Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - podwójny NAT, mostek/DMZ

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - podwójny NAT, mostek/DMZ

Cześć,

 

Dostałem zlecenie od pewnej małej firmy, której sieć wygląda następująco:

schematwpaincie

Klient chciałby uzyskać dostęp do zasobów na serwerach ze swojego telefonu. Mam problem z konfiguracją VPN (L2TP) przez podwójny NAT. Czy ktoś wie jak ustawić Funboxa 2.0 żeby przepuścił komunikację do serwera? Wyczytałem, że nie ma możliwości ustawienia trybu mostka, ale ponoć odpowiednia zmiana ustawień dla DMZ da identyczny efekt.

 

Użyłem DDNS od No-IP żeby rozwiązać problem zmiennego zewnętrznego IP, ale nadal nie mogę się połączyć. Czy DDNS na Funboxie powinien wystarczyć, czy konieczna jest zmiana konfiguracji UniFi USG?


Uprzedzę ewentualne pytania:

1. Funbox podłączony jest kablem dsl - nie można się go pozbyć.

2. Klient nie chce rezygnować z UniFi USG.

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - podwójny NAT, mostek/DMZ

@Anonim żeby te zadania spełnić, trzeba by jednak Funbox 2.0 podmienić, na bardziej zaawansowany router, licz się z tym że część usług FunBox jest zarządzana zdalnie, gro usług nie ustawisz wcale, inna sprawa to x2 NAT nic nie daje a ogranicza, co do komunikacji > musisz pootwierać porty, reguły stosowne utworzyć. Tak poza tym zlecenie bierzesz i o podstawy się pytasz... 🤨

Tak na marginesie płatny serwer VPN załatwił by wasz problem, wtedy nie trzeba ekstra konfiguracji robić 😉

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - podwójny NAT, mostek/DMZ

Dzięki kumplu! Byłeś bardzo pomocny.. prawie.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 - podwójny NAT, mostek/DMZ

Tanim kosztem się nie da tego zrobić, oczekiwałeś rozwiązania swojego problemu, podpowiedziałem co trzeba robić, więc wypada działać w temacie, nie jest to trudna sprawa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 2.0 - podwójny NAT, mostek/DMZ

Trochę zniechęciłeś ludzi do pomocy słowem "klient". 

Trochę nie chce się pomagać, jeśli się pomyśli, że ktoś zgarnie pieniądze za nasze zasługi. A sprawę da się tu łatwo rozwiązać 🙂 Powodzenia w szukaniu. PS. Funboxa można pominąć z tej rozpiski i nie będzie podwójnego NATowania.