Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - zmiana IP


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - zmiana IP

Witam Wszystkich

Mam pytanie, czy jest możliwość, aby mój Funbox 2.0 zmienial IP co 24h, a nie jak teraz co 22h?  Mam tylko internet + telefon stacjonarny. Jeszcze jak mialem starszego funboxa to bylo to 24h. Czy jak zmienie na IPv4 to cos to da? Dziękuję i pozdrawiam.

 

12 ODPOW. 12

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox 2.0 - zmiana IP

Zmiana na ipv4 nic nie zmieni. Obecny cykl zmiany adresu IP jest co ok 24h...w godzinach między 23.30 a 0.30. Jeżeli chcesz zmienić godziny, wystarczy że zresetujesz router np o 2.00 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - zmiana IP

@Wojtas1U mnie się zmienia co 24 godzin na FB 2.0.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Funbox 2.0 - zmiana IP

Przecież to nie router zarządza zmianą adresów, tylko infrastruktura Orange. Prawdopodobnie jesteś podłączony do innego serwera odpowiadającego za przydzielanie adresów IP, który jest skonfigurowany na 22h, a nie 24h.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - zmiana IP

Czyli jak zresetuje o 2.00, to pozniej zawsze bedzie sie zmienial ip miedzy 23.30 a 0.30 ? Tego jeszcze nie probowalem.
P.s jestem prawie pewien, że z nowym funboxem nastapila zmiana na 22h
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - zmiana IP


Wojtas1 napisał(-a):
Czyli jak zresetuje o 2.00, to pozniej zawsze bedzie sie zmienial ip miedzy 23.30 a 0.30 ? Tego jeszcze nie probowalem.

@Wojtas1Jak go resetujesz na przykład o godzinie 11.00 to o tej będzie zmieniał IP.  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 - zmiana IP

Obecnie to zależy trochę od centrali. Nie masz gwarantowanego czasu zmiany ip.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - zmiana IP


vdsl2 napisał(-a):

Wojtas1 napisał(-a):
Czyli jak zresetuje o 2.00, to pozniej zawsze bedzie sie zmienial ip miedzy 23.30 a 0.30 ? Tego jeszcze nie probowalem.

@Wojtas1Jak go resetujesz na przykład o godzinie 11.00 to o tej będzie zmieniał IP.  


No właśnie ja mam tak, ze jak zresetuje o 11 to kolejnego dnia będzie o 9. No ale trudno, przynajmniej wiem ze nic sie nie da z tym zdrobić 🙂 Myślałem ze moj funbox jest coś nie tak.

Generalnie nawet nie zwracałbym na to uwagi, ale najgorzej jest w grach online, zawsze muszę sprawdzać czy nie nadchodzi 22h, bo mnie rozłącza i np. przegrywam mecz w fifie

Znacie moze jakis inny sposob na reczna zmiane IP bez resetowania funboxa ? Dzięki.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - zmiana IP


Wojtas1 napisał(-a):

vdsl2 napisał(-a):

Wojtas1 napisał(-a):
Czyli jak zresetuje o 2.00, to pozniej zawsze bedzie sie zmienial ip miedzy 23.30 a 0.30 ? Tego jeszcze nie probowalem.

@Wojtas1Jak go resetujesz na przykład o godzinie 11.00 to o tej będzie zmieniał IP.  


No właśnie ja mam tak, ze jak zresetuje o 11 to kolejnego dnia będzie o 9. No ale trudno, przynajmniej wiem ze nic sie nie da z tym zdrobić 🙂 Myślałem ze moj funbox jest coś nie tak.

Generalnie nawet nie zwracałbym na to uwagi, ale najgorzej jest w grach online, zawsze muszę sprawdzać czy nie nadchodzi 22h, bo mnie rozłącza i np. przegrywam mecz w fifie

Znacie moze jakis inny sposob na reczna zmiane IP bez resetowania funboxa ? Dzięki.


@Wojtas1Może to ci po pomoże  http://www.orange.pl/kid,4004094945,id,4004945368,title,Orange-FunBox-20-konfiguracja-dynamicznego-D...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 2.0 - zmiana IP

Zaawansowane -> Połączenie z internetem i klikasz na pomarańczowy przycisk "restart", ja tak kiedyś robiłem jak miałem Orange.