jak wygląda to Np Asus http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-rt-n18u-test/strona/22989.html

Tak jak wiadomo, że "tryb bridge" ma zadanie odłączenie opcji routera i pozostawienie tylko modemu a jak czytam, to @BORAX nie rozumiesz, jak to ma działać


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Anonim, znowu mam wrażenie, że rozmawiam z robotem...Wiem i rozumiem( Emotikon: Zaskoczony Emotikon: sfrustrowany Emotikon: Wściekły ) doskonale co to znaczy tryb bridge...sam przecież o to wnioskuję.

Przy okazji tematu o własne routowanie oraz tryb bridge wyniknął temat jak rozszerzyć zasięg Wi-Fi, ponieważ komuś gdzieś nie dolatuje(do drugiego pokoju), innemu użytkownikowi kończy się zaraz za metalowymi drzwiami skrzynki teletechnicznej itd. właśnie przez brak trybu bridge. To co opisywałem nie dla każdego(jak można przeczytać w wątku) jest normalnym podłączeniem i sprawia problemy. 

 

BTW @Remi miał wrócić z informacjami na początku tygodnia, a zaraz piątek Emotikon: Smutny


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Cześć 🙂

 

ciężki tydzień @BORAX. Na razie info takie: tam gdzie potrzebne wstawiamy ONT plus Funbox 2.0. 

 

Jako docelowe jak to będzie konieczne to damy możliwość prawdopodobnie samego ONT. Problem który wtedy mamy to, że to w sumie jest opcja tylko dla użytkowników internetu (bez usług dodatkowych takich jak telewizja).


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ps. zamiast wifi expandera to proponuje zbierac kasę na rozwiązania typu "mesh" albo mocniejszy router.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

 

Czy Orange mógłby się klarownie wypowiedzieć, czy planowane jest dołożenie opcji bridge do firmware'u Funbox 3.0 ???

 

Jeśli tak, to kiedy można spodziewać się aktualizacji?

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


shc73 napisał(-a):

 

Czy Orange mógłby się klarownie wypowiedzieć, czy planowane jest dołożenie opcji bridge do firmware'u Funbox 3.0 ???

 

Jeśli tak, to kiedy można spodziewać się aktualizacji?

 

 


@shc73 Czy czytałeś dokładnie co napisał @Remi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 35
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Czytałem. Przeoczyłem coś? Jeśli tak, to wskaż, gdzie jest odpowiedź...