Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Ok. To daj znac jak do nich zadzwonisz bo ja wlasnie jdmstem ciekaw czy mozna miec swoj sprzet.  Jak nie to zostaje przy skretce


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

I co dzwoniłeś do nich? Miałeś zadzwonić i dać znać tutaj.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

No ja też czekam aż kolega zorientuje się co i jak, chociaż znając realia w jednym miejscu Polski będzie tak a w drugim może być inaczej. Tak czy siak umowę będzie trzeba dokładnie przestudiować aby nie okazło się że przedstawiciel powie że można podłączyć/zamienić wszystko a w umowie będzie co innego.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wygląda to tak, iż jest totalna dezinformacja.


Niby można podłączyć swój sprzęt, oczywiście ten od Orange tak czy inaczej dostaniesz, i będzie to chodziło 🙂 Podkreślę tylko to: Sam skonfigurujesz i będzie działało że ulala, ale gdy wcześniej padło słowo "bridge" to konsultant nie miał pojęcia o co kaman. Więc to zapewnienie że zewnętrzny sprzęt ma działać, wsadzam między bajki.

 

Obecnie rozdają wyłącznie FB3.0. Abym podpisał z nim umową (wiadomo - obiecują wszystko). Konsultant/sprzedawca w kwestionariuszu wpisałby że pod tym i tym adresem jest zapotrzebowanie na starsze urządzenie FB2.0 - to z oddzielnym urządzeniem ONT.
Czy monter i co najważniejsze ludzie realizujący zamówienie nie zrozumieją tego po swojemu i nie wrzucą "trójki" bo przecież jest nowsza, lepsza itd. Skoro wycofują i zmieniają na model wyższy to samo mówi przez się.

 

A jakie będą realia tego cyrku?
Nie wie i się nie dowiem. Rezygnuję i nie zawraca sobie głowy ich światłowodem. Skorzystam z lokalnego dostawcy KOBA (co prawda do domków również świadczy usługi FTTH ale ja mieszkam w bloku). Więc zadowolę się 600 na skrętce do skrzynki a później światło. Może i pingi będą gorsze ale nie chcę pluć sobie w brodę przez 2 lata przez to że sieć nie działa tak jakbym tego od niej oczekiwał.

 

Nie rozumiem, dlaczego Orange zakłada że ich klient to typowy Kowalski, przez co wystarczy mu "standard". Pewnie sądzę że  pocałowaniem ręki ludzie będą brali te FB3.0 - przecież to takie nowoczesne.

 

Panowie decydujcie sami - jeśli nie macie innego wyboru to wasza decyzja jest oczywista, ale jeśli macie coś innego i tylko kupili was FTTH cóż - to wy będziecie z nim związani przez 24 miesiące.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

A czy FB3 da się obejść poprzez np. zakup osobnego ONT? Wiem że to zaczyna pachnieć jakimś kuriozum.  Zapewne ludziska biorą FB3 i cieszą się że mają coś nowszego, z większą cyferką z przodu, ale czy aby na pewno ci ludziska biorą najwyższe prędkości? Ten kto potrzebuje najwięcej to z reguły wymagający, wiedzący "nieco więcej" od konsultanta, userzy. 

 

Ponowię pytanko, czy da się w jakikolwiek sposób pozyskać/wykupić stałe (i w rzeczy samej publiczne) IP? A może 600 Mbit "idzie" na adresacji 10.x.x.x z myślą o "masie" która korzysta tylko z FB?...

 

 

edit//

Juz doczytałem że prawdopodobnie iP jest publiczny. Dalej nie znalazłem info czy można wykupić statyczny. Przeczytałem też że użytkownicy mają problemy z portami na FB oraz VOIPem po zmianie FB na swój. Czy faktycznie porty są blokowane? Potrzebuję mieć dostęp zewnatrz do swojej sieci. Mam też voipa u jednego z polskich dostawców, stąd pytanie o dostęp do niego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Można, w ramach Biznes Pakiet.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Również jestem zainteresowany tematem, choć ja raczej próbuje zamienić Funbox 3.0 na własny router. Obecnie mam taki mętlik, że szkoda słów. Może komuś z Was udało się przez ostatni czas coś konkretnego ustalić?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Swego czasu syn kupił router Pentagram i z Livebox tp działał bez zarzutu. Nie znam się na takiej konfiguracji, lecz śmiech syna wyjaśniał mi wszystko. Widać, Polak potrafi Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Anonim  Livebox to nie to samo co Funbox 3.0. Jestem ciekawy czy faktycznie było to takie proste czy miał chłopak talent. Może przekonasz go żeby pochwalił się tutaj swoim wyczynem i opisał co zrobił.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Wirtualny, syn niechętne dzieli się wiedzą ze mną i raczej to jest niemożliwe. Przeczytane w necie:" Cuda się zdarzają. Potwierdzi to każdy programista." To właśnie On. A ja bidulek, tutaj szukam wsparcia i gdyby nie tęgie umysły na NO, beczał bym z rozpaczy. A pentagram...sz..g już trafił i "jadę" na FunBox-26F2.