Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

ddns w funbox 3.0 ustawiony jak w poradniku orange z YouTube (ss)

Po chwili usuwa on IP na stronie noip.com, co kompletnie uniemożliwia jej działanie (ss)

Jakieś rady? 

 

Screenshot_20231026_205848.jpgScreenshot_20231026_205954.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

Ano właśnie, @Samotnick dostrzegł gdzie jest "błąd". Rekord MX powinien wskazywać nie na IP, a na adres domeny obsługującej pocztę. Na przykład:

$ dig mx wp.pl

; <<>> DiG 9.18.19-1~deb12u1-Debian <<>> mx wp.pl
;; global options: +cmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 64631
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 2, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1

;; OPT PSEUDOSECTION:
; EDNS: version: 0, flags:; udp: 1232
;; QUESTION SECTION:
;wp.pl.				IN	MX

;; ANSWER SECTION:
wp.pl.			1764	IN	MX	0 mx.wp.pl.
wp.pl.			1764	IN	MX	5 mx5.wp.pl.

;; Query time: 4 msec
;; SERVER: 1.1.1.1#53(1.1.1.1) (UDP)
;; WHEN: Fri Oct 27 12:31:02 CEST 2023
;; MSG SIZE  rcvd: 73

Kolega pytający powinien ustawić wpis dla takiego rekordu w panelu serwisu registara, u którego utrzymuje swoją domenę. Jeżeli nie ma domeny "swojej", a zajął jakąś podoomenę na noip, to trzeba w tym serwisie poszukać jak ustawić rekord MX dla tej poddomeny (o ile w ogóle to tam jest). To że ręczny wpis "znika", jest efektem tego, że funbox posłusznie do ustawienia raportuje swój IP i domenę  *****.***.ddns.net do noip, a reakcja noip polega na ustawieniu rekordu A tej domeny na adres funboksa. Tak właśnie działa DDNS. Tak że, "po chwili usuwa" nie funbox, a noip.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

co to znaczy "usuwa" IP? Zadaniem dyndns jest ustawienie IP. Jeżeli mówisz, że "usuwa", to co tam wcześniej było i jak ustawione?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

Mogę tylko napisać, że NoIP na FB3 zawsze działało mi od lat bezbłędnie na kilku egzemplarzach tego urządzenia. Może masz IPv6 w parametrach połączenia?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1448
  • 6269
  • 42

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

Funbox nie ma możliwości modyfikowania tego co jest ustawione w NoIP, komunikacja jest od NoIP do adresu IP urządzenia. U mnie z Funboxem 6 bez problemu. Możesz spróbować z innym DDNSem. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

@pirenej  Wcześniej wpisałem ręcznie adres IP i wszystko działało. Był on widoczny również na drugim ss. Po update z funboxa znika


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

@Samotnick  Rozwiń proszę wypowiedź, jak to zweryfikować?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

@tolek Znasz inny, w pełni darmowy? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1448
  • 6269
  • 42

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

Inne usługi które możesz sprawdzić to dyndns, ChangeIP, DNSdynamic, GnuDIP, AfraidFreeDNS. Nie wiem czy są darmowe. No-IP też nie jest darmowy, tzn jest darmowy ale mocno okrojony w tej wersji wyłącznie do jednego IP. Upgrade kosztuje. 

Co do No-IP to napisałeś, że "usuwa IP po chwili". Co to znaczy "po chwili"? Bo przyszło mi na myśl jeszcze to:

Why Is My Hostname In Redemption?

Free hostnames remain active for 30 days. If you do not confirm your hostname within 30 days the hostname will expire and be removed from DNS. Not confirming the hostname during the confirmation period or during the grace period when it was removed from DNS will place the hostname in redemption.

Why Does No-IP Have a Redemption Period?

This process helps protect you by providing a final period of retrieval before the hostname can be created by anyone. Hostnames in redemption are essentially “locked” and reserved for you.

How Do I Get My Hostname Out of Redemption?

Hostname are in redemption for 14 days. To recover your hostname(s) in redemption, a redemption fee is required, or you can upgrade to Enhanced Dynamic DNS to recover your hostname.



 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP


@qamil777napisał(-a)

@pirenej  Wcześniej wpisałem ręcznie adres IP i wszystko działało. Był on widoczny również na drugim ss. Po update z funboxa znika


bo właśnie klient dyndns w funboksie, czy dowolnym innym sprzęcie, jest po to, aby nie trzeba było wpisywać ręcznie. Robi efektywnie to samo, tyle że "wyręcza". Zapomnij więc o stronce do ręcznego wpisywania i sprawdzaj czy klient updatuje zgodnie z Twoim zamierzeniem.

 

Co to jest ss?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Funbox 3.0 DDNS noip.com -- brak IP

@qamil777 Tobie chyba chodzi o to, że po aktualizacji adresu znika informacja o innym typie rekordu (innym niż A).