Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@Piotrekk85  Napisz na czym ta komplikacja ma niby polegać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

To że przeciętny "Kowalski" zacznie wpisywać nazwy z polskimi znakami a potem mieć pretensje do Orange, że nie może połączyć się przez wifi z Funboxem.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Nigdy nie spotkałem się ze sprzętem, który miałby problem z obsługą spacji w nazwie sieci...

A opis mojej drogi do zmiany tejże miał tylko udowodnić, że sam router bez problemu je obsługuje. Biorąc pod uwagę, że ostrzeżeń wyświetla się dużo, to jedno więcej tez nie powinno być problemem. Pomijam oczywiście, że "zwykły Kowalski" zwyczajnie nie zmienia ustawień routera i korzysta z nazwy domyślnej.

 

Bardziej mnie jednak zaskakuje, że router uparcie wyłącza IPv6 (dosłownie, ucina końcówkę /ipv6 z loginu), a nazwa sieci dalej ze spacją...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Co do drugiej części - trzeba to zgłosić na BOK. Tylko trzeba zaznaczyć by zgłoszenie poszło nie do techników od sieci (infrastruktury), tylko na tzw. II linię Neostrady. Wtedy przy jednej z aktualizacji może uda się ten błąd naprawić.
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@AgalinFunbox 2.0 też nie pozwala na spacje WIFI .


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Temat powstał blisko pół roku temu. Widzę jednak, że jak na razie nic się nie zmieniło.

Szkoda... Przecież nie proponuje wprowadzenia każdego dostępnego na świecie znaku. Emotikon: Wściekły

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

@WirtualnyJa bym się zastanowił na haśle a nie znakami sieci WIFI. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Swego czasu zauważyłem jakąś literówkę po zalogowaniu się do ustawień FunBoxa. Tylko nie pamiętam, gdzie to zgłaszałem mailem, bo już usunąłem. Po kilku miesiącach dostałem odpowiedź, że zajęto się tym. Czyli warto czasami drążyć tematEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 25
  • 0

FunBox 3.0, uboga paleta znaków przy nazwie sieci WiFi

Pewnie masz rację, ale sam nie dam rady. Potrzebne jest Wasze (użytkowników) wsparcie.

Pierwszy krok i jak mi się wydaje nie wymagający wielkich nakładów pracy to zagłosowanie na ten pomysł.