Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 awaria

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Funbox 2.0 awaria

Witam. Mam problem z modemem.Po włączeniu zapala się zielona dioda Power, swieci kilka sekund, gaśnie i zapalają się na czerwono 3 diody( WPS internet i wi-fi) po chwili gasną a zapala się na zielono dioda Power. I tak w kółko ( chyba modem się resetuje) w momencie gaśnięcia diody Power gaśnie również dioda na zasilaczu. Czy jest to sprawa dla techników czy sam trzeba wymienić sprzęt?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Funbox 2.0 awaria

Zgłoś awarię, dostaniesz numer zgłoszenia na wymianę w salonie. Chyba najszybsza metoda, wizyta technika może kosztować.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Funbox 2.0 awaria

Zgłoś awarię, dostaniesz numer zgłoszenia na wymianę w salonie. Chyba najszybsza metoda, wizyta technika może kosztować.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 2.0 awaria

@Karas220288  Witam, tak jak kolega pisał na czacie lub pod nr.510100100 zadzwonić, zgłosić wymianę modemu dostaniesz nr, zgłoszenia i udaj, się z zepsutym modemem do salonu wymienią na nowy. Bo to ewidentna awaria modemu .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Funbox 2.0 awaria

@Karas220288 uszkodzenie routera i nadaje się do wymiany.

Zadzwoń na infolinię: 510 100 100 lub napisz na czacie zgłoszenie wymiany routera. Dostaniesz numer zgłoszenia i z numerem zgłoszenia routera oraz spakowany routerem, zasilaczem, pudełkiem i kablami udaj się do salonu Orange na wymianę. 

Po wymianie podłącz nowy router. Po około 5 minutach powinien sam się z automatu skonfigurować i internet powinien zacząć działać. Nie ma potrzeby wpisywania loginu i hasła do usługi internetowej. Trzeba będzie na nowo połączyć się po WiFi lub skonfigurować na routerze.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 awaria

Cześć,

Rady słuszne. Wymienić, ale ja zwrócę uwagę na jeden szczegół. Zasilacz. To dość nietypowe, że i na nim gaśnie lampka. Wiem, że ciężko mieć zapasowy, ale jest to tak powszechnie używany typ zasilacza, iż pokusiłbym się o szybką podmianę na zasilacz o identycznych parametrach. 12V, 1A i dość standardowy wtyk. Warto zwrócić uwagę na gniazdo elektryczne i sprawdzić jego działanie (aby się nie okazało, że i nowy zasilacz/modem ulegnie uszkodzeniu) Sprawdzać zawsze trzeba w miarę własnych możliwości i wiedzy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 6
  • 0

Funbox 2.0 awaria

Testowany inny zasilacz to samo. Zamienny nie ma diody. Ale ten oryginalny, to gaśnie dioda tak samo jakbym przyciskiem zasilania wyłączał modem. Zgłoszona wymiana, tylko w moim mieście nie mają funboxa 2. Czekać nie wiem ile.

Czy mogą na inny model wymienić?? Mam prędkość do 80.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 2.0 awaria

Pytałeś się ile czasu zajmie sprowadzenie sprzętu do Punktu? Masz VDSL-a, więc nie każdy modem będzie działał (tym bardziej ADSL-owe). Podpytaj znajomych, może mają stare Sagemcom-y sprzedawane kiedyś za 1zł do tej technologii (sam mam takiego "rezerwowego")?  Na czas wymiany wystarczy. Ewentualnie rozważ zakup sprzętu alternatywnego wspierającego VDSL2+


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Funbox 2.0 awaria

@Karas220288 w przypadku zasilacza, to są dwie sprawy:

- sam zasilacz uległ uszkodzeniu i podaje niewłaściwe parametry napięcia i prądu do routera, przez co router się resetuje. W takim przypadku podmiana zasilacza jest zasadna.

- router powoduje zwarcie dla zasilacza, dlatego dioda na zasilaczu przygasa, wtedy podmiana na nowy zasilacz nie jest wskazana, bo można uszkodzić nowy.

 

Wymianę routera możesz wykonać w dowolnym salonie. Nie musi to być w najbliższy.

 

Tu @agat13 ma rację. Warto mieć router na zapas w razie awarii. Kiedyś Orange sprzedawał na własność przy przedłużeniu umowy w promocyjnej cenie. Sam miałem 3 sztuki, ale po ostatnich burzach oddałem znajomym.