Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@Anonim parowałem tak samo jak Ty, nic ręcznie nie wpisywałem. Dane zostały pobrane z automatu, połączenie przez WiFi.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

To ja już nie mam pomysłu nawet zaporę zmieniłem na poziom niski i do loginu dodałem frazę "bez_ochrony" i nic.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@Anonim zawsze możesz sprawdzić, jakie urządzenia masz połączone, logując się na extender.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@ketrasaArtur Właśnie nie ponieważ dhcp jest wyłączony i w zakładce clienta dhcp mam pusto ponieważ to fun box przydziela adresy dhcp. A możesz wrzucić  jakieś screeny z twoich ustawień? Sieć 2,4 i 5Ghz masz rozdzielone czy jednakowe na jednakowym ssid i haśle?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@Anonim mam rozdzielone sieci WiFi z różnymi nazwami.

W extendeżmrze mam podgląd, kto korzysta przez extender. Może to zależy od wersji oprogramowania. TP-LINK potrafi wrzucać kilka wersji dla jednego urządzenia.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Na chacie Orange konsultanci tez nie potrafią jednoznacznie wytłumaczyć czy funbox 2.0. powinien widzieć po zalogowaniu się na niego urządzenia które łączą się do sieci przez repeater skoro to funbox jest odpowiedzialny za przydzielanie dhcp.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56711
  • 681

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

Cześć,

 

Nie wiem czy nie powinieneś zwrócić uwagi na klasy adresowe obu urządzeń. Nie zetknąłem się ze SMART IP na DHCP, ale po logach widzę, że TP-link ma własna pulę adresową  (zazębiająca się z pula FB) i "swoim" urządzeniom ją przydziela (powyżej 192.168.1.100) i nie dziwne, że FB ich nie widzi. Dziwi mnie jednak to, ze nie dochodzi do żadnego konfliktu adresów, ale może na tym właśnie polega SMART IP?

Ciekawe jak z transparentnością TP-linka? Czy z urządzeń za nim widzisz FB i możesz się do niego zalogować, bo tej info mi brakuje? Czy wedle screenów TP-link ma IP z FB 192.168.1.13? Zastanawia mnie też IP DNS na TP-linku-czemu tam jest to "0"?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2.0. nie widzi repeatera w sieci oraz urządzeń połączonych z nim

@agat13   zauważ, że na TP-Link-u DHCP jest wyłączone (disabled), a pola poniżej z wartościami są wyszarzone i nie da ich się zmodyfikować przy wyłączonym DHCP w TP-Linku więc za przydzielanie adresów DHCP odpowiada FUNBOX 2.0. Dodam od razu że urządzenia które łącza się do sieci poprzez TP-Link mają nadawane adresy z puli DHCP FUNBOX-a 2.0. czyli od 192.168.1.10 - 192.168.1.150 jednak nie są widoczne na FUNBOX 2.0. TP-Link jest skonfigurowany w trybie extender range (repeatera). Adres TP-Linka to 192.168.1.13 czyli adres z puli DHCP którą przydziela FUNBOX 2.0. Po połączeniu urządzenia z siecią przez TP-LINK-a można się zalogować na FUNBOX-a 2.0. FUNBOX 2.0. oraz TP-Link łączą się ze sobą poprzez WI-FI. Dodam jeszcze, że przy połączeniu TP-Linka z FB użyłem funkcji "QuckStep"