Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

Tradycyjnie Witam Wszystkich...

Mam taką rozterkę czy mój FunBox 2.0 jest kompatybilny z Linuxem Ubuntu 21.10, Pisze dokładnie o co mi chodzi ma internet do 80 Mb/s VDSL-a podłączony jest on przez kartę sieciową tzw. Ethernetowe połączenie mi chodzi czy mogę w takiej sytuacji wykorzystać zakładkę DSL/PPPOE i tam wpisać wszystkie parametry i czy to by za działało proszę poprawić jeśli się mylę lub coś omyłkowo wymyśliłem nie stworzonego. Tak czy siak czy takie połączenie jest możliwe?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22065
  • 181

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

@Anonim 

Konfiguracja FB odbywa się przez stronę www, niezależną od systemu z którego z nim się łączysz. Podejrzewam że pytasz o możliwość bezpośredniej konfiguracji połączenia na Linuxie. Jeśli tak, to FB musiałby działać w trybie mostu (bridge), co jest obecnie niemożliwe. Tak że krótka odpowiedź: nie, w ten sposób połączenia PPoE ani PPoA "na linuxie" nie uruchomisz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18410
  • 52636
  • 710

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

@Anonim zakładka DSL/PPPoE to są parametry do komunikacji routera z centralą po przez linię telefoniczną. Nie wiem, czy są osobne usług tylko pod port LAN. To chyba nie w FunBox-ach takie niezależne usługi.

 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

Dziękuję za podpowiedź ale jeszcze poczekam może ktoś podpowie...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22065
  • 181

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

@Anonim 

Konfiguracja FB odbywa się przez stronę www, niezależną od systemu z którego z nim się łączysz. Podejrzewam że pytasz o możliwość bezpośredniej konfiguracji połączenia na Linuxie. Jeśli tak, to FB musiałby działać w trybie mostu (bridge), co jest obecnie niemożliwe. Tak że krótka odpowiedź: nie, w ten sposób połączenia PPoE ani PPoA "na linuxie" nie uruchomisz.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

@j131
Twoja odpowiedź dużo mi wyjaśniła dużo mi rozjaśniłeś a nawet pomogłeś dziękuję...

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12931
  • 53137
  • 617

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

@Anonim  w fun boxie modem połączony jest ściśle i nierozerwalnie z routerem, co niestety uniemożliwia taka konfigurację jaką zaproponowaleś. Nie ma opcji bridge, czyli statusu, gdzie modem tylko nawiązuje synchronizację z wyposażeniem centrali, a rolę zestawienia polavzenia- logowania do usługi przejmuje sprzęt/soft klienta. W FB zaszyte są ustawienia połączenia i z de faul tu wie co ma robić i jak się połączyć. To przyświecało konstruktorom, aby tą rolę spełniał sprzęt operatora, a nie ciążyła to na kliencie, który nie zna szczegółów połączenia i ustawień technicznych. Modem pług and play. Możesz sam bawić się podstawiając inny modem z routerem mający tryb bridge i wtedy nie widzę problemów.... Oprócz jednego- trzeba mieć wiedzę co i gdzie wpisać.... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 22065
  • 181

Funbox 2.0 uruchomienie spod Linuxa 21.10 Czy to się da?

@Anonim 

Gdybyś potrzebował dalszego rozjaśniania to pytaj śmiało.