Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonkaTe informacje powinien przekazywać konsultant...Ja nim nie jestem. Z praktyki i szerokich konsultacji społecznych wyłonił się obraz jedynie słusznego kierunku otrzymywania od Operatora zewnętrznego ONT jako jedyna droga do podłączenia własnego routera. Ja tylko informuję o tym fakcie...

Jeszcze jedno: to nie modem, a konwerter


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonka  to tylko potwierdza nikompetencję i brak znajomości tematu u niektórych konsultantów, żeby nie powiedzieć zbywanie klienta. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu

@TrocheZielonka własnego ONT nie kupuj, bo go nie skonfigurujesz pod sieć Orange. To tylko strata czasu i kasy. Dziwi mnie tylko, że na infolinii konsultant podał takie bzdury. Sieć światłowodowa jest zamknięta dla dla zwykłego użytkownika i bez technika nie ma szansy podłączenia ONT. Nikt nie poda Tobie danych do konfiguracji.  


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

FunBox 6.0 + TP-Link AX1500 - problem po braku prądu


@TrocheZielonkanapisał(-a)

Ustawiłem jako AP, zrobiłem Backup konfiguracji. Czekam do pierwszego zaniku napięcia w sieci.

Tak z ciekawości spytam, po co czekasz? Sprawdź sam.


Aktualnie TPL działa jako AP, UBQ tak samo. Oba mają nadane statyczne IP w LAN FB.


A same mają ustawione pobieranie IP z DHCP czy manualne? Jeśli FB6 ma jakiś błąd z ponownym przydzielaniem statycznych IP (FB3 którego posiadam nie ma tego problemu więc nie mam jak sprawdzić) to przypisanie ich na sztywno w konfiguracji poszczególnych AP powinno sprawę załatwić. Możesz wtedy je wyłaczyć z zakresu obsługiwanego przez DHCP FB i powinno działać niezależnie od przerw w zasilaniu.

 

Co myślicie o ominięciu FB jakimś modemem ONT (np. TP-Link MC220L)


Jak Ci się uda dostać ONT od Orange to pomysł dobry, ale na konwerterze TP-Link MC220L (którego Orange nie oferuje) IMHO nie zadziała. Artykuł który podlinkowałeś traktuje o własnym modemie zamiast Funboxa ale na ONT opreatora, nie własnym. Wprowadzasz w błąd nadając mu mylący tytuł.