Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

@michalhr  prędkość po WiFi zależy od karty... dla efektywnego korzystania z niego przy światłowodzie potrzebna karta z technologią 802.11 ac, masz taką?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

@michalhr Przejdź na 5GHz. Wiadomo, że 2,4 GHz będzie działało kiepsko, to dotyczy każdego routera.

P.S. Ta strona jest kiepska. Zrób normalnie speedtest.net


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

To nie jest kwestia WIFI bo po kablu podpiętym do Funboxa mam identyczne parametry. Sprawdziłem kilka stron i na każdej to samo 20 Mbit / 1 Mbit.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach


michalhr napisał(-a):

To nie jest kwestia WIFI bo po kablu podpiętym do Funboxa mam identyczne parametry. Sprawdziłem kilka stron i na każdej to samo 20 Mbit / 1 Mbit.


@michalhr To faktycznie trzeba zbadać całą drogę od światłowodu... a jak instalowali zrobili test, pokazali że jest tyle ile masz w umowie? 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

@michalhr Jeżeli nawet do serwera Orange na speedtest.net jest 20 Mbit/s to kiepsko. Sprawdź na drugim urządzeniu z kartą 1 Gb/s. Jeżeli również będzie to samo, to wołaj serwis. 

Technik powinien pokazać prędkość internetu.

Sprawdź jeszcze raz w preferencjach sieci -> Zaawansowane -> Sprzęt czy szybkość to 1000baseT

Zaloguj się również do Funboxa i sprawdź czy w loginie neostrady jest /ipv6


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

Technicy to jakiś dramat. Nie sprawdzili i nie pokazali ile jest. Ja przy nich sprawdziłem i mówię, że jest 20 Mbit / 1 Mbit a oni (tzn. jeden z nich) : "Eee, Mac Book ma słabe karty....". Kurtyna.  Sprawdziłem z drugim laptopem (też na kablu) i to samo. Sprawdzę jutro ustawienia funboxa i podłączę go do ONT inną skrętką. Dam znać.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

Ustawienie Funboxa ok (tzn. IPV6), podłączyłem Funboxa do ONT inną skrętką i to samo. Laptop do Funboxa podłączony kablem. Także wszystko wskazuje, że problem nie jest w podłączeniu lapka do Funboxa. Zresztą tego byłem pewien na początku. Ten sam laptop (w sumie to dwa bo sprawdzałem na dwóch) w pracy czy to po wifi czy to po kablu ma transfer 10x większy. Tak więc idę składać reklamację.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

@michalhr Usuń dopisek IPv6 i sprawdź czy coś się ruszyło. U mnie od momentu instalacji żadnych problemów z usługą. Technik pokazał jaka prędkość, taka też jest na codzień.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

IPv4 nic nie pomogło. Reklamacja zgłoszona. Co ciekawe wg Pana w punkcie Orange usługa nie jest aktywowana i teoretycznie nic nie powinno działać. Sprawa wraca do techników.

 

Jakość pracy techników to jakaś kpina:

- pierwszy termin instalacji 14-17 2-ego stycznia. Mieli dzwonić wcześniej, zadzwonili po 19 ...

- drugi termin instalacji 17-20 3-stycznia. Ok, wziąłem drugi dzień wolnego i czekałem. Przyszli, podpięli kable i kompletnie olali sprawdzenie. Co więcej totalnie zignorowali moją uwagę o transferze. 

- dzisiaj się okazało, że ww. technicy nie zrobili czegoś tam jeszcze i usługa nie jest w pełni włączona.

 

Bardzo źle to świadczy o podwykonawcy Orange'a a tym samym rzutuje na Orange. Jeśli ktoś teraz mnie zapyta czy polecam Orange to powiem, że NIE. 

Abstrahując od podwykonawców to Orange znacznie by polepszył swoją pozycję gdyby w momencie podpisania umowy dawał kartę SIM tak, że do czasu instalacji klient korzysta z LTE. Tak właśnie zachowuje się T-Mobile w Niemczech. Bardzo miły gest bo użytkownik ma internet od razu.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 bezużyteczny (?) w nowych mieszkaniach

@michalhrI tu masz racje że firma jak T-mobile potrafi zadbać o klienta mam ostatni i przykład z ich strony 22 godziny sprzęt dostarczony usługa uruchomiona.