Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

Witam.

Od niedawna mam internet stacjonarny z Orange, a wraz z nim dostałem modem/router FunBox 2.0. Ze względu na dostępne porty USB pomyślałem o zakupie dysku zewnętrznego 1TB USB 3.0, aby mieć zdalny dostęp ze wszystkich komputerów. Niestety FunBox nie wykrywa dysku w ogóle. Rozmawiałem z wieloma "ekspertami" Orange i zostałem naciągnięty przez to na duże koszty i żaden nie potrafił mi pomóc. Wymieniłem FunBox kilkakrotnie na inny i na żadnym z nich nie widzi dysku. Jedyne urządzenie magazynujące dane, jakie obsłużył ten FunBox to Pendrive SanDisk USB 3.0 32GB, natomiast podłączałem jeszcze inny pendrive z USB 2.0 i tak samo jest niewidoczny dla tego urządzenia. Natomiast sam dysk podłączałem do wielu urządzeń, w tym również do telewizora i wszystkie z urządzeń obsługują go, wyłącznie ten nieszczęsny FunBox nie potrafi sobie z tym poradzić. Jak sugeruje plakietka FunBoxa sprzęt jest raczej z niskiej półki, ale powinien spełniać jakieś standardy ... Skoro tyle wymian nie pomogło, to prawdopodobnie oprogramowanie routera jest słabe. Dodam też, że dysk zewnętrzny nie ma żadnych dodatkowych partycji, ani ukrytych partycji - sprawdzone przez DISKPART. Formatowania dysku na wszelkie sposoby NTFS/FAT nie pomagają. Wniosek jest jeden, zdecydowana wina FunBoxa, a moje pytanie jak ten problem rozwiązać?

Pozdrawiam,
Kamil

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

Dyski mają tylko jedną partycję?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

Tak, napisałem w pierwszym poście, że dysk ma tylko jedną partycję i nie ma żadnych ukrytych partycji. Sprawdzone przez DISKPART z commandline.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

A masz opcję na sprawdzenie napięcia na usb?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

Nie mam możliwości sprawdzenia. Natomiast ekspert Orange mówił, że napięcie na USB w FunBoxie wynosi 5.0 [V] przy natężeniu 1 [A]. Natomiast sam komputer ma na wyjściu 5.0 [V] i natężenie 500 [mA] i dysk działa. Wikipedia podaje jako standard napięcie 5.0 [V] i 500 [mA] dla USB 2.0 oraz 5.0 [V] i 900 [mA] dla USB 3.0 (USB Wikipedia), a więc skoro komputer z USB 2.0 obsługuje dysk 3.0, to tymbardziej powinien poradzić sobie z tym FunBox, który rzekomo ma 1 [A] na wyjściu.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

@Magmaruss Dziwie się bo umnie jest i widzi dysk 1TB WD Elements 3.0 jak i pendrive 3.0

PenPenWD 3.0WD 3.0


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

Hmm to dziwne w takim razie. Funboxy wymieniałem wiele razy na nowe i to nic nie pomaga, natomiast dysk twardy jest nowiutki i ma zaledwie 3/4 dni, więc wychodzi na to, że to wina oprogramowania. Może masz nowszą albo starszą wersję, która jest bardziej kompatybilna, ale co najgorsze oprogramowanie jest tak ubogie w konfigurację, że nawet nie można zrobić ręcznie update lub downgrade albo zmienić na customowe jak w przypadku tp-linka. Gdybym nie potrzebował telewizji od Orange, to kupiłbym swój router/modem adsl, ale słyszałem że telewizja jest kompatybilna jedynie z FunBoxem ...
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

@Magmaruss Jeszcze ja mam taką wersie SG10_sip-pl-5.9.13.17 a do jakiego usb

podłączasz ?

Telewizja działa na Asus


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB

Ja też mam taką samą i mi nie wykrywa, to dziwne. A port próbowałem i z tyłu i z przodu. W takim razie mówisz, że modem może być obojetnie jaki? A jak w ogóle podlaczona jest telewizja do tego routera, normalnie portem LAN kablem RJ45?
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0 nie wykrywa dysku USB


Magmaruss napisał(-a):
Ja też mam taką samą i mi nie wykrywa, to dziwne. A port próbowałem i z tyłu i z przodu. W takim razie mówisz, że modem może być obojetnie jaki? A jak w ogóle podlaczona jest telewizja do tego routera, normalnie portem LAN kablem RJ45?

@MagmarussTak jak napisałeś kablem LAN a router musi mieć możliwość ustawienia vlanu Tylko co do tp-link to szkoda kasy..