Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

Witam.
Od kilku dni "walczę" z ustawieniami mojego nowego routera - funbox'a 2.0.
Posiadam usługę "supernova" - światłowód 100/10.

 

Mam podłączony w lokalnej sieci rejestrator z kamerami.
Niestety, mimo przeróżnych konfiguracji, funbox 2.0 nie otwiera portów, i nie widać podglądu kamer z internetu.
W sieci lokalnej wszystko działa.
Konkretnie chodzi o porty: 85, 34567, 34599.

 

Moje ustawienia w routerze:
- usunięty dopisek /ipv6 z loginu (żeby DDNS działał)
- dopisany zwrot "BEZ_OCHRONY-" do loginu
- przydzielone statyczne IP do rejestratora (zakładka DHCP)
- ustawione przekierowanie portów do rejetratora (TCP/UDP) - w zakładce NAT/PAT
- zapora sieciowa w funboxie ustawiona na "NISKI"
- wyłączony UPnP IGD.

Po resecie, nawet całkowitym wyłączeniu na 10 minut, przekierowywane porty są zamknięte.

 

No to zmieniam:
- zapora w funboxie na 'UŻYTKOWNIKA", dopisuję do listy reguł porty rejestratora.
Restart.
Nie działa...

 

- ustawiam DMZ z adresem IP rejestratora (nie da się go wybrać z tabelki w zakładce DMZ, można wpisać tylko adres IP).
Restart.
Nie działa.

 

Jedyny port, jaki jest otwarty, to port zdalnego dostępu do funboxa (10000)

Strona whatsmyip.org pokazuje wszystkie inne porty na "Timed Out".

 

Macie jakieś rady na to ?
Mi już ręce opadają.

 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

Przeczytaj te dwa wątki: ten oraz ten. Myśle że znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiam.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

Zanim utworzyłem ten temat, to od soboty "przekopuję" to forum - jak widzisz zastosowałem się do zaleceń - usunąłem /ipv6, dodałem "bez_ochrony-", itd.

I nic.

Wg mnie coś leży po stronie orange.

Tak wygląda trasa z zewnątrz do funboxa - jak widać trasa zatrzymuje się tuż przed routerem, nie osiąga celu.

 

 tracert.JPG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

Wybacz, ale taka pomoc przekracza w moim odczuciu zwykłą pomoc forumową. Może ktoś Ci podpowie, ale ja nie chcę brać odpowiedzialności jak coś zrobisz nie tak.

Ogólnie podpowiem, że musisz skorzystać z usługi no-ip, dyndns lub vpn (lub coś podobnego).

Ew. skorzystaj z oferty dedykowanej dla firm, gdzie nie będzie problemów.

Ew. poszukaj w google lub youtubie poradników na temat zdalny dostęp do routera/funboxa. Jest wiele poradników.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

jeżeli posiadasz funboxa to najprawdopodobniej posiadasz usługę neostrada, która większość portów ma zamkniętych i mimo nawet ich otwierania przez zawnętrzne programy one dalej nie będą działać.

poza tym w noestradzie publiczny adres IP każdego dnia jest inny. pingowanie publicznego adresu IP neostrady nie zawsze da Ci odpowiedź.

jeżeli chcesz zamontować kamery i mieć do nich podgląd zainstaluj usługę DSL. Orange da Ci modem CellPipe który pozwoli Ci na przkierowanie każdego portu i cztery lub osiem publicznych stałych adresów IP które pozwolą Ci na podgląd z dowolnego miejsca na świecie.

na rynku są także kamery które wykorzystują tzw "chmurę" i nie wymagają stałego adresu IP.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

Porty nie są zamknięte.
Dotyczą pobierania. Neostrada jest usługą asymetryczną.

To nie kwestia portów a zdalnego dostępu do routera/urządzenia - ten jest zablokowany.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

i tu się z tobą nie zgodzę.

postaw sobie TP linka z modemem ADSL on też nie będzie działał mimo posiadanej funkcji przekierowania portów. to jest zależne od orange że jeżeli chcesz mieć więcej funkcji to musisz migrować do DSL i płacić więcej.

pracuje w firmie gdzie posiadamy kilka rejestratorów w różnych lokalizacjach i działają one bardzo dobrze na neo biznes i dsl.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

Nie wiem czy rozróżniasz czym jest usługa asymetryczna od symetrycznej. Asymetria nie dotyczy tylko prędkości, ale też różne rzeczy, które można "ściągać z netu", a nie "wysyłać w świat".
Masz rację że w ofertach biznesowych to jest. Ale to nie wina portów - bo te zablokowane nie są. Zdalny dostęp do portu to nie blokada portu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Funbox 2.0 - zablokowane porty rejestratora dvr i nie tylko

@motyl - musisz sie przyzwyczaic ze na kazde pytanie na tym forum na poczatku otrzymasz kilka odpowiedzi nie na temat Emotikon: Szczęśliwy

 

A teraz do rzeczy, na poczatek zburzmy pare mitow.

MIT 1 - To ze tobie traceroute czegos nie pokazuje o niczym nie swiadczy poza faktem ze nie dostales odpowiedzi ICMP TTL EXCEEDED z rutera X i wszystkich dalej. Przyczyn takiego faktu moze byc conajmniej kilka (od razu z glowy widze conajmniej 4) ale nie ma sensu tego tu opisywac. Moze dodam tylko ze sam czesto konfigurowalem firewalle by nie puszczaly conajmniej niektorych ICMP wlasnie po to by sobie ludzie nie "kopali w sieci".

 

MIT 2 - Orange to nie jest jakas wredna chimera probujaca kazdemu utrudnic zycie i porty w neostradzie nie sa blokowane oprocz tych kilku ktore kilka lat temu zostaly domyslnie wyciete  (glownie chodzilo o SMTP) z konkretnego powodu - na drugi dzien jeszcze wtedy TPSA spadla z listy najbardziej spamujacych botnetow ze scislej czolowki swiatowej na bardzo odlegle miejsce - i ktore mozna mimo wszystko odblokowac swiadomym poleceniem. Sam posiadam neo i jesli jakis port otworze na swoim ruterze (sprawdzilem dla zasady nawet te 3 ktore wymieniles), to on po prostu dziala. Dodam ze byc moze (nie robilem jakiegos pelnego scanu nigdy bo admini tego nie lubia Emotikon: Mrugający) sa jeszcze jakies pojedyncze porty typowo "biznesowe" przyciete zeby cie delikatnie naklonic do uslugi drozszej ale dopoki nie chcesz stawiac serwera HTTP to bez problemu sobie poradzisz na pozostalych 64k portach Emotikon: Bardzo szczęśliwy

 

Na koniec jedna rzecz z ktora ci niestety nie pomoge to Funbox 2.0 bo takich wynalazkow nie uzywam i nie zamierzam no ale w koncu jest to urzadzenie ktore dostales od Orange w cenie i majace pelne wsparcie wiec meczylbym na twoim miejscu infolinie techniczna tak dlugo az pomoga albo przyznaja oficjalnie ze za pomoca tego urzadzenia tego nie zrobisz.