Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP

Czołem,

 

od około 2mcy mamy pakiet TV + Internet. Dekoder działa względnie, ale mamy spory problem z Funboxem i telewizorem. Support Sony sprawdzał TV, weryfikował oprogramowanie, wszystko gra. Jak wygląda problem? otóż przy uruchomieniu TV sieć internetowa po wifi łączy się wieki (status: przydzielanie IP zajmuje ok 5 minut). Po kablu jest dokładnie to samo (również przy wyłączonym module WIFI w TV). Jeśli robię hotspot z telefonu do TV, po uruchomieniu urządzenia internet jest natychmiast. Jest to mega duży dyskomfort. CO mnie dziwi najbarzdiej to problematyczna sytuacja również po kablu.

 

Jak skonfigurowany jest funbox? mamy wspólne ssid dla 2.4 i 5ghz. IP przydzielane po DHCP. Jakieś pomysły na rozwiązanie? Przywrócenie ust. fabrycznych TV / funboxa nic nie dało. Support sony mówi, że to wina usługodawcy internetu. Czat Orange spuścił mnie na drzewo odsyłając do Sony..

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP

Masz ipv6 przy loginie neo?
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP

Sieci wi-fi nazwij różnie, może po paśmie które obsługują na końcu, co do połączenia kablem lan, może uszkodzony lub konfiguracja TV pod sieć lan żle zrobiona, tam powinno być na automatyczne pobieranie adresu i ustawień sieci, można dla TV przydzielić stały adres w FunBox, połączenie kablem lan jest proste i niezawodne, dziwi mnie ten problem, w FunBox może inne porty sprawdzić, może któryś uszkodzony, ale tak w ciemno to zgadywanie, to by trzeba sprawdzić w realu, może @pawciak  poszukaj jakiegoś znajomego co ogarnia temat, bo tu to będzie długa dyskusja, jak nie masz podstawowej wiedzy o internecie i konfiguracji urządzeń.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP


@Piotrekk85napisał(-a)
Masz ipv6 przy loginie neo?

Nie, nie mam. Próbować tego? W tv ipv6 domyślnie jest wyłączone 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP

Spróbować można.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP


@Anonimnapisał(-a)

Sieci wi-fi nazwij różnie, może po paśmie które obsługują na końcu, co do połączenia kablem lan, może uszkodzony lub konfiguracja TV pod sieć lan żle zrobiona, tam powinno być na automatyczne pobieranie adresu i ustawień sieci, można dla TV przydzielić stały adres w FunBox, połączenie kablem lan jest proste i niezawodne, dziwi mnie ten problem, w FunBox może inne porty sprawdzić, może któryś uszkodzony, ale tak w ciemno to zgadywanie, to by trzeba sprawdzić w realu, może @pawciak  poszukaj jakiegoś znajomego co ogarnia temat, bo tu to będzie długa dyskusja, jak nie masz podstawowej wiedzy o internecie i konfiguracji urządzeń.


Widzisz - próbowałem przy automatycznym dhcp i statycznym. Dlatego sam jestem zdziwiony. No nic kupię nowy kabel sieciowy + spróbuje na inny port..

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP

@pawciak  popróbuj jakiś inny sprzęt po kablu lan spiąć z FunBox, inne sprzęty po wi-fi nie mają problemów z netem?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP


@Anonimnapisał(-a)

@pawciak  popróbuj jakiś inny sprzęt po kablu lan spiąć z FunBox, inne sprzęty po wi-fi nie mają problemów z netem?


No właśnie najmniejszych - telefony wszystko ok. Laptopy to samo:/

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + TV Sony Bravia kdl50w755c / bardzo powolne przydzielanie IP

Popróbuj jeszcze z innym kablem lan vs TV, Laptopa można też testowo spiąć, jak nadal będzie kicha, to usterka w TV i pozostaje Serwis.