Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

Witam serdecznie.

Mam problem z połączeniem funboxa ze smart wifi boxem. 

Wzmacniacz łączy się z funboxem, wszytskie diody świecą się na zielono. Po podłączeniu komputera kablem sieciowym internet działa. Problem jest ze smartfonami. Łączą się ze smart wifi boxem. Niestety brak jest internetu. Przez chwilę jest dobrze później internetu brak. W aplikacji na androidzie widać że wzmacniacz nadaje na dwóch kanałach 5GHz. Na 2,4 GHz na jednym.

18 ODPOW. 18

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

@pawellp29  z tego co rozumiem chodzi ci o połączenie przez  WI -FI  internetu na telefonie  powinieneś połączyć  kanałach 5GHz. i  2,4 GHz  tak jak  jest na filmiku  to powinno pomóc  .więcej informacja w linku ,i od razu sprawdź czy masz wszytko dobrze skonfigurowane  .

https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box#scrollNav-3 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

Wiem że z funboxem 2.0 smart wifi box działa tylko jako wzmacniacz. Chodzi o to, że po podłączeniu działa dobrze a po pewnym czasie urządzenia łączą się z nim ale nie mają dostępu do internetu. Nie wiem czy to problem z połączeniem samego smarta z funboxem, czy też telefonów. Z tego co zauważyłem problem mają urządzenia po sieci 5GHz.

Wszystko jest poprawnie skonfigurowane, zgodnie z instrukcją. 

Smart wifi box był widoczny w aplikacji do zarządzania funboxem do wczoraj. Dzisiaj go nie ma. Wczoraj nawet udało się na nie wejść i sprawdzić ustawienia. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

dla tego tam, na filmiku pracownik Orange pokazuje jak skonfigurować tak sieć by nie było dwóch kanałów . 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

Funbox mam skonfigurowany tak że jest jedna sieć. Pod wspólną nazwą jest sieć 2,4 i 5 GHz.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

@pawellp29  ok i dalej problem jest ? jeśli masz wszytko dobrze z konfigurowane to sprawdź inny telefon czy też ma problem z połączeniem w-fi  bo jeśli nie to oznacza że wina telefonu jest.

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

Niestety dalej to samo. Restart obu urządzeń - działa przez kilka godzin. Potem przestaje. Nie działa każdy telefon podłączony do smart wifi boxa. Może to wina funboxa? Coś z nim nie tak?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

możne Smart box jak i funboxa być wina  . po proszę o poradę @Piotrekk85  chwila 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box

Nie znam za wiele Smart wifi boxa bo nie testowałem tego cuda na forum.

Ew jak nie masz dużo ustawień niestandardowych, to ustawienia fabryczne i zrób instalację ja nowo wg filmu https://youtu.be/5lYNWL9mH98
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 i Smart WiFi Box


@pawellp29napisał(-a)

Funbox mam skonfigurowany tak że jest jedna sieć. Pod wspólną nazwą jest sieć 2,4 i 5 GHz.


To może rozdziel sieci, dopisz zakres _2,4Ghz dla sieci o tym paśmie i _5Ghz dla sieci o tym paśmie.