Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

@agat13  skąd Ty wyszukujesz te informacje 🤔, pełen szacunek 👍, jak zwykle najtrafniejsza odpowiedź.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

@slav72  siedzę i grzebię.. jak widzisz po obcojęzyczne mu, więc to musiało być w dokumentacji do FB na inny rynek😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

@Wrotek 

Typ urządzenia nie ma nic do rzeczy. Tak jak napisał @agat13 , zielona sygnalizuje podłaczenie czegokolwiek, w dowolnej prędkości. Jak mruga to znaczy że łącze jest aktywne. Żółta sygnalizuje połączenie 1Gbps i nie mruga. Nie da się rozróżnić czy połączenie jest 100Mbps czy 10Mbps - żółta dioda zupełnie tak samo nie świeci, a zielona także zupełnie tak samo świeci.

Sprawdzone eksperymentalnie z wszystkimi trzema prędkościami.

 

Wniosek: Jeśli masz jakiś urządzenie które ci nie zapala żółtej diody, a powinno spiąć się na 1Gbps to coś jest nie tak z kablem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 61
  • 0

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

A skąd mam wiedzieć czy urządzenie powinno się spiąć na 1 gbps?

 

Tu dochodzimy właśnie do tego, że jednak typ (albo konkretnie model) urządzenia ma znaczenie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

@Wrotek  powiem wiecej: ustawienia I sterowniki do urządzenia mają znaczenie. Wiesz, już jak weryfikować po lampkologii


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?


@Wroteknapisał(-a)

A skąd mam wiedzieć czy urządzenie powinno się spiąć na 1 gbps?

 

Tu dochodzimy właśnie do tego, że jednak typ (albo konkretnie model) urządzenia ma znaczenie.


Typ urządzenia nie, typ karty sieciowej tak. Powinno to być w dokumentacji. Najprościej jest w przypadku przełączników sieciowych (switch) te są zawsze podpisane. Podobnie jest z kartami sieciowymi komputerów, w tym przypadku opcje wyboru prędkości powinny wszystko powiedzieć (naturalnie jeśli zainstalowany jest właściwy sterownik). Przy innych wynalazkach trzeba szukać w dokumentacji, ewentualnie magicznych inskrypcji na obudowie.

 

j131_0-1658165589389.png

PS. Przykład dwóch urządzeń połączonych na 10Mbps: górny swich potrafi połączyć się na 100Mbps (i sygnalizować to diodą "100"), dolny to tylko "10BASE-T" czyli 10Mbps. Port  nr 1 pierwszego jest połączony z portem 2 drugiego.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 61
  • 0

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

 

@j131no, ale jaką mam kartę sieciową wbudowaną w telewizor? No nie ma nic na ten temat. Sterowników też do tego nie ma. No bo to kwestia 4 rzędna dla użytkownika telewizora jaka w nim jest karta sieciowa.

 

A jednocześnie zgaduję, że to może być reguła przy smart TV, że ograniczają się do takiej prędkości.

 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53641
  • 625

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

@Wrotek  myślę, że w tv nie montują  karty Gbeth po prostu  z oszczędności 

Fast eth wystarczy do wszystkich zastosowań 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 61
  • 0

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?

 

@agat13  jasne.

Dlatego właśnie typ urządzenia może już jasno tłumaczyć, czemu połączenie jest tylko 100 mbps.

 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22191
  • 182

FunBox3 diody ethernet - co oznaczają?


@Wroteknapisał(-a)
 

@j131no, ale jaką mam kartę sieciową wbudowaną w telewizor?

...


A jaki masz telewizor? W moim nie ma żadnej...

Słyszałem, że do niektórych TV można podłączyć zewnętrzną kartę sieciową przez USB i ta na pewno może być gigabitowa. Zwykle jest kilka sposobów żeby kota ze skóry obedrzeć. Operacyjnie pewnie można przyjąć, że współczesny smart TV będzie raczej miał kartę eternet 100Mbps niż gigabitową, ale to nawet dziś można zmienić a w przyszłości prawdopodobnie będzie inaczej.