Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 internet w domu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Funbox 3.0 internet w domu

co prawda to prawda 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 3.0 internet w domu

@agat13 to już sam dodałeś, co ja będę dopisywał. @przemas92 jak masz pytania, to pisz na NO, zawsze ktoś podpowie, a dziś szczególnie zorientowane i z doświadczeniem w tym temacie pisali 👍


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 internet w domu

Z tych wszystkich porad to jeszcze proponuję się zastanowić czy nie będziesz miał jakiś urządzeń zasilanych z PoE, np. kamery IP, jakiś wideodomofon czy inne urządzenia, wtedy warto by się rozglądnąć za switchem PoE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Funbox 3.0 internet w domu

@pr0woKator Bardzo trafna uwaga. Przy remoncie warto przewidzieć więcej różnych aspektów sieci. ja ostatnio dokładałem kable do kamer IP na zewnątrz budynku. Zabawa przednia, a monitoring wygodniejszy i fajniejszy niż z początku myślałem. Z tym switchem PoE bym się nie spieszył, to zawsze można dołożyć, tym bardziej, że lepiej wybrać konkretny model pod konkretne kamery czy AP. A propos...Access Pointów. Może warto doprowadzić skrętkę do punktów na suficie w centralnym miejscu domu? Wiem, że wygląda to jak w biurze, ale u mnie się sprawdza. Mam AP sufitowe i zasięg na całym piętrze i na parterze. Jak widzisz, aspektów kablowania jest sporo...Najważniejsze, aby przewidzieć kilka z nich i szczególnie rozpatrzyć się jak zapewnić doprowadzenie usług szerokopasmowych do budynku, aby później przy instalacji nie trzeba było kuc i wiercić, a kable nie biegły po wierzchu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Funbox 3.0 internet w domu

Trochę nie rozumiem zalecenia, żeby kupował niezarządzalny switch. W czym niezarządzalny jest LEPSZY od zarządzalnego?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 10
  • 1

Funbox 3.0 internet w domu

Jest tańszy 😉 Jeżeli jedyna funkcja switcha jaką potrzebujesz to rozszerzenie ilości portów LAN z routera to Ci wystarcz.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 internet w domu


@larmanapisał(-a)

Trochę nie rozumiem zalecenia, żeby kupował niezarządzalny switch. W czym niezarządzalny jest LEPSZY od zarządzalnego?


Dla 80% klientów wystarczy nie zarządzany, jak jest kilka sieci to potrzeba zarządzany, dla laika lepszy ten nie zarządzany, podłączam i działa 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Funbox 3.0 internet w domu

@larma Sprostowanie: mówiliśmy o switchu z PoE (zasilanie urządzeń sieciowych od strony switcha), a nie o zarządzalnym. Ten drugi to już zaawansowana zabawa w sieć LAN. "Zwykły" użytkownik nie musi sobie głowy zawracać "administrowaniem" ruchu w sieci, wystarczy zwiększenie ilości "dziurek" w routerze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Funbox 3.0 internet w domu

@agat13 zależy co rozumiesz pod pojęciem "zwykły użytkownik" , bo to pojęcie jest niezwykle szerokie i bardzo elastyczne pod kątem interpretacji 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Funbox 3.0 internet w domu

@pablus Definicja: Zwykły użytkownik to taki, który nie potrzebuje switcha zarządzalnego i PoE 🙂