Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Od niedawna mam Fanbox 3.0. Nie oczekuje od niego zbyt wiele, ale... Obecnie tworząc nazwę sieci nie monża wpisać takich znaków jak "ą", "ć", "ę", itd a nawet zwykłej spacji. Chciabym się zapytć czy istnieje możliwość nie wiem zaktualizowania urządzenia o taką możliwość. Pytanie raczej do specjalistów Orange.

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

A po co coś takiego? większość urządzeń później będzie miała problemy by połączyć się z taką siecią.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@Wirtualny - LOL, dobre pytanie, zwróć uwagę że standard definiuje SSID jako UTF-8 albo UNSPECIFIED co każdy programista przeczyta jako "implementation specific". Próbowałeś podejrzeć HTTP request który wysyłasz do rutera ustawiając SSID? Może da sie go podmienić? 😛
P.S. Rozumiem że próbujesz ustawić 32 null'e jako SSID 🙂

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@Piotrekk85  No nie wiem. Przy moim poprzednim routerze każde urządzenie się łączyło i nie było najmniejszych problemów.

@bez_nazwy  Nie wiem czy się na pewno rozumiemy. Na razie nic nie próbuje. Jest to moja propozycja dla osób, które odpowiadają od strony technicznej za to urządzenie czyli funbox-a 3.0. Może jakimś cudem ta sugestia do nich dotrze i zmienią to nie tylko mi, ale wszystkim urzytkownikom korzystającym z światłowodu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

A jakie urządzenia podłączasz? w smart tv są problemy, w wielu chińczykach czy innych mniej popularnych urządzeniach również.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@Piotrekk85  Sam się z problemami, które opisujesz nie spotkałem, zakładam jednak, że masz racje i w niektórych przypadkach mogą występować trudności. Jednak co to za problem? Jeśli ja jako właściciel/administrator z wikęszej palety znaków wybiorę sobie nazwę sieci i nic się nie dzieje zostawiam jak jest, jeśli natomiast widzę, że jakieś urządzenie nie może się połączyć zmieniam nazwę sici na mniej skomplikowaną (nie zawierającą niektórych znaków). Każdy jest szczęśliwy i nikt nie jest ograniczony brakiem niektórych znaków.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Wiem, że pytanie dosyć stare, ale wynik jest wysoko wypozycjonowany, a Funbox3 jeszcze wielu się pewnie przyda.

Walidacja znaków ma miejsce tylko po stronie klienta, konkretniej w funkcji onSave wywoływanej przez przycisk "Zapisz". Tam, m. in. sprawdzany jest wynik Sah.Validations.isValidSSID(<nazwa sieci>) - ale dzieje się tam kilka innych rzeczy również, więc u mnie podmiana tylko tej funkcji jakoś nie zadziałała (przekierowało mnie poprawnie, lecz nie zmieniło nazwy).

Jako ze jednak walidacja jest wyłącznie po stronie klienta... To wystarczy wysłać zmodyfikowane żądanie (przechwycić, np. w Firefoksie - jest tam opcja modyfikacji i ponownego wysłania) po czym cieszyć się nazwą zawierającą spacje (a zapewne również dowolne inne znaki).

Dodam tylko, że interfejs graficzny zmiany nazwy sieci może po tym odmówić współpracy (u mnie chyba walidował obie sieci przy zmianie nazwy tylko jednej z nich) - i tu wskazówka: interfejs sieci 5GHz ma u mnie oznaczenie... eth4.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@Agalin  Pytanie stare, ale temat cały czas przeze mnie monitorowany. Emotikon: Szczęśliwy Z tego co zrozumiałem Ty proponujesz już jakieś próby obchodzenia tego ograniczenia. Mnie natomiast zależy aby wpisywanie niektórych znaków było możliwe bez kombinowania, z poziomu samego urządzenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Wydaje mi się, że nic się nie dzieje w temacie. Funboxy we wszystkich wersjach mają być urządzeniami z prostą obsługą, a Twoja propozycja nieco ją komplikuje...
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Dodam od siebie że Funbox 2.0 SoftAtHome SG10_sip-pl-6.2.19.17 będzie miał podobny firmware jak Funbox 3.0