- « Poprzedni
-
- 1
- 2
- Następny »
- Oznacz jako nowe
- Zakładka
- Obserwuj
- Wycisz
- Subskrybuj źródło RSS
- Wyróżnij
- Drukuj
- Zgłoś
Funabox 2.0 i urządzenia automatyki budynkowej
@Makolinoznalazłem coś takiego o przekierowanie portów Funboxie 2.0: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3347037.html#16510996
Zadzwoń na infolinie BOK tak jak pisze @slav72 o otwarcie tych portów.
Może to pomoże.
Pozdrawiam 🙂
- Oznacz jako nowe
- Zakładka
- Obserwuj
- Wycisz
- Subskrybuj źródło RSS
- Wyróżnij
- Drukuj
- Zgłoś
Funabox 2.0 i urządzenia automatyki budynkowej
@Makolinonapisał(-a)Dziękuje za odpowiedź
Firma Shelly odpowiedziała w miedzy czasie żeby otworzyć porty: 6010, 6011, 6012, 6020, 6021, 6022, 6110, 6113, 5353, 443 - i teraz zastanawiam się jak to zrobić w tym funbox żeby udostępnić tym urządzeniom te porty.
Z ciekawości Bojler Ariston Evo Velis 100 WiFi dodałem do DMZ i połączył się z aplikacją.
Niestety firma Ariston jak narazie nie chce podać jakie wyjątki należy ustawić w routerze.
Ale co to według Shelly znaczy "otworzenie portów"? Czy chodzi o to, żeby zapora nie blokowała połączeń wychodzących z tych portów czy na te porty (w domyślnej konfiguracji połączenia takie nie są blokowane, jak zresztą wszystkie połączenia wychodzące)? Czy też raczej chodzi o to, że połączenia przychodzące do tych urządzeń muszą być przepuszczane? Jeśli chodzi o to drugie, to masz problem, bo w domyślnej konfiguracji połączenia przychodzące są odrzucane. Dodatkowo, jeśli kilka urządzeń chciałoby przyjmować połączenia na tym samym porcie, to konfiguracja rutera musiałaby to jakoś uwzględniać. Do automatyzacji tego typu przekierowań służy UPnP IGD, w domyślnej konfiguracji powinien być włączony (i wtedy wszystko działoby się automatycznie, w miarę potrzeby) - warto sprawdzić, czy jest włączony.
Dodatkowo, jeśli chodzi o port 443, to np. FB6 miał jakiś błąd który uniemożliwiał przekierowanie tego portu dla połączeń przychodzących. Nie wiem czy nie dotyczy to też FB2, ale można spodziewać się tu problemów.
Napisz bardziej konkretnie co próbujesz zrobić, IMHO zabawy z dziurawieniem zapory nie są potrzebne do działania tych urządzeń.
Jeśli chodzi ci o to, że dedykowana apka (Shelly cloud app) nie widzi twoich wtyczek, to problem leży nie po stronie rutera, tylko w konfiguracji telefonu: najczęściej pomaga udzielenie apce wszystkich zezwoleń oraz włączenie GPS i BT. W pierwszym etapie konfiguracji konieczne może być wylogowanie się z własnej sieci WiFi i podłaczenie do sieci WiFi urządzenia. Po skonfigurowaniu urządzenia przez apkę (czyli podaniu hasła do Twojego WiFi), urządzenie powinno zalogować się do chmury i stamtąd można je już normalnie kontrolować. Zarówno BT jak i GPS w telefonie można wtedy wyłączyć i należy oczywiście przelogować się do własnego WiFi. Ruter nic nie musi wiedzieć o twoich inteligentnych wtyczkach i bojlerach, to tylko każde z urządzeń musi wiedzieć jak się do rutera zalogować. Podpowiadam po omacku, na podstawie własnych doświadczeń z podobnymi urządzeniami, więc mogę się mylić. Jeśli chodzi Ci o coś innego, to napisz konkretnie co robisz i jakie błędy dostajesz, może ktoś podpowie coś bardziej przydatnego.
- « Poprzedni
-
- 1
- 2
- Następny »