Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

IMG20240228212331.jpg

Kupiłem mostek Philips Hue i mam problem z podłączeniem go do Funbox 2.0. 
Po wpieciu do zasilania na mostku świeca się tylko dwie diody (nie, w aplikacji Hue nie jest widoczny, bo muszą być 3 diody aktywne) 
Dodatkowo w modemie Funbox nie swieci się dioda po wpieciu w gniazdo Ethernet.
Próbowałem z dwoma kablami bez rezultatu.
Co można sprawdzić? Jeśli chodzi o ustawienia?

Chciałbym wykluczyć konfigurację przed odesłaniem. 

29 ODPOW. 29

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2072
  • 11684
  • 52

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Jogi  co tu dużo pisać, zwracaj Mostek Hue, jakiś feler ma, kontrolki muszą się palić 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Jogi  środkowa dioda to wskaźnik podłączenia do Ethernetu.

Jeśli na tych dwóch  kablach działa np laptop czy jakiekolwiek urządzenie sieciowe wykazuje połączenie prawidłowo , to warto zerknąć czy świeci się wskaźnik w porcie eth w modemie

Jeśli kable i modem wykazują z innymi urządzeniami oznaki życia, zresetuj ( jeśli nie ma to mechaniczne)  urządzonko. Później już tylko wymiana


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18446
  • 52728
  • 711

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Jogi jeżeli masz pewność, że przewody ethernetowe są sprawne, podłączenie mostek Philips Hue w inne porty routera FunBox też nie powoduje zapalenie diody internetowej i w routerze i w mostku, to ewidentne uszkodzenie mostka. Bez podłączenia do sieci mostka nie skonfigurujesz. Mostek Philips Hue trzeba wymienić na sprawny.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2395
  • 9912
  • 85

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

Cześć @Jogi 

Jeśli kable Ethernet są sprawne ( działają na innych urządzeniach) i podłączając mostek w inne porty do modemu Funbox 2, nie zapała się dioda internetowa zarówno w modemie jak i w mostku to ewidentną przyczyną jest uszkodzony mostek Philips Hue. Jeśli posiadasz gwarancje na niego to spróbuj go wymienić na nowy.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Jogi Resetowałeś mostek „przyciskiem” znajdującym się na spodzie urządzenia? Możesz zajrzeć do gniazda sieciowego w mostku i sprawdzić czy nie widać jakiegoś uszkodzenia blaszek.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

Bardzo przepraszam ale dopiero teraz przyjrzałem się zdjęciu w lepszej jakości i mam pytanie: Jakiej kategorii jest zastosowany przez Ciebie przewód sieciowy? Dwie pary? Sam go robiłeś?


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Jogi Jak rozumiem, w aplikacji hue po wejściu w ustawienia następnie mój system hue i po kliknięciu plusika celem dodania mostka. Nic się nie dzieje?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

Mam jakby pozycje startowa że dodać mostek przy początkowej konfiguracji - przy tej opcji mi nie wyszukuje go i dalej jakby aplikacja nie widzi go 

 

Funbox został podłączany przez instalatorów Orange

 

_____________
* Scaliłem wpisy - Wiktor


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Funbox 2.0 problem z mostkiem Hue

@Jogi Ten przewód pomiędzy mostkiem Hue a FB też Ci podłączali technicy? Bo to wygląda na telefoniarską samoróbę a nie prawidłowy przewód sieciowy. Daj zdjęcie wtyczki od góry. Strzelam, że są podłączone żyły 3, 4, 5 i 6, po telefoniarsku.