Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 jako AP


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Funbox 2.0 jako AP

Cześć. Jako główny router mam zamiar zrobić TPLINK  TL-r600vpn, ze względu na to, że funboxa nie można nazwać routerem... Chce swojego laba/siec domową przemyślaną i odpowiednią, więc chce ją odpowiednio zagospadarować. Czytałem tematy na forum/innych stronach, ale chce się jeszcze dopytać. Czy opłaca się jako ze funboxa zrobić AP, czy jest szansa, że wpłynie to na funkcjonowanie sieci/problemy w niej?

A z ciekawości jeszcze pytanie, jeżeli bym dał jako AP tego funboxa, w tej samej sieci oczywiście co router główny, to obsługiwałyby się od niego usługi (telefon/tv?)?

Pozdrawiam serdecznie ;D

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13132
  • 53959
  • 634

Funbox 2.0 jako AP

@matIT  nie ma to sensu. Słabe możliwości softu i skomplikowane ustawienia , aby osiągnąć cel. 

Lepiej kupić prawdziwy AP, gdyż FB nie ma z defailultu takiej opcji w programie 

O TV i VoIP zapomnij, bo to opcje działające wtedy, gdy GB jest routerem głównym 

Takiej konfiguracji nikt nigdy nie robił 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Funbox 2.0 jako AP

@matIT 

Pomysł pozbawiony racjonalnych podstaw.

 

@matIT 

Funbox 2 jest modemem xDSL. Nie zastąpisz go tym ruterem, on nie ma wbudowanego żadnego modemu.

Wobec tego pewnie myślisz o zastosowaniu go do FTTH. Nie jestem pewien czy do tego się nada, może tak być że jednak nie. Piszę to tylko po to żebyś upewnił się zanim w coś mocno zainwestujesz, tym bardziej że do FTTH będziesz musiał i tak wynająć Funbox (prawdopodobnie 6).

 

_____

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Funbox 2.0 jako AP

Mam modem (ONT), więc luzik, jedynie IPTV musze ogarnąć ;D. Dzięki wielkie za pomoc wszystkim! Miłego wieczorku, to lecę budować laba. Podejdę do tego na luzie, jak mi się uda IPTV skonfigurować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13132
  • 53959
  • 634

Funbox 2.0 jako AP

@matIT  jeśli FB będzie tylko AP, a skonfigurujesz  IPTV na routerze głównym z pomocą VLAN, to powinno zadziałać


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Funbox 2.0 jako AP


@matITnapisał(-a)

Mam modem (ONT), więc luzik, jedynie IPTV musze ogarnąć ;D. Dzięki wielkie za pomoc wszystkim! Miłego wieczorku, to lecę budować laba. Podejdę do tego na luzie, jak mi się uda IPTV skonfigurować.


Napisz koniecznie co się udało a co nie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Funbox 2.0 jako AP

No niestety narazie nie udało mi się IPTV, ciekawe podłączam do routera dekoder, a wykrywa mi samo połączenie z modemem, ale nie transmituje, jednak widzę co leci (na kanałach, godzine), z telefonem to chyba musze najpierw bramkę jeśli to stacjonarny z orange?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5501
  • 22281
  • 183

Funbox 2.0 jako AP

@matIT 

Telewizja na telefonie to TV GO... Nie rozumiem pytania.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Funbox 2.0 jako AP

Mam na myśli telefon stacjonarny (akurat mam ofertę z orange, wprowadziłem vlan w IPTV dla telefonu, ale tez bez skutku).