Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Mam problem z podłączeniem dysku twardego USB do Funboxa 2.0. Po podłaczeniu dysk działa, ale jak włączę na telewizorze odtwarzanie filmu zapisanego na dysku, to Funbox się restartuje. Testowałem zarówno fabryczny dysk USB z zasilaniem poprzez USB, jak i dysk USB w obudowie z oddzielnym zasilaniem. W obu przypadkach występuje wskazany przezemnie problem z restartowaniem Funboxa. Ktoś już przerabiał ten temat, jakieś wskazówki?

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Dziwne, restartuje się być może dlatego że musi "wczytać" nowe urządzenie. To jak masz taką możłiwość to nie odłączaj tego dysku tak często. Załaduj co masz załadować na niego i niech sobie będzie połączony z routerem. Podłączaj go kiedy router jest wyłączony. Komputer też się często restartuje jak podepniemy do niego nowe urządzenie w celu "zainstalowania" do niego sterowników, tak więc....ale poczekajmy na odpowiedzi ludzi którzy korzystają z tych urządzeń na co dzień. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Masz własny dysk PVR czy od Orange?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Raczej nie musi się wczytać. Podłączam dysk i wszystko działa do póki nie zacznę korzystać z dysku. Jak włączę odtwarzanie filmu to po chwili Funbox się restartuje.

 

Nie pisałem o dysku PVR, tylko o dysku podłaczanym przez USB do Funboxa, w celu zrobienia serwera plików.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Komputery od dawna nie muszą się restartować po podłaczeniu nowego urządzenia (poza pojedynczymi przypadkami).

Co więcej autor pisze że restart następuje w trakcie ładowania fimu (czyli router odczytał już strukturę katalogów z systemu plików na podłączonym dysku).

 

Moje sugestie:

- spróbuj film z innym kodekiem, może router ma problem z konkretnie tym kodekiem?

- uszkodzony router, wymień przez Orange na nowy

- wada routera (te routery a raczej oprogramowanie jest słabe) i mależałoby zakupić porządny router.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym


DW napisał(-a):

Raczej nie musi się wczytać. Podłączam dysk i wszystko działa do póki nie zacznę korzystać z dysku. Jak włączę odtwarzanie filmu to po chwili Funbox się restartuje.

 

Nie pisałem o dysku PVR, tylko o dysku podłaczanym przez USB do Funboxa, w celu zrobienia serwera plików.


Masz możliwość odczytać zawartość podłączonego do Funboxa dysku na jakimś kompie? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Cześć,

podepnę się pod temat. Ja mama problem z mapowaniem dysku sieciowego. Obojętnie co podłączę do funboxa (2.0), czy to pedrive czy dysk usb, nie mogę się dostać do niego z poziomu otoczenia sieciowego, żąda nazwy użytkownika i hasła, którego nie znam ( wywołuje \\192.168.1.1)

Sytuacja ma miejsce w win 7,8,10. Pomoc techniczna wymieniła funboxa na nowy, jednak nic to nie dało. DLNA działa prawidłowo - jednak również potrafi się zwiesić.

Ktoś, coś?

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Dzięki @Anonim,

czytałem ten artykuł, mam jedną partycję - nie rozwiązuje to problemu... 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Funbox 2.0 problem z dyskiem twardym

Coż problemem napewno nie są dwie partycje na dysku. Na jednym z dysków mam dwie partycje i po podłączeniu go poprzez USB do Funbox obie są widoczne po wpisaniu w start/uruchom: \\192.168.1.1.

 

Natomiast problem może być spowodowany wydajnością Funboxa. Okazało się, że Funbox restartuje się tylko w przypadku odtwarzania niektórych filmów na telewizorze, a dokładnie w przypadku filmów z dużą szybkością transmisji (bitrate).

 

Dysk USB o szybkości odczytu na USB 2.0 podłączony bezpośrednio do laptopa osiąga prędkość odczytu ok. 30MB/s. Ten sam dysk podłączony przez USB do Funbox, poprzez WiFi umozliwia odczyt z szybkością niewiele ponad 2MB/s.

 

Podsumowując, USB w Funbox to porażka!!!